Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
Szukaj na mapie
Aktualności
Szukaj w katalogu
Szlak Rowerowy - Podnóże Wysokiego Działu
Jabłonki - Kołonice - podnóże Wysokiego Działu - Jabłonki

Trasa przebiega drogą asfaltową, stokową utwardzoną, obfituje w strome podjazdy, ostre zjazdy z elementami "serpentyn". Z trasy rozciągają się piękne widoki, przebiega przez dziewiczy, można powiedzieć nienaruszony w znacznym stopniu przez cywilizację teren. Częściowo prowadzi przez teren ostoi zwierząt typu wilki, niedźwiedź. Trasa dla miłośników przyrody, ludzi pasjonujących się robieniem zdjęć i filmów przyrodniczych. jest to trasa cicha i spokojna, tutaj można poczuć dzieło stworzenia.
Szlak Rowerowy - Szlak Między Zdrojami - Czerwony
Rymanów - Rymanów Zdrój - Królik Polski - Bałucianka -Przymiarki - Turkówka -Iwonicz Zdrój - Klimkówka - Pustki - Rymanów

Długość trasy: 24 km

Przebieg trasy:
Z parkingu w Rymanowie jedziemy na południe, mijając kościół parafialny p.w. św. Wawrzyńca po prawej stronie. Należy go zwiedzić. Zjeżdżając z rynku ul. Grunwaldzką po prawej stronie kino "Irys", dawny budynek Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".
Szlak rowerowy - Dookoła Baligrodu
Baligród - Bystre - Rabe - Huczwice - Kalnica - Kielczawa - Mchawa - Baligród

Trasa przebiega przez atrakcyjne fragmenty Cieśniańsko Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych rowerzystów górskich. Prowadzi głównie drogą gruntową utwardzoną, częściowo asfaltową. Trasa prowadzi przez opuszczone, dawniej gęsto zaludnione wioski: Rabe, Huczwice, Sukowate (mieszkańcy tych wiosek zostali wysiedleni w ramach "Akcji Wisła". Pozostały z tego okresu liczne kapliczki i cerkwie. Miejscami trasa zachwyca pięknymi widokami, bogactwem flory i fauny.
Szlak Rowerowy - Góry Baligrodu
Baligród - Bystre - Roztoki Dolne - Mchawa - Baligród
Trasa przebiega częściowo przez ostępy leśne, drogą stokową utwardzoną z płatami asfaltu, liczne podjazdy, odcinki zjazdowe kręte, miejscami dość strome. Część trasy przebiega drogą gruntową trawiastą. Trasa widokowa, przyrodnicza.
Szlak Rowerowy - Pasmo Durnej i Łopiennika
Baligród - Stężnica - Radziejowa - Tyskowa - przełęcz Hyrcza - Łopienka - Buk - Dążyca - Jabłońska Góra - Jabłonki - Bystre - Baligród

"Tam granica świata. Za Baligrodem wjeżdża się, jak w czarcie gardło. Droga i rzeka to jedno i toż samo, a od rzeki z jednej i z drugiej strony wynoszą się czarne ściany jodeł i smreków" pisał Aleksander Fredro w pamiętnikach "trzy po trzy"
Trasa prowadzi wokół pasma Durnej i Łopiennika oddzielającego pasmo Wysokiego Działu od Masywu Połoniny Wetlińskiej. Rozciąga się on między Baligrodem a Dąłżycą. W przeważającej części będziemy się poruszać dogami utwardzonymi i asfaltowymi. Leżąca na trasie dolina Łopienki to jeden z najpiękniejszych zakątków Bieszczadów. Po ludnej wsi pozostała jedynie cerkiew, odnawiana przez studentów. Latem działa tu studencka baza namiotowa.
W XVIII i XIX w. Łopienka była największym ośrodkiem kultu maryjnego w Bieszczadach. prócz miejscowych Rusinów można tu było znaleźć Ślązaków, Żydów i Węgrów. Po wojnie cudowną ikonę Matki Bożej pochodzącej z I poł. XVIII w. przeniesiono do kościoła w Polńczyku. Opis łopieńskiego odpustu można znaleźć w powieści Mąż szalony Zygmunta Kaczkowskiego.
Na trasie wycieczki leży urocza dolina potoku Solinka. Trasa prowadząca przez Dużą Pętlę Bieszczadzką mija miejscowości związane z dziejami tych ziem. Dojeżdżając do Baligrodu, mijamy czarne gardło" opisane przez A. Fredrę. Po drodze czekają nas dwa długie podjazdy - jeden w Stężnicy, drugi z Cisnej na Jabłońską Górę. Będziemy mieli również do pokonania odcinek terenowy z Tyskowej do Łopienki. Ostatni fragment trasy to długi zjazd wygodną, asfaltową drogą a Jabłońskiej Góry do Baligrodu.
Szlak Rowerowy - Pod Wysokim Działem
Baligród - Łubne- Kołonice-Rabe - Sukowate - Kalnica - Mchawa - Baligród
Wycieczka należy do niezbyt trudnych. Trasa wiedzie krętymi bocznymi drogami asfaltowymi i bitymi, wzdłuż dzikiego i mrocznego masywu Chryszczatej. Jest rzadko uczęszczana, trudna pod względem orientacyjnym. W znacznej części prowadzi przez las. Po drodze rezerwat przyrody "Gołoborze" w rabem i baza studencka "Rabe"
Szlak rowerowy - Szlak Etnograficzny - Niebieski
Rymanów - Rymanów Zdrój - Deszno - Królik Polski -Wisłoczek - Rudawka - Pastwiska - Sieniawa - Bartoszów - Rymanów

Długość szlaku: 31 km

Przebieg trasy:
Wycieczkę zaczynamy na Rynku w Rymanowie. Proponujemy zwiedzić ruiny synagogi, która leży poza wyznaczonym szlakiem rowerowym, potem należy wrócić na rynek i jechać w kierunku kościoła, gdzie skręcamy w prawo.
Szlak Rowerowy - Wartki nurt Osławy
Rzepedź - Turzańsk - Kalnica - Kielczawa - Mchawa - Baligród - Rabe - Przełęcz Żebraka - Mików - Duszatyn - Rzepedź

Trasa ta posiada wszystkie stopnie trudności. Jest odcinek spokojnej jazdy po asfalcie, wspinamy się po drogach kamienistych i polnych, a na dokładkę co najmniej trzy razy przeprawiamy się przez rzekę. W dwóch przypadkach możemy skorzystać z mostu kolejki wąskotorowej. Trasa jest tak ułożona, że korzystając z któregoś wariantu modyfikacji możemy je traktować jako osobne wycieczki. W tym przypadku modyfikacje skracają trasę wycieczki i oznaczone są kolejnymi literami alfabetu. Pomijając trudności jakie możemy napotkać, trasa ta jest wspaniałą wyprawą dla zahartowanych bikerów, a słabsi kondycyjnie mogą podziwiać krajobrazy korzystając z wariantów modyfikacji.
Szlak Rowerowy - Wokół Hyrlatej
Cisna - Majdan - Roztoki Górne - Solinka - Żubracze - Majdan - Cisna

Jest to trasa łatwa, choć nie pozbawiona podjazdów. Najtrudniejszy jest nad Roztokami Górnymi na przełęcz bez nazwy. Jest to trasa o wspaniałych widokach, dobrą drogą do jazdy i dużą przestrzenią. Gdy znajdziemy się na szczycie czeka nas już tylko zjazd w kierunku Solinki, choć początkowo dosyć stromy, jest chyba najpiękniejszą częścią wycieczki. Końcowy fragment trasy prowadzi wzdłuż torów kolejki i potoku. Po dotarciu do drogi asfaltowej jedziemy nadal w dół przez Żubracze, Majdan gdzie znajduje się mała stacja "bieszczadzkiej ciuchci", którą możemy się przejechać w sezonie i dojeżdżamy do Cisnej.
Szlak rowerowy-Doliną Wisłoka-Zielony
Rymanów - Nowa Wieś - Zmysłówka - Ladzin - Wróblik Królewski - Wróblik Szlachecki - Milcza - Bzianka - Poręby - Besko - Mymoń -Sieniawa - Bartoszów - Rymanów Długość szlaku - 35 km
AKTUALNOŚCI
R E K L A M A
NOWI UŻYTKOWNICY
(5)
Produkcja i Hosting ZETO-RZESZÓW