Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2012-03-07 07:58:21

Krosno - Aktywnie o turystyce

Turystyka pogranicza polsko–słowackiego

         Szeroko pojęta turystyka pogranicza polsko–słowackiego to główny temat konferencji, która w ubiegłym tygodniu (29 lutego) odbyła się w Krośnie. Pretekstem było podsumowanie projektu „Rozwój infrastruktury turystyki aktywnej poprzez utworzenie transgranicznej sieci produktów turystycznych w Krośnie, Svidniku i Presovie”.
 
 
 To właśnie dzięki realizacji tego projektu i sporemu dofinansowaniu możliwe było powstanie w Krośnie Linowego Parku Przygody przy ul. Okrzei i zmodernizowanie stoku narciarskiego w Czarnorzekach. Nasi sąsiedzi ze Swidnika za pieniądze z programu współpracy transgranicznej zmodernizowali  sztuczne lodowisko, w Presowie zaś powstało Centrum Linowe.
 
Głównym założeniem projektu było stworzenie warunków do rozwoju turystyki aktywnej poprzez wykreowanie i promowanie Produktów Turystyki Aktywnej RITA.  W ramach realizacji projektu wykorzystano i promowano nowopowstałe  produkty turystyczne oraz funkcjonujące atrakcje regionu transgranicznego.
 
 W konferencji podsumowującej, uczestniczyli partnerzy wiodący projektu, tj. przedstawiciele Krosna, Svidnika, stowarzyszenia Skalna Hrana, Podkarpackiej Izby Gospodarczej oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się między innymi przedstawiciele Rady Miasta Krosna, Starostwa Powiatowego, reprezentanci jednostek i organizacji działających na obszarze polsko – słowackiego pogranicza oraz media.
 
 W trakcie konferencji przedstawione zostały informacje na temat realizacji projektu, który współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Zaprezentowano Strategię Rozwoju Produktów Turystyki Aktywnej RITA oraz program promocji produktów turystyki aktywnej na lata 2010 – 2014. W kolejnych wykładach przybliżono temat marketingu w turystyce regionalnej, a także możliwości rozwoju turystyki aktywnej w regionie polsko słowackiego – pogranicza. Na zakończenie przedstawiciele partnerów wiodących projektu przybliżyli słuchaczom działania i cele, które udało się osiągnąć w wyniku realizacji projektu.

 

Źródło: www.krosno.pl
 
 


Opracował:Grzegorz Dereń
przewodnik beskidzki
tel. 510068379


Brak komentarzy
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW