» Zaloguj podpisem elektronicznym
Opublikowano: 2017-02-03 15:26:26

Bieszczady - Smerek

Pobiegli "Tropem wilka"

Pogoda wyjątkowo sprzyjała uczestnikom III Biegu Narciarskiego "Tropem wilka", który rozegrano w Smereku (Nadleśnictwo Cisna) w sobotę 28 stycznia. Na starcie, który tym razem zlokalizowano przy hotelu Carpatia w Smereku, stanęło 76 zawodników

W biegu juniorek na 2,5 km na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Szczerbicka, zaś wśród juniorów wygrał Krzysztof Cycak. Seniorzy rywalizowali na dystansie 10 km. Najlepsza wśród pań była Agnieszka Faron, przed Agatą Lenkiewicz-Bardzińską i Iloną Doliwą. Podium panów zajęli: Robert Faron, Jacek Konik i Marek Góra.
W osobnej klasyfikacji leśniczek górą była Agata Lenkiewicz-Bardzińska (Nadl. Lutowiska), przed  Malwiną Siwy (Nadl. Baligród) i Joanna Sahan (Nadl. Oborniki). Kategorię leśników wygrał Jacek Habrat przed Piotrem Szczygłem (obaj RDLP w Krośnie) i Michałem Szczerbickim (Nadl. Lutowiska).
    Nagrody wręczali: Władysław Chmurski, nadleśniczy Nadleśnictwa Cisna i Artur Kurz, sponsor, przedstawiciel firmy STANGER. Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał gustowny medal pamiątkowy. Wielu uczestników wylosowało cenne upominki od sponsorów.
 Impreza była elementem festiwalu biegowego, który w miniony weekend odbywał się w Bieszczadach. Patronat honorowy nad biegiem sprawowała Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie. Patronat medialny: TVP Rzeszów, Nowiny24, Echa Leśne, Las Polski.