Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2011-12-06 12:00:21

Krosno - RDLP

Leśne rezerwaty na leśnym kalendarzu 2012

       Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie od lat wydaje 13-planszowy kalendarz o charakterze edukacyjnym. Dwa lata temu znalazły się na nim portrety zwierzyny żyjącej w podkarpackich lasach wraz z jej opisami. Tegoroczny, z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, zawierał zdjęcia i opisy 12 gatunków polskich drzew. Z kolei ten na 2012 rok zaprezentuje 12 rezerwatów przyrody z terenu Podkarpacia.

       Każdy z nich przedstawiony został na zdjęciu pejzażowym z dodatkową fotografią wybranego elementu przyrodniczego podlegającego ochronie. Autorem fotografii jest Jacek Szarek.
Na kartach kalendarza znalazły się rezerwaty: Polanki, Bór, Góra Sobień, Kalwaria Pacławska, Husówka, Góra Chełm, Sine Wiry, Zwiezło, Źródła Tanwi, Tysiąclecia na Gorze Cergowej, Bagno Przecławskie i Źródliska Jasiołki. Na odwrocie każdej ze stron zamieszczono opis obiektu.
- Wiemy, że nasze kalendarze od lat cieszą się dobrą opinią i są chętnie używane – mówi dyrektor Edward Balwierczak. – Z uwagi na bogatą szatę graficzną i zawarte dodatkowe informacje mają one też walor edukacyjny. Wcale nas już nie dziwi fakt, że po latach bywają one wykorzystywane jako pomoce naukowe w szkole. Poprzez nasze jednostki kalendarze trafią do szkół, bibliotek, urzędów i współpracujących z nami instytucji, co sprawi, że rok 2012 będzie u nas rokiem rezerwatów przyrody. Wierzę, że dzięki tej formie dotrzemy do wielu osób z przekazem dotyczącym potrzeby ochrony cennych fragmentów podkarpackich lasów. 
Druk kalendarza dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Będzie on kolportowany poprzez nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie do instytucji i podmiotów współpracujących z leśnikami, w tym również na niwie ochrony przyrody.


Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie



 
 
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW