Polski / Polski  English / Angielski  Русский / Rosyjski
E-mail:
Hasło:
» Załóż konto
» Zaloguj podpisem elektronicznym
AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM
Bieszczady - Cisna 2017-07-22 WPIS ARCHIWALNY
Natchnieni Bieszczadem
Od 21. do 22. lipca na stadionie "Orlik" w Cisnej trwa kolejna edycja wydarzenia Natchnieni Bieszczadem. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 "Bieszczadzką wartą poetycką", gdzie przy ognisku usłyszeć można było muzyczne interpretacje wielu utworów poetyckich.
Więcej o Natchnieni Bieszczadem
Iwonicz Zdrój - XXII Dni Iwonicza 2017-07-22 WPIS ARCHIWALNY
Dobra zabawa gwarantowana
Gminny Ośrodek w Iwoniczu-Zdroju wraz z Burmistrzem Gminy Iwonicz-Zdrój wspólnie zapraszają na XXII Dni Iwonicza 22-23 lipca.
Więcej o Dobra zabawa gwarantowana
Krosno - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie 2017-07-18 WPIS ARCHIWALNY
Świet(l)ne Miasto Krosno2017
Świet(l)ne Miasto nawiązuje do bogatej historii przemysłu naftowego miasta i tradycyjnie już przypomina mieszkańcom datę pierwszego zapalenia lampy naftowej, przybliża postać Ignacego Łukasiewicza i oferuje niezapomniane wrażenia tym, którzy na koniec lipca chcą wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu.
Więcej o Świet(l)ne Miasto Krosno2017
Bieszczady - Park Gwiezdnego Nieba 2017-07-18 WPIS ARCHIWALNY
Ciemne niebo to nasze bogactwo
Bieszczadzki Park Ciemnego Nieba powstał w 2013 roku, ale astroturystyka w naszym regionie nie rozwija się tak szybko jak byśmy chcieli, gdyż nie ma prawa, które by to wspomagało i brakuje pieniędzy.
Więcej o Ciemne niebo to nasze bogactwo
Bieszczady - Dwernik 2017-07-14 WPIS ARCHIWALNY
VII BIESZCZADZKIE ŚWIĘTO JAGODY
VII BIESZCZADZKIE ŚWIĘTO JAGODY
Więcej o VII BIESZCZADZKIE ŚWIĘTO JAGODY
Dukla - „Lato w regionach” 2017-07-14 WPIS ARCHIWALNY
TVP3 Rzeszów odwiedzi Duklę
W niedzielę 16 lipca TVP3 wyemituje kolejne odcinki programu „Lato w regionach” z Podkarpacia. Ekipa Telewizji Rzeszów zaprosi widzów z całej Polski do odwiedzania Dukli i okolic.
Więcej o TVP3 Rzeszów odwiedzi Duklę
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2017-07-13 WPIS ARCHIWALNY
Stare Dobre Małżeństwo - Koncert
Ustrzycki Dom Kultury serdecznie zaprasza w dniach 26 i 27 lipca 2017r. godz.19.00 na koncert zespołu STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO Bilety w cenie 45 zł do nabycia w UDK oraz na www.kupbilecik.pl
Więcej o Stare Dobre Małżeństwo - Koncert
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2017-07-13 WPIS ARCHIWALNY
Ustrzycki Rajd Rodzinny - 29 lipca
Zapraszamy na Ustrzycki Rajd Rodzinny, który odbędzie się podczas Karpackiego Jarmarku Turystycznego - 29 lipca 2017. Impreza ma na celu propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia. Pragniemy pokazać dzieciom i ich rodzicom piękne zakamarki naszych okolicznych szlaków. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do zapisów! Ilość miejsc ograniczona.
Więcej o Ustrzycki Rajd Rodzinny - 29 lipca
Bieszczady - Odbudowa stada żubrów „Górny San II" 2017-04-03 WPIS ARCHIWALNY
precedens na skalę światową!
W związku z wystąpieniem czynnego ogniska gruźlicy bydlęcej - Mycobacterium bovis, w 2013 roku całe stado żubrów "Górny San" wyginęło (padło bądź zostało wyeliminowane). Po trzyletnim okresie kwarantanny obejmującym cały obszar Nadleśnictwa Stuposiany bieszczadzcy leśnicy wraz z wybitnymi specjalistami zajmującymi się żubrami (prof. Wandą Piasecką-Olech i prof. Kajetanem Perzanowskim), przystąpili do realizacji projektu mającego na celu przywrócenie tego gatunku na tym terenie.
Więcej o precedens na skalę światową!
Bieszczady-Muczne - Martwa jodła „żyje w klonie” 2017-04-03 WPIS ARCHIWALNY
Uratowana „matka lasu”
Przez wiele lat najpotężniejsza jodła polskich lasów szumiała w leśnictwie Procisne na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Gdy padła pod naporem huraganu, leśnicy, chcąc uratować geny „matki lasu”, zebrali zrzezy, czyli końcówki jej gałęzi i wysłali do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Pod koniec marca tego roku otrzymali sadzonkę, która jest klonem tej starej jodły, bowiem naszczepiona została na ukorzenionej podkładce, ale jej żywy pęd matki lasu. Ten niezwykły szczep posadzono przy pawilonie ekspozycyjnym Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.
Więcej o Uratowana „matka lasu”
Wiśniowa - RDLP 2017-03-27 WPIS ARCHIWALNY
Dąb Józef zwycięzcą europejskiego konkursu
Dąb Józef, polski kandydat na Europejskie Drzewo Roku, zajął główne miejsce na podium. Wiekowy Józef rywalizował z 16 innymi drzewami z całej Europy. Dąb Józef z Wiśniowej (Nadleśnictwo Strzyżów; RDLP w Krośnie) zdobył ponad 17 tys. głosów. Drugie miejsce zajął Dąb Brimmons z Wielkiej Brytanii, z wynikiem ponad 16 tys. głosów. Trzecie miejsce z wynikiem ok. 15 tys. głosów zajęła Lipa w Lipce z Czech.
Więcej o Dąb Józef zwycięzcą europejskiego konkursu
POstołów - Znaleziono bezcenny skarb 2017-03-27 WPIS ARCHIWALNY
Siekierka z brązu ma 3000 lat
W potoku wpadającym do Sanu w miejscowości Postołów, anonimowa osoba znalazła ozdobną siekierkę wykonaną z brązu, która według archeologów może mieć nawet 3000 lat. Trafiła ona do Muzeum Historycznego w Sanoku i najprawdopodobniej, po przeprowadzonych badaniach, stanie się jednym z eksponatów.
Więcej o Siekierka z brązu ma 3000 lat
Bieszczady - Konkurs "Ja i Karpaty" 2017-03-20 WPIS ARCHIWALNY
zmiana terminu składania prac
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska informuje, że wydłużeniu ulega termin składania prac w związku z ogłoszonym KONKURSEM "Ja i Karpaty". Prace należy nadsyłać do 21 kwietnia 2017.
Więcej o zmiana terminu składania prac
Bieszczady - Niedźwiedź zaatakował mężczyznę. 2017-03-20 WPIS ARCHIWALNY
Ranny trafił do sanockiego szpitala
W lesie, w miejscowości Jałowe niedźwiedź zaatakował człowieka. 53-letni mężczyzna z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Więcej o Ranny trafił do sanockiego szpitala
Bieszczady - BdPN Informuje 2017-03-10 WPIS ARCHIWALNY
Informacja dotycząca organizacji Bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej na terenie Parku w roku 2017
W kilku ostatnich latach, liczba osób uczestniczących w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej na Tarnicę, radykalnie wzrosła, osiągając 5 tysięcy. Ponad dwukrotnie został przekroczony limit dzienny (2100 osób) ustanowiony dla ścieżek turystycznych na Tarnicy, Szerokim Wierchu, Krzemieniu, Bukowym Berdzie, Kopie Bukowskiej, Haliczu i Rozsypańcu. Tak duża liczba pielgrzymów nie mogła pomieścić się na wyznaczonych ścieżkach. Ludzie wychodzili poza ścieżki i bariery zabezpieczające, dewastując cenne wysokogórskie zbiorowiska roślinne.
Więcej o Informacja dotycząca organizacji Bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej na terenie Parku w roku 2017
Bieszczady - Wojak Szwejk 2017-03-06 WPIS ARCHIWALNY
Pociąg z Rzeszowa na Słowację - już od wakacji!
„Wojak Szwejk” to nazwa bezpośredniego połączenia, jakie uruchomi na czas wakacji z Rzeszowa na Słowację spółka kolejowa Polregio (dawne Przewozy Regionalne). Pociąg do miasta Medzilaborce, gdzie mieści się m.in. Muzeum Andy’ego Warhola kursował będzie w soboty i niedziele.
Więcej o Pociąg z Rzeszowa na Słowację - już od wakacji!
Przemyśl - Przewodnicy czekają 2017-03-06 WPIS ARCHIWALNY
Bez przewodnika w mieście turystycznym ani rusz
Mówiąc o walorach turystycznych miasta jednym tchem wymieniamy zabytki, których w Przemyślu nie brakuje. Do tego jeszcze dochodzą okalające miasto forty Twierdzy Przemyśl. Jednak mówiąc o turystyce często zapomina się o roli przewodników. To właśnie przewodnicy potrafią w barwny i ciekawy sposób opowiedzieć historię, bez której najpiękniejsze nawet zabytki są martwe. W Przemyślu przy Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego działa koło przewodników skupiające czterdziestu sześciu przewodników, różnych specjalności, którzy znają obce języki i są przygotowani do oprowadzania grup z zagranicy. W ubiegłych latach przemyscy przewodnicy z okazji swojego święta oprowadzali chętnych między innymi po dworcu kolejowym
Więcej o Bez przewodnika w mieście turystycznym ani rusz
Bieszczady - Polana 2017-03-06 WPIS ARCHIWALNY
Niedźwiedzica zaatakowała. Broniła dzieci.
Niedźwiedzicę z trójką "maleństw" spotkał na swej drodze mężczyzna spacerujący po lesie w okolicach Polany. Niedźwiedzica zaatakowała go broniąc dzieci.
Więcej o Niedźwiedzica zaatakowała. Broniła dzieci.
Krosno - Sukces krośnieńskich harcerek i harcerzy 2017-03-05 WPIS ARCHIWALNY
„Śpiewograniec”
23. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” odbył się w ostatni weekend lutego. W przeglądzie w Tarnobrzegu udział wzięło ponad 200 harcerzy reprezentujących 20 zespołów z różnych części Polski.
Więcej o „Śpiewograniec”
Bieszczady - Schronisko na Połoninie 2017-03-04 WPIS ARCHIWALNY
Lutek i Park – wszystko wyjasnione
W mediach, m.in. na portalu internetowym Gazety Bieszczadzkiej ukazał się artykuł, w którym została zawarta informacja, że były gospodarz Chatki Puchatka ma żal do dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jak jest naprawdę?.
Więcej o Lutek i Park – wszystko wyjasnione
Cisna - Oberża Pod kudłatym Aniołem 2017-03-01 WPIS ARCHIWALNY
VIII Dzień Baby Bieszczadzkiej
Oberża Pod kudłatym Aniołem w Cisnej ma zaszczyt zaprosić wszystkich na: VIII Dzień Baby Bieszczadzkiej sobota 4 marca, godzina 20:00 Panie wstęp wolny, Panowie wstęp 15 zł
Więcej o VIII Dzień Baby Bieszczadzkiej
Bieszczady - RDLP 2017-02-13 WPIS ARCHIWALNY
Przy jedzeniu obowiązuje hierarchia
Bardzo ciekawą sytuację zarejestrowała fotopułapka zastawiona przez leśników z Nadleśnictwa Baligród na karmie dla zwierzyny. W jednym kadrze znalazły się żubr, niedźwiedź i trzy jelenie. Z pozoru panuje tu wielka harmonia i porządek, ale nie ma wątpliwości, kto dominuje wśród wspomnianych gatunków.
Więcej o Przy jedzeniu obowiązuje hierarchia
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2017-02-13 WPIS ARCHIWALNY
Sygnały z Antypodów
W lutym w ramach „Krośnieńskich spotkań z podróżnikami” zapraszamy na prelekcję Stanisława Strzyżewskiego „Sygnały z Antypodów”.
Więcej o Sygnały z Antypodów
Bieszczady - BdPN 2017-02-06 WPIS ARCHIWALNY
Oferta dydaktyczna Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Bieszczadzki Park Narodowy, którego głównym celem jest ochrona zasobów przyrodniczych, zajmuje się również edukacją ekologiczną i popularyzacją wiedzy o przyrodzie Bieszczadów.
Więcej o Oferta dydaktyczna Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Bieszczady - Smerek 2017-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Pobiegli "Tropem wilka"
Pogoda wyjątkowo sprzyjała uczestnikom III Biegu Narciarskiego "Tropem wilka", który rozegrano w Smereku (Nadleśnictwo Cisna) w sobotę 28 stycznia. Na starcie, który tym razem zlokalizowano przy hotelu Carpatia w Smereku, stanęło 76 zawodników.
Więcej o Pobiegli "Tropem wilka"
Bieszczady - Muczne 2017-02-03 WPIS ARCHIWALNY
„Zima w regionach” w Mucznem w Bieszczadach
W pierwszy weekend lutego ekipa Telewizji Rzeszów realizująca program „Zima w regionach” znów zawita w Bieszczady. Tym razem widzowie z całej Polski będą mieli okazję zobaczyć relację z Mucznego, gdzie odbywać się będzie III Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem Żubra”.
Więcej o „Zima w regionach” w Mucznem w Bieszczadach
Sanok - Przez połoniny i gorgany Ukrainy 2017-02-02 WPIS ARCHIWALNY
Relacje z fascynujących wypraw
PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” zaprasza na prezentacje multimedialne z wypraw w góry Ukrainy organizowane na przestrzeni 2016 roku. Spotkanie poprowadzi przewodnik Marek Kusiak. Prezentacje zaplanowano 3 lutego w Sali Gobelinowej sanockiego zamku na godzinę 17.00. Szczegóły na plakacie.
Więcej o Relacje z fascynujących wypraw
Bieszczady - Majdan 2017-01-23 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczadzka Kolejka Leśna
Bieszczadzka Kolejka Leśna zaprasza podczas ferii zimowych na przejazdy na trasie Majdan – Balnica – Majdan Kursy rozpoczęły się w środę 18 stycznia o godzinie 12:00 i będą w kolejne środy i soboty o 12:00 aż do 25 lutego.
Więcej o Bieszczadzka Kolejka Leśna
Bieszczady - GOPR 2017-01-23 WPIS ARCHIWALNY
Turyści wołali o pomoc na Caryńskiej
W sobotę 21 stycznia około 18 do stacji rejonowej w Ustrzykach Górnych dotarło zgłoszenie, poprzez aplikację „Ratunek”, o zabłądzeniu dwójki turystów na Połoninie Caryńskiej w rejonie zejścia ostatniej lawiny.
Więcej o Turyści wołali o pomoc na Caryńskiej
Zyndranowa - Muzeum Kultury Łemkowskiej 2017-01-19 WPIS ARCHIWALNY
Skradziono kolekcję eksponatów
Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej informuje o włamaniu. Nieznani jak dotąd sprawcy ukradli głównie eksponaty z okresu I i II Wojny Światowej. Informacja ukazała się na stronie internetowej muzeum. Nie wiadomo jeszcze, jak znaczne są straty.
Więcej o Skradziono kolekcję eksponatów
Bieszczady - Gopr 2017-01-17 WPIS ARCHIWALNY
Ponad 130 ratowników czuwa w Bieszczadach i Beskidzie Niskim
Ponad 130 ratowników czuwa w Bieszczadach i Beskidzie Niskim nad bezpieczeństwem wypoczywających turystów. Obsadzone są wszystkie stałe bazy
Więcej o Ponad 130 ratowników czuwa w Bieszczadach i Beskidzie Niskim
Bieszczady - Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej 2017-01-17 WPIS ARCHIWALNY
Nieczynna do odwołania
Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach jest nieczynna do odwołania.W schronisku na Połoninie Wetlińskiej turyści mogą liczyć wyłącznie na wrzątek lub herbatę.
Więcej o Nieczynna do odwołania
Krosno - Spotkania z podróżnikami 2017-01-16 WPIS ARCHIWALNY
„Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”.
W styczniu na Krośnieńskich spotkaniach z podróżnikami gościć będziemy Dominika Szczepańskiego oraz Piotra Tomzę z prelekcją „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”.
Więcej o „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”.
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2017-01-16 WPIS ARCHIWALNY
Wielkie Wyprawy
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek“ zaprasza na „Wielkie Wyprawy” 18 stycznia (środa), o godz. 18.30. Tym razem będzie to wyprawa w Himalaje z Peterem Hámorem.
Więcej o Wielkie Wyprawy
Bieszczady - Smerek 2017-01-12 WPIS ARCHIWALNY
Bieg narciarski-Tropem wilka
IV Edycja biegu narciarskiego Tropem Wilka odbędzie się w Smereku 28 stycznie 2017. Organizatorzy serdecznie zapraszają
Więcej o Bieg narciarski-Tropem wilka
Bieszczady - BdPN 2017-01-09 WPIS ARCHIWALNY
XXXIII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Bieszczadzki Park Narodowy, Grupa Bieszczadzka GOPR oraz Koło Przewodników PTTK Sanok zapraszają do udziału w XXXIII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, w terminie 22-26.02.2017.
Więcej o XXXIII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Krosno - Klub K15 2017-01-05 WPIS ARCHIWALNY
Autostopem do Dubaju - spotkanie podróżnicze w K15
Klub K15 (u. Krakowska 15) zaprasza na spotkanie podróżnicze "Autostopem do Dubaju", które odbędzie się 15 stycznia 2017 (niedziela) o godz. 17:00. Wstęp: 5 zł. Spotkanie "Autostopem do Dubaju" poprowadzi Kuba Rydkodym - opowie on o swojej niskobudżetowej podróży przez Bliski Wschód.
Więcej o Autostopem do Dubaju - spotkanie podróżnicze w K15
Bieszczady - GOPR 2017-01-04 WPIS ARCHIWALNY
Podsumowanie 2016 roku
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Bieszczady podsumowuje 2016 rok. W 262 interwencjach udzielono pomocy 339 osobom. W 73 wypadkach wykorzystano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a podczas 11 wypraw pomagał pies Raby ze swoim przewodnikiem.
Więcej o Podsumowanie 2016 roku
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2017-01-02 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 02.01.2017
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera w Puławach w dniu 02.01.2017 Droga dojazdowa: Przejezdna Pogoda: Pochmurnie Temp: -6 Wiatr: 8 m/s Opady: Brak Warstwa śniegu: ok 70 cm
Więcej o Warunki Pogodowe 02.01.2017
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2016-12-19 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe 19.12.2016
Warunki pogodowe stacji narciarskiej Kiczera. Droga dojazdowa: Przejezdna Pogoda: Pochmurnie Temp: - 7Wiatr: 4 m/s Opady: brak Warstwa śniegu: ok 40 cm
Więcej o Warunki pogodowe 19.12.2016
Bieszczady - Premiera programu 2016-12-16 WPIS ARCHIWALNY
„Śladami bieszczadzkich wampirów”
W sobotę, 17 grudnia, TVP Historia wyemituje o godz. 15.30 film dokumentalny pt. „Śladami bieszczadzkich wampirów” (premiera). Jego reżyserem jest sanoczanin Grzegorz Gajewski. W dokumencie wystąpili: Piotr Kotowicz, archeolog z Muzeum Historycznego i Hubert Ossadnik z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Więcej o „Śladami bieszczadzkich wampirów”
Krosno - RDLP 2016-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Misie wciąż nie śpią
Mimo że w górach panują już zimowe warunki, bieszczadzkie niedźwiedzie wciąż mają trudności z zapadnięciem w zimowy sen. Ich tropy można spotkać w wielu miejscach w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Przechadzają się po leśnych drogach, zaglądają na karmiska leśnej zwierzyny. Dają się podglądać fotopułapkom zastawianym przez leśników.
Więcej o Misie wciąż nie śpią
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2016-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Jarmark Bożonarodzeniowy
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Więcej o Jarmark Bożonarodzeniowy
Bieszczady - GOPR 2016-12-05 WPIS ARCHIWALNY
GOPR uratował dwójkę turystów
W sobotę o godzinie 13.00 bieszczadzka grupa GOPR otrzymała informacje, że dwójka turystów znajdująca się na Szerokim Wierchu w Bieszczadach i nie jest w stanie kontynuować dalej marszu są przemoczeni i zmarznięci.
Więcej o GOPR uratował dwójkę turystów
Bieszczady - Łopienka 2016-12-05 WPIS ARCHIWALNY
Wpadł do pieca, w którym wypala się węgiel drzewny
W niedziele w okolicy Baligrodu strażacy pomagali człowiekowi, który wpadł do retorty.
Więcej o Wpadł do pieca, w którym wypala się węgiel drzewny
Bieszczady - Ginąca Profesja 2016-11-28 WPIS ARCHIWALNY
Smolarze
W leśnych ostępach Bieszczad, koło Baligrodu, Zygmunt Furdygiel spędza cztery godziny na ładowaniu kłód bukowego drewna do wielkiego pieca, następnie wszystko podpala i czeka, aż stos drewna ulegnie powolnemu zwęgleniu.
Więcej o Smolarze
Rzeszów - 8. Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie 2016-11-28 WPIS ARCHIWALNY
Festiwal Kultur Świata
W dniach od 2 do 4 grudnia w Rzeszowie odbędzie się 8. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata. To pierwsza i największa impreza podróżnicza w województwie podkarpackim! W tegorocznym programie Festiwalu znalazły się pokazy filmów o tematyce sportów ekstremalnych oraz prelekcje zaproszonych gości. Nie zabraknie także licznych konkursów dla publiczności, a imprezie towarzyszyć będą wystawy fotografii.
Więcej o Festiwal Kultur Świata
Bieszczady - GOPR 2016-11-25 WPIS ARCHIWALNY
Poszukiwania na Smereku
12 listopada 2016 r. kilka minut po 16 ratownicy GOPR otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwójki turystów w rejonie góry Smerek.
Więcej o Poszukiwania na Smereku
Sanok - ODK Puchatek zaprasza na wernisaż 2016-11-19 WPIS ARCHIWALNY
„Fotografowanie moją pasją”
Osiedlowy Dom Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Fotografowanie moją pasją”. Na wernisażu zostaną odczytane wyniki konkursu oraz zostaną wręczone nagrody.
Więcej o „Fotografowanie moją pasją”
Bieszczady - Lawiny w Bieszczadach? 2016-11-19 WPIS ARCHIWALNY
Ratownicy oznaczyli miejsca potencjalnie zagrożone
Po ostatnich obfitych opadach śniegu ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR przygotowują się do nadchodzącego sezonu zimowego. W ostatnich dniach członkowie Służby Śniegowo – Lawinowej, w miejscach o potencjalnym zagrożeniu umieszczali tablice informujące o możliwości wystąpienia lawin.
Więcej o Ratownicy oznaczyli miejsca potencjalnie zagrożone
Bieszczady - Czarna 2016-11-17 WPIS ARCHIWALNY
I to wszystko się przeżyło
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „BESIDA” w Czarnej Urząd Gmina Czarna i Gminny Dom Kultury w Czarnej Serdecznie zapraszają „… i to wszystko się przeżyło.” 65 rocznica Akcji HT 1951
Więcej o I to wszystko się przeżyło
Bieszczady - Smolnik 2016-11-17 WPIS ARCHIWALNY
„POD WIELKIM DACHEM NIEBA” SMOLNIK – RZESZÓW – TORUŃ
V Festiwal poświęcony twórczości Edwarda Stachury oraz V. Warsztat Poezji Czynnej „Pod wielkim dachem nieba” Smolnik-Rzeszów-Toruń odbędzie się w dniach 26-29 listopada 2016r.
Więcej o „POD WIELKIM DACHEM NIEBA” SMOLNIK – RZESZÓW – TORUŃ
Krosno - RDLP 2016-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie do udziału w XVI edycji konkursu „Leśne fotografie”
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XVI edycję konkursu „Leśne fotografie”. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi.
Więcej o Zaproszenie do udziału w XVI edycji konkursu „Leśne fotografie”
Przemyśl - „Tajna Historia XX wieku” 2016-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Bogusław Wołoszański o Twierdzy Przemyśl i Lini Mołotowa
5 i 12 grudnia br. na antenie Polsat Play zostanie wyemitowany program Bogusława Wołoszańskiego dotyczący Twierdzy Przemyśl i Linii Mołotowa w ramach dokumentalnej serii „Tajna Historia XX wieku”. Program został zrealizowany w okresie od 5 do 9 września br. na terenie przemyskich fortów oraz schronów bojowych Linii Mołotowa
Więcej o Bogusław Wołoszański o Twierdzy Przemyśl i Lini Mołotowa
Lesko - Mała Galeria 2016-11-08 WPIS ARCHIWALNY
W Małej Galerii BDK w Lesku otwarto wystawę fotograficzną „Czarnobyl - 30 lat po …”
W Małej Galerii BDK w Lesku otwarto wystawę fotograficzną „Czarnobyl - 30 lat po …” Autorem zdjęć jest Urszula Wałachowska – podróżniczka, instruktor survivalu, przewodnik po bieszczadzkich górach i bezdrożach.
Więcej o W Małej Galerii BDK w Lesku otwarto wystawę fotograficzną „Czarnobyl - 30 lat po …”
Cisna - IX Zakapiorskie Zaduszki 2016-11-08 WPIS ARCHIWALNY
Kapliczka Pamięci w Cisnej
Listopad to czas wspominania i rozpamiętywania. Tak było i tym razem, kiedy to podczas XI Zaduszek Zakapiorskich niewielkie grono spotkało się przy Kapliczce Pamięci w Cisnej by powspominać przyjaciół, którzy odeszli. Po przejściu na cmentarz wszyscy zgromadzili się w Centrum Kultury, aby kontynuować powrót do przeszłości dzięki filmom Andrzeja Potockiego. Wydarzeniu towarzyszyła tradycyjnie już odrobina muzyki.
Więcej o Kapliczka Pamięci w Cisnej
Bieszczady - Majdan 2016-11-08 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczadzka Ciuchcia z rekordem
Jedną z największych atrakcji dla przebywających w Bieszczadach turystów jest kolejka leśna, kursująca na trasach z Majdanu do Przysłupia oraz do Balnicy. W tym roku kolejka przewiozła rekordową ilość pasażerów, bo aż 127 tys.
Więcej o Bieszczadzka Ciuchcia z rekordem
Bieszczady - Ustrzyki Górne 2016-11-08 WPIS ARCHIWALNY
Zerwany most przy szlaku czerwonym
Intensywne opady doprowadziły do uszkodzenia mostu na Rzeczycy. To trasa czerwonego szlaku z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską. Bądźcie ostrożni! Utrudnienia występują również na niebieskim szlaku z Ustrzyk Górnych na Wielką Rawkę oraz na czerwonym szlaku z Brzegów Górnych na Połoninę Caryńską, gdzie został uszkodzony most.
Więcej o Zerwany most przy szlaku czerwonym
Czarnorzeki - Ścieżka na Prządki 2016-11-02 WPIS ARCHIWALNY
Łatwiej i bezpieczniej
Szlak dla turystów - urządzany przez gminę Korczyna - jest już prawie gotowy. Ma być łatwiejszy do pokonania i bezpieczniejszy. A przy okazji rozwiąże problem ewentualnych roszczeń turystów, którzy nie stosując się do regulaminu rezerwatu, ulegali wypadkom i żądali odszkodowań.
Więcej o Łatwiej i bezpieczniej
Jasło - Muzeum Lizaka 2016-10-31 WPIS ARCHIWALNY
Jedyne w Polsce
Nieco więcej słodyczy do Jasła wniosą Katarzyna i Grzegorz Schabińscy, pomysłodawcy tego słodkiego przedsięwzięcia. W Muzeum Lizaka poznamy historię jego produkcji, smak i aromat. Dodatkowym atutem będzie możliwość własnoręcznego uformowania wyrobów z karmelu.
Więcej o Jedyne w Polsce
Bieszczady - Cisna 2016-10-31 WPIS ARCHIWALNY
XI Zakapiorskie Zaduszki w Bieszczadach!
W dniu 05.11.2016r. o godz. 17.oo przy Kapliczce Pamięci w Cisnej (obok Siekierezady) rozpoczną się XI już Zaduszki Zakapiorskie. Po spotkaniu zapraszamy do GCKiE w Cisnej na pokaz filmów Andrzeja Potockiego. Pokażemy tam: "Powrót cudownej ikony", "Ja Bogdan powiedziałem", "Madonny Bieszczadu", "Łemkowskie śpiewanie" oraz "Balladę o Januszku". Zapraszamy!
Więcej o XI Zakapiorskie Zaduszki w Bieszczadach!
Arłamów - Rajd Arłamów 2016-10-31 WPIS ARCHIWALNY
Ostatniea runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
25 załóg znajduje się na liście zgłoszeń 3. Rajdu Arłamów, ostatniej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się w pierwszy weekend listopada.
Więcej o Ostatniea runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Sanok - Tyrawa Solna 2016-10-31 WPIS ARCHIWALNY
Druga Wieliczka
Archeolodzy odkryli, że produkcja soli w Tyrawie Solnej odbywała się już w epoce brązu i wczesnej epoce żelaza. W okolicy natrafiono na tysiące fragmentów naczyń, które służyły do jej warzenia około 2,5-3 tysiące lat temu. To przełom w badaniach nad produkcją soli w Polsce. Do tej pory jedyne znane stanowisko jej pozyskiwania w pradziejach to Wieliczka. Dlatego Tyrawę Solną okrzyknięto już mianem „drugiej Wieliczki”.
Więcej o Druga Wieliczka
Bieszczady - Maraton na Orientację 2016-10-26 WPIS ARCHIWALNY
JASZCZUR - Bojkowski Ślad
Zapraszamy na jeden z ostatnich w tym roku biegów - maratonów. Tym razem będzie to realizowany w ramach Pucharu Jaszczura pieszy maraton na orientację - Bojkowski Ślad.
Więcej o JASZCZUR - Bojkowski Ślad
Sanok - Ścieżka „Orli Kamień” otwarta! 2016-10-26 WPIS ARCHIWALNY
Turystyczny Sanok zyskał kolejną atrakcję
Na Białej Górze w Sanoku otwarto ścieżkę edukacyjno-przyrodniczej „Orli Kamień”. Wejście na nią zlokalizowane jest przy Królewskiej Studni. Ponad 6-kilometrowa trasa prowadzi do szczytu Orli Kamień. Odrestaurowaniem szlaku zajęło się Nadleśnictwo Brzozów oraz Urząd Miasta w Sanoku. Inwestycja kosztowała 43 tys. zł.
Więcej o Turystyczny Sanok zyskał kolejną atrakcję
Sanok - Sanok stolic Karpat 2016-08-29 WPIS ARCHIWALNY
Świetna zabawa podczas historycznego zjazdu i święta kultury karpackiej
Przez cztery sierpniowe dni, Sanok był prawdziwą stolicą Karpat. Wszystko za sprawą II Zjazdu Karpackiego zorganizowanego w 80. rocznicę Zjazdu Górskiego.
Więcej o Świetna zabawa podczas historycznego zjazdu i święta kultury karpackiej
Rzeszów - Rejsy katamaranem po zalewie na Wisłoku 2016-08-03 WPIS ARCHIWALNY
„Wakacyjna Rzeszowska Amazonia”
Stowarzyszenie EKOSKOP zaprasza do udziału w bezpłatnych rejsach katamaranem po obszarze ochrony NATURA 2000 na zalewie na Wisłoku. W ramach projektu „Wakacyjna Rzeszowska Amazonia” można wziąć udział w darmowym 45-minutowym rejsie katamaranem po obszarze ochrony NATURA 2000 na zalewie na Wisłoku, mając do dyspozycji lornetki.
Więcej o „Wakacyjna Rzeszowska Amazonia”
Polska - W różańcu róża ukryta rozkwita 2016-08-03 WPIS ARCHIWALNY
Promuj razem z nami piękno naszej Ojczyzny!
Już 15 czerwca rozpoczęła się wielka przygoda z historią Polski! Trwa konkurs dla młodzieży i seniorów na fotografie przydrożnych kapliczek oraz krzyży pod nazwą „W różańcu róża ukryta rozkwita”, nad którym patronat honorowy objęli: Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu, Minister Sportu i Turystyki, Związek Gmin Wiejskich, Związek Miast Polskich. Przewodniczącym konkursowego jury jest Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Michał Janocha Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Kultury. Konkurs foto i faktograficzny ma na celu wyeksponowanie miejsc związanych z polską tradycją, kulturą i historią, a także przybliżenie historycznych i artystycznych wartości polskich przydrożnych kapliczek oraz krzyży.
Więcej o Promuj razem z nami piękno naszej Ojczyzny!
Rymanów Zdrój - Koncertowo i Sportowo 2016-08-01 WPIS ARCHIWALNY
Dni Rymanowa i Rymanowa Zdroju 2016
W dniach 6-7 oraz 13-16 sierpnia zapraszamy na Dni Rymanowa i Rymanowa Zdroju 2016
Więcej o Dni Rymanowa i Rymanowa Zdroju 2016
Krosno - Mosir 2016-08-01 WPIS ARCHIWALNY
Terenowa Jazda Rowerowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie organizuje Terenową Jazdę Rowerową dla dzieci i młodzieży. Zawody odbędą się w czwartek najbliższy (4.08. 2016 r.) od godz. 9.30. Zapraszamy.
Więcej o Terenowa Jazda Rowerowa
Bieszczady - Przysłup 2016-08-01 WPIS ARCHIWALNY
Bies Czad Blues 4-6 sierpnia
Zapraszamy na XI edycji bieszczadzkich spotkań bluesowych Bies Czad Blues. Impreza odbędzie się w Przysłupiu w dniach 4-6 sierpnia 2016 roku.
Więcej o Bies Czad Blues 4-6 sierpnia
Ustrzyki Dolne - Karpacki Jarmark Turystyczny 2016-08-01 WPIS ARCHIWALNY
Karpacki Jarmark Turystyczny ponownie z mocnym przytupem
Dwudniowa impreza 22 – 23 lipca 2016 roku w Parku pod Dębami w Ustrzykach Dolnych przyciągnęła sporo turystów i mieszkańców Ustrzyk Dolnych. Jak podkreślali uczestnicy było w czym wybierać, bowiem była i turystyka, i rękodzieło, bardzo dobre jadło oraz występy zespołów artystycznych.
Więcej o Karpacki Jarmark Turystyczny ponownie z mocnym przytupem
Zagórz - Klasztor Karmelitów Bosych 2016-05-04 WPIS ARCHIWALNY
Kolejne prace konserwatorskie w zagórskim Karmelu
Od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków gmina Zagórz dostanie 100 tys. złotych, zaś z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 150 tys. na konserwację zagórskiego Karmelu. Prace mają ruszyć początkiem lipca i potrwają do października tego roku.
Więcej o Kolejne prace konserwatorskie w zagórskim Karmelu
Bieszczady - Pamiątki z majówki 2016-05-04 WPIS ARCHIWALNY
zdjęcie przy słupku granicznym i… mandat
Tylko w ciągu jednego dnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych i Medyce ujawnili łącznie sześć osób (ob. Polski) za nielegalne przekroczenie granicy z Polski na Ukrainę i z powrotem. Osoby te, pomimo widocznych tablic informujących o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania w pasie drogi granicznej przekroczyły granice tylko po to, aby zrobić sobie zdjęcia przy ukraińskim słupku granicznym.
Więcej o zdjęcie przy słupku granicznym i… mandat
Załuż - Bieszczadzki Wyścig Górski coraz bliżej 2016-05-04 WPIS ARCHIWALNY
10 dni do inauguracji sezonu
Niewiele ponad tydzień pozostał do wielkiego otwarcia sezonu wyścigów górskich w Polsce, które odbędzie się podczas 42. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Sanok-Załuż 2016 w okolicach Sanoka w dniach 13-15 maja.
Więcej o 10 dni do inauguracji sezonu
Krosno - Muzeum Rzemiosła-Piwnica PodCieniami 2016-04-11 WPIS ARCHIWALNY
"Rowerem z Alaski do Patagonii" - prelekcja Piotra Strzeżysza
Muzeum Rzemiosła w Krośnie jest organizatorem cyklu spotkań pn. „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”. Głównym celem spotkań jest poznanie dalekich, egzotycznych lub też tajemniczych miejsc, odległych nie tylko geograficznie, ale również kulturowo. Zaproszeni goście to pasjonaci, którzy w niekonwencjonalny sposób przemierzają świat, marzą i nie boją się dążyć do realizacji tych marzeń. Dzielą się wrażeniami i przeżyciami ze swoich podróży, opowiadają o trudnościach które musieli pokonać, a także o zabawnych sytuacjach. Relacje z wypraw ubarwiają pokazy slajdów, zdjęć, filmów.
Więcej o "Rowerem z Alaski do Patagonii" - prelekcja Piotra Strzeżysza
Bieszczady - Muczne 2016-04-11 WPIS ARCHIWALNY
Muzeum Wypału Węgla Dezewnego
Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego powstaje w Mucznem w Bieszczadach. Leśnicy z nadleśnictwa Stuposiany chcą w ten sposób zachować pamięć o istniejących przez całe dziesięciolecia bazach wypałowych i węglarzach, którzy opowiadali turystom o swojej pracy i sposobie wypału węgla drzewnego w mielerzach i retortach.
Więcej o Muzeum Wypału Węgla Dezewnego
Bieszczady - Stop pożarom traw 2016-04-11 WPIS ARCHIWALNY
Wypalanie traw zagraża lasom!
Co zrobić, gdy płonie las? Polskie lasy ze względu na przewagę gatunków iglastych, zwłaszcza sosny, należą do najbardziej zagrożonych pożarami w Europie. Co roku w Polsce lasy płoną kilka tysięcy razy.
Więcej o Wypalanie traw zagraża lasom!
Krosno - visitkrosno.pl 2016-04-06 WPIS ARCHIWALNY
Ruszyła strona internetowa dla turystów
Zaplanuj z nami swoją podróż do Krosna! Wiemy o tym, że decyzje o kierunku przyszłych podróży zapadają przed ekranami naszych komputerów, tabletów czy smartfonów. Stąd pomysł na specjalną stronę internetową dedykowaną wyłącznie turystom – internetową wizytówkę naszego miasta i jego walorów turystycznych.
Więcej o Ruszyła strona internetowa dla turystów
Bieszczady - Zwierzyna policzona 2016-04-06 WPIS ARCHIWALNY
Rosną populacje zwierząt chronionych: niedźwiedzi, wilków, bobrów
Leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie podsumowali prace związane z doroczną inwentaryzacją dzikich zwierząt. Z analiz wynika, że mimo pewnych wahań liczebności poszczególnych gatunków, podkarpacki las jest środowiskiem życia stabilnych populacji , zarówno zwierząt łownych, jak i tych prawem chronionych.
Więcej o Rosną populacje zwierząt chronionych: niedźwiedzi, wilków, bobrów
Lesko - Biblioteka Publiczna 2016-03-22 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie z Romanem Frodymą
Gościem Biblioteki Publicznej w Lesku w dniu 15 marca 2016 r. był Roman Frodyma, przewodnik beskidzki, dokumentalista historii cmentarzy z I wojny (z tego powodu dla żartu nazwany Generalnym Grabarzem Karpat), autor szeregu publikacji na ich temat.
Więcej o Spotkanie z Romanem Frodymą
Bieszczady - BdPN 2016-03-22 WPIS ARCHIWALNY
Droga Krzyżowa na Tarnicę - ważne informacje dla uczestników
W związku ze zbliżającym się Wielkim Piątkiem przypadającym na dzień 25 marca i utrwaloną w wielu środowiskach tradycją organizacji Dróg Krzyżowych na Tarnicę Bieszczadzki Park Narodowy informuje: 1. W najwyższych partiach gór dominują jeszcze warunki zimowe, obserwowana jest częsta zmiana sytuacji pogodowej, a w wielu miejscach podłoże szlaku może być grząskie i błotniste – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.....
Więcej o Droga Krzyżowa na Tarnicę - ważne informacje dla uczestników
Bieszczady - Hoczew 2016-03-17 WPIS ARCHIWALNY
Leśnicy szkolili przewodników
W czwartek 25 lutego w Hoczwi odbyło się szkolenie dla przewodników beskidzkich i przedstawicieli branży hotelarskiej z terenu Bieszczadów, zorganizowane przez leśników z nadleśnictw szczególnie atrakcyjnych dla turystyki. W spotkaniu wzięło udział 50 osób.
Więcej o Leśnicy szkolili przewodników
Bieszczady - Stuposiany 2016-03-17 WPIS ARCHIWALNY
Martwy niedźwiedź w Nadleśnictwie Stuposiany
W poniedziałek 14 marca podleśniczy z leśnictwa Sokoliki zauważył martwego niedźwiedzia w jednym w oczek wodnych powstałych w wyniku spiętrzenia wody przez bobry.
Więcej o Martwy niedźwiedź w Nadleśnictwie Stuposiany
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2016-02-25 WPIS ARCHIWALNY
"Intensywne smaki południowych Indii"
W marcu gościem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Bartosz Piziak z prelekcją "Intensywne smaki południowych Indii"
Więcej o "Intensywne smaki południowych Indii"
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2016-02-25 WPIS ARCHIWALNY
Zdobądź kurs przewodnika skansenowskiego
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku wzorem lat ubiegłych organizuje kurs przewodników skansenowskich. Kurs odbędzie się w dniach 27.02.2016 – 09.04.2016 i obejmować będzie zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z oprowadzaniem po Parku Etnograficznym.
Więcej o Zdobądź kurs przewodnika skansenowskiego
Bieszczady - RDLP Krosno 2016-02-25 WPIS ARCHIWALNY
Powrócą żubry nad Górny San
Sprawie odtworzenia dzikiego stada żubrów w dolinie górnego Sanu (Nadleśnictwo Stuposiany) poświęcone było spotkanie Komisji ds. ochrony żubrów, działającej jako organ doradczy Dyrektora RDLP w Krośnie, które odbyło się w dniu 19 lutego.
Więcej o Powrócą żubry nad Górny San
Rzeszów - Muzeum Dobranocek 2016-02-18 WPIS ARCHIWALNY
Gwiezdne Wojny - Wystawa
W dniach od 15 lutego do 15 kwietnia w Muzeum Dobranocek będzie można oglądać wystawę Gwiezdne Wojny. Gwiezdne wojny to cykl filmów science fiction, związanych ze światem stworzonym przez ich reżysera George'a Lucasa, których akcja dzieje się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce...”.
Więcej o Gwiezdne Wojny - Wystawa
Podkarpacie - Alpy-Karpatom 2016-02-18 WPIS ARCHIWALNY
Ogólnopolski konkurs na wzór regionalny pt. " Motyw z Podkarpacia" "
Fundacja Karpacka – Polska zaprasza do udziału w konkursie na wzór regionalny. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Prace można nadsyłać do 24 lutego 2016. Szczegóły na www.alpykarpatom.pl.
Więcej o Ogólnopolski konkurs na wzór regionalny pt. " Motyw z Podkarpacia" "
Bieszczady - Cisna 2016-02-18 WPIS ARCHIWALNY
ki-turing w Bieszczadach - spotkanie z autorami powstającego przewodnika
W dniu 23 lutego o godz. 17:00 Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza na spotkanie z Wojtkiem Szatkowskim i Waldemarem Czado – autorami powstającego przewodnika po polskich trasach narciarskich. Pierwszy tom obejmował będzie ok. 40 bieszczadzkich zjazdów ski-turowych.
Więcej o ki-turing w Bieszczadach - spotkanie z autorami powstającego przewodnika
Bieszczady - Muczne 2016-02-01 WPIS ARCHIWALNY
300-tysięczny turysta odwiedził zagrodę żubrów w Mucznem
Otwarta w maju 2012 roku zagroda pokazowa żubrów w Mucznem cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród przyjeżdżających w Bieszczady. Zamontowany w bramce wejściowej elektroniczny licznik wybił już 300 tysięcy wejść.
Więcej o 300-tysięczny turysta odwiedził zagrodę żubrów w Mucznem
Bieszczady - GOPR 2016-02-01 WPIS ARCHIWALNY
Trudna akcja GOPR w lesie
Po raz kolejny ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR udzielali pomocy poszkodowanemu w wypadku przy pracy w lesie. 27 stycznia na stoku Kiczery Dydiowskiej (799 m n.p.m.) na terenie Nadleśnictwa Stuposiany na pomoc oczekiwał 26-letni drwal z urazem kręgosłupa i kości twarzoczaszki.
Więcej o Trudna akcja GOPR w lesie
Beskid Niski - Magurski Park Narodowy 2016-02-01 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs "Zima z ptakami"
Stowarzyszenie BioTOP i Magurski Park Narodowy zapraszają uczniów szkół podstawowych Małopolski i Podkarpacia do wzięcia udziału w literacko - plastycznym konkursie przyrodniczym "Zima z ptakami".
Więcej o Konkurs "Zima z ptakami"
Bieszczady - BdPN 2016-02-01 WPIS ARCHIWALNY
Nie dokarmiajmy zwierząt w BdPN
W ostatnim okresie upowszechnia się zła praktyka pozostawiania karmy dla zwierząt, w bezpośrednim sąsiedztwie szlaków turystycznych. Szczególnie dotyczy to obwieszania drzew występujących w pobliżu górnej granicy lasu i na połoninie różnymi formami karmy dla ptaków.
Więcej o Nie dokarmiajmy zwierząt w BdPN
Bieszczady - BdPN 2016-02-01 WPIS ARCHIWALNY
Zimowe wędrowanie
Bieszczadzki Park Narodowy w związku z okresem zimowym informuje o zasadach wędrowania w górach .
Więcej o Zimowe wędrowanie
Sanok - Sanocki Dom Kultury 2016-01-18 WPIS ARCHIWALNY
"Czas leśnych kurierów"
"Czas leśnych kurierów" to film który można będzie obejrzeć w najbliższy czwartek (21 stycznia) o godz. 19:00 w SDK w Sanoku.
Więcej o "Czas leśnych kurierów"
Bieszczady - Ustrzyki Dolne , Sanok, Arłamów 2016-01-18 WPIS ARCHIWALNY
XII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne - Podkarpackie 2016
Decyzją Urzędu Marszałkowskiego, woj. podkarpackie będzie w 2016 roku organizatorem XII Zimowych Igrzysk Polonijnych w terminie 29.02 - 4.03.2016. Zawody zostaną rozegrane w dwóch lokalizacjach: Sanok i Ustrzyki Dolne.
Więcej o XII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne - Podkarpackie 2016
Bieszczady - BdPN 2016-01-18 WPIS ARCHIWALNY
Informacja!-Zerwana kładka na Rzeczycy
Informujemy, że spływająca kra zerwała kładkę na Rzeczycy w Ustrzykach Górnych. Prosimy nie planować wędrówek na trasie: Ustrzyki Górne-Połonina Caryńska-Ustrzyki Górne, aż do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy.
Więcej o Informacja!-Zerwana kładka na Rzeczycy
Bieszczady - GOPR 2016-01-18 WPIS ARCHIWALNY
Podsumowanie 2015 roku.
GOPR Grupa Bieszczadzka podsumowuje rok 2015, w którym ratownicy interweniowali 247 razy, gdzie 279 osób potrzebowało pomocy, w 73 wypadkach wykorzystano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas 7 wypraw pomagał też w akcjach pies Raby ze swoim przewodnikiem. Niestety, mimo największych wysiłków nie udało się uratować 13 osób. GOPR Grupa Bieszczadzka Dziękuje wszystkim za pomoc we wspólnych działaniach ratowniczych.
Więcej o Podsumowanie  2015 roku.
Bieszczady - GOPR 2016-01-18 WPIS ARCHIWALNY
Wyprawa poszukiwawcza w rejonie Połoniny Wetlińskiej
W dniu 17.01.2015 r., w godzinach popołudniowych do Stacji Centralnej w Sanoku przyszło zgłoszenie o zabłądzeniu dwójki turystów z Warszawy. Do zdarzenia doszło w rejonie Połoniny Wetlińskiej. Turyści wędrując z Przełęczy Orłowicza w kierunku Chatki Puchatka, na skutek trudnych warunków (silny wiatr, głębokie zaspy, ograniczona widoczność) postanowili zejść ze szlaku z zamiarem dotarcia do Wetliny. Schodząc w dół zabłądzili w głębokich jarach i postanowili zwrócić się o pomoc do GOPR.
Więcej o Wyprawa poszukiwawcza w rejonie Połoniny Wetlińskiej
Bieszczady - Elżbieta Dzikowska 2016-01-11 WPIS ARCHIWALNY
Elżbiety Dzikowskiej "w Bieszczady skok"
Słynna polska dziennikarka i podróżniczka, historyk sztuki, a także ambasadorka konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja, odwiedziła Nadleśnictwo Stuposiany. Jej uwagę najmocniej przykuły żubry w pokazowej zagrodzie w Mucznem, pomnikowe drzewa i modrzewiowy kościółek w Mucznem.
Więcej o Elżbiety Dzikowskiej "w Bieszczady skok"
Krosno - RDLP 2016-01-11 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie do udziału w XV edycji konkursu 'Leśne fotografie 2015'
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XV edycję konkursu „Leśne Fotografie 2015”.
Więcej o Zaproszenie do udziału w XV edycji konkursu 'Leśne fotografie 2015'
Kiczera Puławy - Stacja narciarska Kiczeraski. 2016-01-04 WPIS ARCHIWALNY
Zawody narciarstwa biegowego – Kiczera Biega
Zapraszamy na pierwsze zawody narciarstwa biegowego Kiczera Biega Termin: 23.01.2016 Miejsce: Puławy Górne- KiczeraSki Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zawodach w dwóch kategoriach Open i Dzieci. Wszelkie szczegóły dot. uczestnictwa, zapisów itd. znajduje się w Regulaminie zawodów na stronie http://www.kiczeraski.pl/
Więcej o Zawody narciarstwa biegowego – Kiczera Biega
Krosno - Artkino 2016-01-04 WPIS ARCHIWALNY
"Czas leśnych kurierów" premiera filmu
Telewizja Obiektyw i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie zapraszają na premierę filmu "Czas leśnych kurierów", która odbędzie się w czwartek 7 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 w sali Artkina w Krośnie. Wstęp wolny. Film opowiada o losach kurierów beskidzkich, którzy w czasie II wojny światowej przekradając się z Polski na Węgry, przenosili meldunki, dokumenty i broń, a także przeprowadzali emisariuszy.
Więcej o "Czas leśnych kurierów" premiera filmu
Sanok - Muzeum Historyczne 2016-01-04 WPIS ARCHIWALNY
Muzeum zakończyło realizację zadania pn. „Konserwacja ikon karpackich”
W ramach projektu realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w Muzeum Historycznym w Sanoku zakończono prace konserwatorskie trzech ikon z XVIII w. Zabytki wytypowane do zadania znajdujące się dotychczas w salach magazynowych nie były konserwowane od momentu pozyskania ich w wyniku akcji zabezpieczania zabytków połemkowskich w latach 1947-49 i wpisania w inwentarz, stąd wymagały natychmiastowej interwencji konserwatorskiej.
Więcej o Muzeum zakończyło realizację zadania pn. „Konserwacja ikon karpackich”
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2015-12-14 WPIS ARCHIWALNY
KINGA BARANOWSKA „NAJWYŻSZE GÓRY ŚWIATA”
Hotel**Restauracja Jaś Wędrowniczek zaprasza na wyjątkowe spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy. Gościem spotkania będzie znakomita polska himalaistka Kinga Baranowska.
Więcej o KINGA BARANOWSKA „NAJWYŻSZE GÓRY ŚWIATA”
Bieszczady - Jalina /Nasiczne 2015-12-14 WPIS ARCHIWALNY
Zbrodnia UPA sprzed lat ujrzała światło dzienne
Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej, na wniosek leśników, badają miejsce po dawnej gajówce Jalina k. Nasicznego w Bieszczadach. Przy pomocy georadaru Akademii Górniczo-Hutniczej szukają szczątków członków rodziny miejscowego gajowego Kazimierza Hankusa, zamordowanych w 1944 r. przez bojówki ukraińskich nacjonalistów z UPA.
Więcej o Zbrodnia UPA sprzed lat ujrzała światło dzienne
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2015-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Nauki Dawne i Niedawne-Wystawa
Muzeum Podkarpackie w Krośnie od grudnia 2015 r. do stycznia 2016 r. prezentuje wystawę „Nauki dawne i niedawne”. Jest to wystawa interaktywna, o charakterze edukacyjnym, przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Więcej o Nauki Dawne i Niedawne-Wystawa
Bieszczady - GOPR 2015-12-07 WPIS ARCHIWALNY
Wyprawa poszukiwawcza w masywie Szerokiego Wierchu
W dniu 26.11.2015r. odbyła się wyprawa poszukiwawcza po 31-letniego obywatela Czech, który dnia poprzedniego wyszedł z Ustrzyk Górnych w nieznanym kierunku.
Więcej o Wyprawa poszukiwawcza w masywie Szerokiego Wierchu
Bieszczady - BdPN 2015-12-07 WPIS ARCHIWALNY
Nowe przystanki na ścieżkach przyrodniczych BdPN
Szlaki turystyczne w BdPN przebiegają przez najbardziej atrakcyjne pod względem przyrodniczym miejsca w Parku, a piesze wędrówki można w doskonały sposób połączyć z poznawaniem przyrody. W tym celu został opracowany system ścieżek przyrodniczych, które stanowią zaplecze do edukacji ekologicznej. W efekcie turyści odkrywają tajemnice bieszczadzkiej przyrody i zwiedzają nasz Park niczym „naturalne muzeum przyrody”.
Więcej o Nowe przystanki na ścieżkach przyrodniczych BdPN
Rzeszów - "Mystic Carpathia - Przegląd Filmów Karpackich" 2015-12-02 WPIS ARCHIWALNY
Film "Dukla - Wrota Karpat" wyróżniony
20 listopada br. w Rzeszowie odbyło się IV Alpejsko-Karpackie Forum Współpracy, jedna z największych imprez targowo-konferencyjnych w regionie. Organizatorem forum było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska wraz z rzeszowskim Stowarzyszeniem "Pro Carpathia". Celem forum była promocja szwajcarskiego modelu rozwoju społeczno-gospodarczego, prezentacja efektów współpracy karpacko-alpejskiej i polsko-szwajcarskiej oraz promocja marki karpackiej "CARPATHIA". W czasie forum ogłoszono wyniki konkursu "Mystic Carpathia - Przegląd Filmów Karpackich" na najlepszy film promujący walory przyrodnicze i kulturowe Karpat. Film pt. "Dukla - Wrota Karpat" został jednym z 4 wyróżnionych laureatów konkursu
Więcej o Film "Dukla - Wrota Karpat" wyróżniony
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2015-12-02 WPIS ARCHIWALNY
Zagros. Irańskie Góry Ognia
Prelekcją Łukasza Supergana „Zagros. Irańskie Góry Ognia” zakończymy tegoroczną edycję Krośnieńskich spotkań z podróżnikami w dniu 7 grudnia
Więcej o Zagros. Irańskie Góry Ognia
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2015-11-23 WPIS ARCHIWALNY
XII Przegląd Filmów Górskich
Już dziś serdecznie zapraszamy na XII Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych
Więcej o XII Przegląd Filmów Górskich
Bieszczady/Beskid Niski - GOPR 2015-11-23 WPIS ARCHIWALNY
Szkolenie sekcji Dukla
W dniach 13-15 listopada w Zawadce Rymanowskiej odbyło się szkolenie Sekcji Dukla. W tematyce szkolenia szczególną uwagę zwrócono na prowadzenie akcji poszukiwawczych, których w ostatnim czasie jest sporo. Oprócz działań w terenie odbyły się zajęcia z gps-ami, topografia okolicy oraz prowadzenie RKO.
Więcej o Szkolenie sekcji Dukla
Krosno - Głosuj na Krosno! 2015-11-17 WPIS ARCHIWALNY
Trwa trzecia edycja Turnieju Miast
Trwa trzecia edycja Turnieju Miast! Zagłosuj na Krosno i pomóż miastu wygrać kampanię reklamową w Onecie i Zumi.pl.
Więcej o Trwa trzecia edycja Turnieju Miast
Dukla - Muzeum Historyczne 2015-11-17 WPIS ARCHIWALNY
Znaczenie Przełęczy Dukielskiej w walkach w 1939 i 1941 r
Muzeum Historyczne Pałac w Dukli zaprasza 19 listopada na wykład"Znaczenie Przełęczy Dukielskiej w walkach w 1939 i 1941 roku" który poprowadzi prof. dr. hab. Andrzej Olejko
Więcej o Znaczenie Przełęczy Dukielskiej w walkach w 1939 i 1941 r
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2015-11-16 WPIS ARCHIWALNY
Świecznik – źródło światła i dzieło sztuki"-Wystawa
Muzeum Podkarpackie (ul. Piłsudskiego 16) zaprasza na wystawę czasową pt. "Świecznik – źródło światła i dzieło sztuki", którą można obejrzeć do 29 listopada 2015.
Więcej o Świecznik – źródło światła i dzieło sztuki"-Wystawa
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2015-11-16 WPIS ARCHIWALNY
Legiony Polskie w Karpatach - wystawa
Muzeum Podkarpackie (ul. Piłsudskiego 16) zaprasza na wystawę "Legiony Polskie w Karpatach Wschodnich", która trwać będzie do lutego 2016. 25 listopada (środa) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie muzealne z doktorem Janem Skłodowskim - autorem wystawy.
Więcej o Legiony Polskie w Karpatach - wystawa
Bieszczady - RDLP 2015-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Kręcą "Czas leśnych kurierów"
W lasach Beskidu Niskiego i Bieszczadów trwają zdjęcia do filmu „Czas leśnych kurierów” opowiadający o losach kurierów beskidzkich, którzy w czasie II wojny światowej przekradając się z Polski na Węgry, przenosili meldunki, dokumenty i broń, a także przeprowadzali emisariuszy, utrzymując w ten sposób kontakt okupowanego kraju z rządem na uchodźctwie.
Więcej o Kręcą "Czas leśnych kurierów"
Krosno - RDLP 2015-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Leśne ślady wiary - wystawa poplenerowa
Jesienią w Bieszczadach trwał plener malarski pod hasłem "Leśne ślady wiary" zorganizowany przez Fundację Malarstwa Polskiego wspólnie z Regionalną Dyrekcją lasów Państwowych w Krośnie. Wernisaż wystawy prac powstałych w trakcie pleneru zaplanowano na czwartek 19 listopada o godz. 13.00 w auli Technikum Leśnego w Lesku.
Więcej o Leśne ślady wiary - wystawa poplenerowa
Rzeszów - Teatr Maska 2015-11-09 WPIS ARCHIWALNY
Pierwsza edycja Podkarpackiego Konkursu „Piosenka o Rzeszowie”
Rzeszowski Dom Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa zapraszają do udziału w I Podkarpackim Konkursie „Piosenka o Rzeszowie”, który odbędzie się 30 listopada 2015 roku w Teatrze Maska. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.
Więcej o Pierwsza edycja Podkarpackiego Konkursu „Piosenka o Rzeszowie”
Krosno - Piwnica PodCieniami 2015-11-09 WPIS ARCHIWALNY
"W pogoni za marzeniami. Etiopia" - prelekcja Piotra Żurka z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami
"W pogoni za marzeniami. Etiopia" - prelekcja Piotra Żurka z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami Rozpoczęcie: 2015-11-09 godz: 18:00 Miejsce: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno
Więcej o "W pogoni za marzeniami. Etiopia" - prelekcja Piotra Żurka z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami
Ustrzyki Dolne - Koncert w Piwniczce 2015-11-02 WPIS ARCHIWALNY
Wysocki i inni
W imieniu organizatorów zapraszamy na rosyjsko-polski koncert akustyczny, który odbędzie się w barze-kawiarni Piwniczka w dniu 11 listopada 2015 o godz 20:00. W repertuarze: Wysocki, Sewierny, Kryminalny Szanson, Leningrad, Piatnica, Piosenki Autorskie. Teksty w języku rosyjskim i polskim. Wstęp wolny! Zapraszamy.
Więcej o Wysocki i inni
Ustrzyki Dolne - Turniej miast 2015-11-02 WPIS ARCHIWALNY
Zagłosuj na Ustrzyki Dolne
Miasto Ustrzyki Dolne bierze udział w konkursie organizowanym przez serwis internetowy ZUMI we współpracy z portalem Onet.pl.
Więcej o Zagłosuj na Ustrzyki Dolne
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2015-10-26 WPIS ARCHIWALNY
Jubileusz 80-lecia
Dokumentować przeszłość, badać ją, edukować obecne i przyszłe pokolenia - te oraz szereg innych zadań muzealnictwa realizowane są przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie które obchodziło jubileusz 80-lecia. Główne uroczystości odbyły się w kinie „Zorza”.
Więcej o Jubileusz 80-lecia
Bieszczady - Drezyny rowerowe 2015-10-26 WPIS ARCHIWALNY
turystyczny hit
26 tysięcy osób przewiozły w tym sezonie Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Korzysta na tym cała gmina Olszanica - przekonuje Janusz Demkowicz, który jest autorem tego przedsięwzięcia.
Więcej o turystyczny hit
Bieszczady - Muczne 2015-10-21 WPIS ARCHIWALNY
Drewno jest piękne
O tym, że z drewna można wyczarować bajeczne konstrukcje można przekonać się oglądając nowo postawiony kościółek w Mucznem w Bieszczadach. Modrzewiowe i jodłowe bale w jego ścianach, ułożone z ciesielskim pietyzmem, świecą jeszcze świeżością i wciąż pachną żywicą, głosząc pochwałę budowniczych.
Więcej o Drewno jest piękne
Sanok - PTTK Ziemia Sanocka 2015-10-21 WPIS ARCHIWALNY
Wykład ,,Żydzi w kulturze społeczności bieszczadzkiej”
Zarząd Koła Przewodników PTTK w Sanoku zaprasza na wykład szkoleniowy pt. „Żydzi w kulturze społeczności bieszczadzkiej” Wykład wygłosi red. Andrzej Potocki autor wielu reportaży i filmów dokumentalnych dotyczących regionu oraz publikacji i książek związanych z Podkarpaciem i Bieszczadami.
Więcej o Wykład ,,Żydzi w kulturze społeczności bieszczadzkiej”
Rzeszów - Spotkanie z podróżnikiem 2015-10-19 WPIS ARCHIWALNY
45 dni po Syberii
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Zaprasza na spotkania z Wojciechem Kubalą i Łukaszem Błażejowskim „45 dni po Syberii”
Więcej o 45 dni po Syberii
Mielec - Aktywnie w mieleckim lesie 2015-10-19 WPIS ARCHIWALNY
Nowa ścieżka rowerowa
W niedzielę 11 października mieleckie lasy gościły ludzi zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Nadleśnictwo Mielec, Mielecki Klub Górski „Carpatia” oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu zorganizowały imprezę na orientację oraz rajd rowerowy.
Więcej o Nowa ścieżka rowerowa
Bieszczady - Nowy żubr w zagrodzie pokazowej 2015-10-19 WPIS ARCHIWALNY
Putomek ma się dobrze
Pełen wigoru jest żubrzyk, który 19 września tego roku przyszedł na świat w zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem. Leśnicy nadali mu imię Putomek.
Więcej o Putomek ma się dobrze
Beskid Niski - Krempna 2015-10-19 WPIS ARCHIWALNY
XX-lecie Magurskiego Parku Narodowego
Początek października obfitował w Krempnej ciekawymi i ważnymi wydarzeniami. Pierwszą z nich były obchody XX-lecia powstania Magurskiego Parku Narodowego.
Więcej o XX-lecie Magurskiego Parku Narodowego
Rzeszów - Park Papieski 2015-10-14 WPIS ARCHIWALNY
Otwarcie Parku Papieskiego
W niedzielę, 11 października w miejscu, gdzie 2 czerwca 1991 roku Mszę św. sprawował papież, dzisiaj już święty, Jan Paweł II, został uroczyście otwarty i poświęcony Park Papieski w Rzeszowie.
Więcej o Otwarcie Parku Papieskiego
Beskid Niski - Zyndranowa 2015-10-14 WPIS ARCHIWALNY
Obchody Światowego Dnia Turystyki na Podkarpaciu
Obchody Światowego Dnia Turystyki na Podkarpaciu odbyły się tym roku w Zyndranowej. 26 września spotkali się tam ludzie związani z rozwojem i promocją turystyki na terenie województwa podkarpackiego. To wydarzenie było okazją do wręczenia statuetek Marszałka Województwa Podkarpackiego "Za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji".
Więcej o Obchody Światowego Dnia Turystyki na Podkarpaciu
Bieszczady - Mystic Carpathia 2015-10-14 WPIS ARCHIWALNY
Przegląd Filmów Karpackich
Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska ogłasza konkurs na najlepszy film promujący Karpaty: „MYSTIC CARPATHIA - PRZEGLĄD FILMÓW KARPACKICH”, który realizowany jest w ramach projektu pn. „Alpejsko Karpacki Most Współpracy” dzięki wsparciu finansowemu ze strony Konfederacji Szwajcarskiej w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Więcej o Przegląd Filmów Karpackich
Czarnorzeki - RDLP 2015-10-12 WPIS ARCHIWALNY
Noc nietoperzy
Cały cykl wydarzeń złożył się na tegoroczną XII Noc Nietoperzy w Czarnorzekach na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce. Poprzedziło ją VI Międzynarodowe Sympozjum "Obiekty sakralne w ochronie zwierząt", w trakcie którego prezentowano wyniki wieloletnich badań i działań służących praktycznej ochronie latających ssaków.
Więcej o Noc nietoperzy
Bieszczady - GOPR 2015-10-12 WPIS ARCHIWALNY
Podsumowanie letniej działalności w Bieszczadach.
W Bieszczadach powoli pojawia się jesień. GOPR Grupa Bieszczadzka po woli podsumowuje sezon letni. Od początku lipca do końca września ratownicy interweniowali 114 razy w tym 29 z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 125 osób w tych zdarzeniach potrzebowało pomocy. Niestety, mimo największych starań nie udało się uratować 3 osób.
Więcej o Podsumowanie letniej działalności w Bieszczadach.
Beskid Niski - Kotań-Krempna 2015-09-28 WPIS ARCHIWALNY
Jesienne kręcenie korbą w Beskidzie Niskim
Wędrowny Uniwersytet Korbowy wyrusza na dziadowski szlak w niedzielę 4 października 2015 r. Impreza odbędzie się w cerkwiach w Kotani i Krempnej.
Więcej o Jesienne kręcenie korbą w Beskidzie Niskim
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2015-09-28 WPIS ARCHIWALNY
Dzień Otwarty w Muzeum Podkarpackim
Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza 29 września 2015 r. w godzinach 9:00-14:00 na XI edycję Dnia Otwartego. Podczas wydarzenia m.in. zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych, prezentacja grupy rekonstrukcyjnej przybliżającą kulturę materialną Wikingów, spotkanie muzealne z Łukaszem Grudyszem w ramach wystawy Hucuły - konie Karpat Wschodnich.
Więcej o Dzień Otwarty w Muzeum Podkarpackim
Komańcza - Harasymiada po raz VII 2015-09-22 WPIS ARCHIWALNY
Pamięci poety
Miłośnicy poezji Jerzego Harasymowicza spotkali się w Komańczy na VII Harasymiadzie, cyklicznej imprezie poświęconej piewcy gór i lasów Karpat. W uroczystościach uczestniczyła też żona poety, Maria Harasymowicz.
Więcej o Pamięci poety
Bieszczady - BdPN 2015-09-21 WPIS ARCHIWALNY
Nowa edycja programu "Moje Bieszczady" dla uczniów szkół podstawowych
Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zaprasza bieszczadzkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w XVII edycji programu pt.: „Moje Bieszczady”. Program „Moje Bieszczady” przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie pracując indywidualnie i zespołowo, samodzielnie i pod opieką nauczyciela, poznają najbliższe otoczenie szkoły i domu (walory bieszczadzkiej przyrody, historię i geografię regionu, tradycję, zjawiska klimatyczne itp.). Podczas pracy uczniowie wykorzystują materiały przygotowane przez Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny BdPN, wydane w formie pakietów zadań na cztery pory roku (4 czarno-białe zeszyty formatu A4, opakowane w kolorową kartonową teczkę).
Więcej o Nowa edycja programu "Moje Bieszczady" dla uczniów szkół podstawowych
Ustrzyki Dolne - Lepszy Rydz niż Nic 2015-09-21 WPIS ARCHIWALNY
Jesienne rydzobranie
Już 26 września 2015 roku “Lepszy rydz niż nic” czyli - Jesienne rydzobranie w Ustrzykach Dolnych!
Więcej o Jesienne rydzobranie
Podkarpacie - Z Andrusem po Galicji 2015-09-21 WPIS ARCHIWALNY
Promocja miast regionu
Już 24 września ((godz. 21.00) na antenie TVP Rzeszów, a 26 września (godz. 8.55) na antenie TVP Regionalna będzie miała miejsce premiera przemyskiego odcinka zapowiadanego już przez nas filmu „Z Andrusem po Galicji”. Dzień później – 27 września – o godz. 17.00 będzie można ponownie zobaczyć odcinek w TVP Regionalna. Program został zrealizowany przez TVP oddział w Rzeszowie.
Więcej o Promocja miast regionu
Dukla - XVI Bieg Górski 2015-09-18 WPIS ARCHIWALNY
Na Cergową
W niedzielę 20 Września odbędzie się XVI Bieg Górski na Cergową. Start i biuro zawodów ul. Armi Krajowej 1A
Więcej o Na Cergową
Sanok - Pielgrzymka Rowerowa 2015 2015-09-18 WPIS ARCHIWALNY
Rowerem do Rzymu
Już w najbliższą niedzielę (20 bm) Grupa Rowerowa Przyjaciele z Sanoka wybiera się po raz kolejny, na pielgrzymkę rowerową. W roku ubiegłym odwiedzili oni Medziugorie, tym razem padło na Włochy.
Więcej o Rowerem do Rzymu
Bieszczady - BdPN 2015-09-09 WPIS ARCHIWALNY
Remont szlaku na Tarnicę
W różnych górach Europy, nie wyłączając gór w Polsce, poważniejsze remonty szlaków turystycznych zawsze wywoływały szersze dyskusje i emocjonalne reakcje krytyczne części środowisk turystycznych. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego, opierając się na wynikach wieloletnich badań naukowych oraz wynikach monitoringu zachodzących zmian podjęła decyzję o zainstalowaniu drewnianych progów na szlaku o długości ok. 2,5 km, które zahamują erozję zachodzącą na stokach wzdłuż ścieżek, zatrzymają wymywanie gleby i odkrywanie rumoszu skalnego, ograniczą osuszanie cennych zbiorowisk roślinnych występujących w otoczeniu ścieżek, a także ułatwiając wędrowanie zatrzymają proces rozchodzenia się turystów poza wyznaczone ścieżki oraz zahamują niszczenie cennych ekosystemów i stanowisk rzadkich gatunków roślin.
Więcej o Remont szlaku na Tarnicę
Sanok - I Sanockie Spotkania z Historią 2015-09-09 WPIS ARCHIWALNY
Odwojowanie Galicji
Galicyjskie Towarzystwo Historyczne, Muzeum Budownictwa Ludowego i Muzeum Historyczne zapraszają na I Sanockiego spotkania z historią, które odbędą się w dniach 12-13 września 2015 r.
Więcej o Odwojowanie Galicji
Bieszczady - Komańcza 2015-09-09 WPIS ARCHIWALNY
VII Harasymiada
Tegoroczna Harasymiada (11-12 września 2015 r.) to kolejna edycja projektu, dziś już coroczny cykl działań związanych z sylwetką wybitnego poety Jerzego Harasymowicza i promowaniem Komańczy jako artystycznego centrum pogranicza beskidzko-bieszczadzkiego.
Więcej o VII Harasymiada
Trzcinica - Słowiańskie obrzędy 2015-09-08 WPIS ARCHIWALNY
spektakle w Karpackiej Troi
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza na Teatr Obrzędów Słowiańskich – impreza odbędzie się 12 września 2015 (sobota) od godz. 11:00. Wstęp biletowany.
Więcej o spektakle w Karpackiej Troi
Lesko - To nie prawda że Jędrek nic nie miał... 2015-09-08 WPIS ARCHIWALNY
Wernisaż prac Jędrka Połoniny
To nieprawda, że Jędrek nie miał nic, bo on miał całe Bieszczady To nieprawda , że Jędrek nie miał nikogo, bo on miał nas wszystkich…. Tak pisał Andrzej Potocki w swoim wierszu o Jędrku Połoninie i miał rację. Świadczy o tym bardzo liczna obecność znajomych , przyjaciół, rodziny na wernisażu wystawy prac Jędrka Wasielewskiego Połoniny, którą zorganizował Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku, w 20 rocznicę jego śmierci.
Więcej o Wernisaż prac Jędrka Połoniny
Lesko - Podkarpacki wrzesień 1939 2015-09-08 WPIS ARCHIWALNY
wystawa w UMiG LESKO
Podkarpacki wrzesień 1939 to wystawa która została przygotowana w siedemdziesiątą rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, jest poświęcona jej początkowemu etapowi w południowo-wschodniej części obecnej Polski.
Więcej o wystawa w UMiG LESKO
Przemyśl - “STOP PRZEWODNIK CZEKA 2015-09-08 WPIS ARCHIWALNY
„WIDOKOWE MIASTO PRZEMYŚL”.
Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. M. Orłowicza w Przemyślu przy współpracy Urzędu Miejskiego zaprasza do udziału w akcji “STOP PRZEWODNIK CZEKA !” - „WIDOKOWE MIASTO PRZEMYŚL”.
Więcej o „WIDOKOWE MIASTO PRZEMYŚL”.
Krosno - Opowiadamy fantastyczną historię Krosna 2015-09-07 WPIS ARCHIWALNY
Krosno jest Fantastyczne
Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjów, szkół ponadgimazjalnych oraz tegorocznych absolwentów do wzięcia udziału w konkursie na opowiadanie fantastyczne z Krosnem w roli głównej. „Fantastyczna historia” powinna rozgrywać się w Krośnie lub opowiadać jego historię. Do udziału w konkursie należy zgłosić własne opowiadanie napisane w języku polskim. Zgłoszony utwór nie może być dłuższy niż 6 stron maszynopisu (1 strona to ok. 1800 znaków). Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedno opowiadanie. Utwory które będą posiadały więcej niż jednego autora, wcześniej opublikowane w wersji drukowanej i/lub w Internecie lub były już nagrodzone, nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.
Więcej o Krosno jest Fantastyczne
Krosno - Mosir 2015-09-07 WPIS ARCHIWALNY
ROWEROWA JAZDA POD GÓRĘ
Wszystkich amatorów jazdy na dwóch kółkach zapraszamy w niedzielę 20.09 do wzięcia udziału w Rowerowej Jeździe pod Górę. Startujemy w Korczynie na ul. Górskiej o godz. 11.00. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie.
Więcej o ROWEROWA JAZDA POD GÓRĘ
Sanok - Pszczoły i miód 2015-09-05 WPIS ARCHIWALNY
VI Bartnik Ziemi Sanockiej już w niedzielę
Już po raz szósty miłośnicy pszczelarstwa i nie tylko spotkają się w sanockim Skansen podczas corocznego święta pszczelarzy, czyli Bartnika Ziemi Sanockiej.
Więcej o VI Bartnik Ziemi Sanockiej już w niedzielę
Jarosław - VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej w Jarosławiu 2015-09-04 WPIS ARCHIWALNY
Motów przewodni Lwów i Ziemia Lwowska
VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej odbędzie się w dniach 4-11 września br. na jarosławskim rynku oraz w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie Lwów i Ziemia Lwowska.
Więcej o Motów przewodni Lwów i Ziemia Lwowska
Łańcut - Szlak Ogrodów i Domów Historycznych. 2015-09-03 WPIS ARCHIWALNY
Zapraszamy na darmowy plener fotograficzny!
Warsztaty pod okiem profesjonalnego fotografa, szkolenie, wspólne robienie zdjęć i ich ocena to program darmowego pleneru fotograficznego organizowanego na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych.
Więcej o Zapraszamy na darmowy plener fotograficzny!
Folusz - Plenerowe granie bez prądu 2015-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Lirycznie, turystycznie, poetycko
Zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać w plenerze na imprezę muzyczno-turystyczną do Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu k. Jasła w dniu 11 września 2015 r. Chcemy spotkać się w celu wspólnego koncertowania wieczorową porą w pięknych okolicznościach przyrody.
Więcej o Lirycznie, turystycznie, poetycko
Jasło - X Międzynarodowe Dni Wina 2015-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Niekończące się rozmowy o winiarstwie
Nowa formuła, turyści z całej Polski i niekończące się rozmowy o winiarstwie – tak wyglądały X Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Według mieszkańców, turystów i winiarzy organizacja święta wina na płycie rynku bez biletu wstępu, była bardzo dobrym rozwiązaniem.
Więcej o Niekończące się rozmowy o winiarstwie
Bieszczady - Cisna 2015-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Karpacki Festiwal Filmowy
W dniach 4-6 września zapraszamy na 4. edycję Karpackiego Festiwalu Filmowego. Tym razem festiwal gości w Ośrodku Kultury w Cisnej. W programie m.in. wystawy fotograficzne, konferencja naukowa, koncerty, śpiewanie przy watrze, przegląd filmów karpackich oraz spotkania z autorami najnowszych książek o Karpatach.
Więcej o Karpacki Festiwal Filmowy
Rzeszów - Rzeszowska Gra Miejska za nami 2015-08-26 WPIS ARCHIWALNY
Zwycięstwo Bike Runners
Rzeszowska Gra Miejska, która odbyła się 16 sierpnia br. cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udział wzięło w niej 44 osoby, zgrupowane w 14 drużynach. Uczestnicy, zaopatrzeni w mapę centrum miasta i koperty z 11 zagadkami, wyruszali z rynku. Zagadki ukryte były m.in. w kościele farnym, Muzeum Dobranocek, Podziemnej Trasie Turystycznej. Na ich rozwiązanie przewidziano czas 120 minut.
Więcej o Zwycięstwo Bike Runners
Kombornia - Dwór Kombornia 2015-08-26 WPIS ARCHIWALNY
Druga „Poziomka” dla Dworu Kombornia
Dwór Kombornia Hotel & Spa otrzymał kolejną „Poziomkę”, znak jakości, wyróżnienie przyznawane przez Magdę Gessler, oraz został opisany w jej przewodniku pt. „151 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce 2015” wśród wyjątkowych miejsc, które szczególnie zauroczyły restauratorkę.
Więcej o Druga „Poziomka” dla Dworu Kombornia
Zagórz - Zakucie 2015-08-22 WPIS ARCHIWALNY
XVII Rykowisko Galicyjskie. Zagórz 22.08.2015
22 sierpnia w ośrodku Zakucie w Zagórzu odbędzie się XVII edycja Rykowiska Galicyjskiego. Organizatorzy tradycyjnego spotkania myśliwych przewidzieli wiele atrakcji z corocznym konkursem sygnalistów łowieckich na czele.
Więcej o XVII Rykowisko Galicyjskie. Zagórz 22.08.2015
Ustrzyki Dolne - Muzeum Młynarstwa i Wsi 2015-08-21 WPIS ARCHIWALNY
Koncert zespołu F.O.U.R.S collective
Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych zaprasza na koncert F.O.U.R.S collective w dniu 23 sierpnia 2015 r. (niedziela) godz. 19.00.
Więcej o Koncert zespołu F.O.U.R.S collective
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2015-08-21 WPIS ARCHIWALNY
Hucuły – konie Karpat Wschodnich
Muzeum Podkarpackie w Krośnie w okresie od 21 lipca do końca października br. prezentuje wystawę fotograficzną Łukasza Grudysza „Hucuły – konie Karpat Wschodnich”. Przedstawione na ekspozycji fotografie koni huculskich i krajobrazów górskich wykonane zostały w trakcie licznych wyjazdów autora na Huculszczyznę położoną na terenie Ukrainy oraz w górach Beskidu Niskiego i Bieszczadów.
Więcej o Hucuły – konie Karpat Wschodnich
Trzcinica - Karpacka Troja 2015-08-21 WPIS ARCHIWALNY
V Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
Jan Gancarski Dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie zaprasza na V Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza 21-23 sierpnia 2015 r. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy
Więcej o V Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
Medynia Łańcucka - Podkarpackie Rodzinne 2015-08-20 WPIS ARCHIWALNY
Lato w Parku MB Jagodnej
„Lato w Parku MB Jagodnej” to impreza, która odbędzie się 23 sierpnia w Medyni Łańcuckiej w gminie Czarna w ramach projektu „Podkarpackie Rodzinnie”. Podczas imprezy zostaną przeprowadzone warsztaty garncarskie i spotkania z twórcami.
Więcej o Lato w Parku MB Jagodnej
Bieszczady - Cisna 2015-08-19 WPIS ARCHIWALNY
„Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach”
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na swój najnowszy bieszczadzki projekt „Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach” w reżyserii Tomasza Żaka. Spektakl będzie można obejrzeć już 22 sierpnia w GCKiE w Cisnej oraz 23 sierpnia w remizie w Wetlinie (w oba dni o godz. 20)
Więcej o „Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach”
Bieszczady - Wola Michowa 2015-08-19 WPIS ARCHIWALNY
Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Woli Michowej
W dniach 19 -23 sierpnia 2015 w „Obozie pod kopułami” zamieszka grupa pięciuset zuchów, harcerzy i wędrowników z hufców: w Brzozowie, Jarosławiu, Jaśle, Krośnie, Mielcu, Nisku, Pilźnie, Przeworsku, Rzeszowie, Stalowej Woli, Tarnobrzegu.
Więcej o Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Woli Michowej
Sanok - Pożegnanie wakacji 2015-08-19 WPIS ARCHIWALNY
Jarmark Ikon
Urząd Miasta w Sanoku organizuje 30 sierpnia 2015 r. (niedziela) uliczną imprezę plenerową adresowaną do turystów i mieszkańców regionu pod nazwą „Jarmark Ikon”.
Więcej o Jarmark Ikon
Krosno - Karpackie Klimaty 2015-08-17 WPIS ARCHIWALNY
Spotkania z kulturą i smakami karpackiego pogranicza
Weekend 21–23 sierpnia 2015 (piątek-niedziela) zarezerwuj na Karpackie Klimaty! Impreza, jak co roku, zapewni liczne spotkania z kulturą i smakami karpackiego pogranicza. Występy muzyczne, wystawy, stoiska z tradycyjnymi wyrobami kulinarnymi, specjałami, przysmakami i przedmiotami użytkowymi oraz konkursy i pokazy to tylko niektóre z atrakcji. Wstęp wolny.
Więcej o Spotkania z kulturą i smakami karpackiego pogranicza
Wietrzno - Tam gdzie w średniowieczu chadzali wojowie 2015-08-17 WPIS ARCHIWALNY
Nowy szlak rowerowy
8 sierpnia 2015 r. , w Wietrznie otwarty został nowy szlak rowerowy w gminie Dukla "Wokół Grodziska". Szlak jest pętlą, długości ponad 12 km, zaczyna się i kończy przy Domu Ludowym w Wietrznie. Szlak zlokalizowany jest na wzgórzu Grodzisko o wysokości 426 m n.p.m. Tu znajdowało się w średniowieczu Grodzisko "Wietrzniów" . Stanowiło ono poczwórny pierścień wałów i fos obronnych. Na szczycie, na zachód od grodziska znajduje się kopiec, prawdopodobnie pozostałość po punkcie obserwacyjnym "straży".
Więcej o Nowy szlak rowerowy
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2015-08-17 WPIS ARCHIWALNY
Karpaty zaklęte w drewnie
Pod takim hasłem Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zorganizowało szóstą już edycję imprezy promującej najbardziej ekologiczny z surowców. Swój udział w niej mocno zaznaczyli leśnicy z LKP "Lasy Bieszczadzkie" i Nadleśnictwa Brzozów.
Więcej o Karpaty zaklęte w drewnie
Bieszczady - RDLP Krosno 2015-08-17 WPIS ARCHIWALNY
Lasy Bieszczadzkie mają nową radę
10 sierpnia w Mucznem odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Naukowo-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Bieszczadzkie, składającej się z 35 przedstawicieli różnych środowisk. Wśród członków są m.in. nauczyciele, samorządowcy, szefowie instytucji związanych z ochroną przyrody i leśnictwem, naukowcy, weterynarze, przedsiębiorcy i działacze społeczni.
Więcej o Lasy Bieszczadzkie mają nową radę
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2015-08-14 WPIS ARCHIWALNY
Lato w Regionach w Ustrzykach Dolnych
Cykl "Lato w Regionach" realizowany przez TVP Rzeszów trwa. W jego ramach podczas wakacyjnych weekendów kamery Telewizji Rzeszów pokazują Podkarpacie widzom w kraju.
Więcej o Lato w Regionach w Ustrzykach Dolnych
Bieszczady - Kowbojskie Bieszczady Andrzeja Potockiego 2015-08-13 WPIS ARCHIWALNY
„Dzikie pola socjalizmu, czyli kowbojskie Bieszczady”.
Ukazała się kolejna książka Andrzeja Potockiego pt. „Dzikie pola socjalizmu, czyli kowbojskie Bieszczady”. Jednocześnie wznowiono dwie wcześniejsze książki tego autora: „Zaginiony świat bieszczadzkiego kresu” i „Majster Bieda, czyli zakapiorskie Bieszczady”. Razem z nowo wydana tworzą swoistą trylogie bieszczadzką.
Więcej o „Dzikie pola socjalizmu, czyli kowbojskie Bieszczady”.
Bieszczady - Cisna 2015-08-13 WPIS ARCHIWALNY
6 BIESZCZADZKIE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ
6 BIESZCZADZKIE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ 13 - 16 SIERPNIA CISNA - DOŁŻYCA Serdecznie zapraszamy
Więcej o 6 BIESZCZADZKIE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ
Krosno - 58. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów 2015-08-07 WPIS ARCHIWALNY
44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.
W pierwszej połowie sierpnia odbędzie się w Krośnie najważniejsza impreza latania precyzyjnego w Polsce! 58. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów i 44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.
Więcej o 44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.
Krosno - Artur Andrus w Krośnie 2015-08-07 WPIS ARCHIWALNY
Ilustrowany Przewodnik po Galicji
W najbliższą środę i czwartek (12-13.08) ekipa Telewizji Polskiej będzie realizować w Krośnie film, w ramach cyklu „Ilustrowany Przewodnik pod Galicji”. Gospodarzem filmu będzie znany dziennikarz i kabareciarz Artur Andrus, a autorem Tomasz Paulukiewicz.
Więcej o Ilustrowany Przewodnik po Galicji
Ustrzyki Dolne - Muzeum Młynarstwa i Wsi 2015-08-07 WPIS ARCHIWALNY
XV "Święto Chleba od ziarenka do bochenka"
Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych oraz Gospodarstwo Agroturystyczne "U Flika" zapraszają na XV "Święto Chleba od ziarenka do bochenka", które odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia 2015 r. na terenie Muzeum przy ulicy Fabryczna 12. Szczegółowy program imprezy na plakacie
Więcej o XV "Święto Chleba od ziarenka do bochenka"
Rudawka Rymanowska - Pirates of Roads Sanok zapraszają: 2015-08-06 WPIS ARCHIWALNY
Święto Rock n’ Rolla w Rudawce Rymanowskiej
W dniach 14-16 sierpnia w Rudawce Rymanowskiej odbędzie się Pirates Fest Under Rock, na który zapraszaj motocykliści z Pirates of Roads Sanok. Podczas zlotu przewidziano dwa wieczory koncertowe, podczas których zagrają między innymi Ciryam i Rosarian.
Więcej o Święto Rock n’ Rolla w Rudawce Rymanowskiej
Mrzygłód - IX KERMESZ KARPACKICH SMAKÓW 2015-08-06 WPIS ARCHIWALNY
Poprzedni artykuł: Andrzej Duda zaprzysiężony. Wysłuchaj orędzia nowego prezydenta Polski (FILM) „Łzy” gwiazdą IX Kermeszu
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu oraz goszczących u nas turystów na wakacyjną imprezę „IX Kermesz Karpackich Smaków”, która odbędzie się 16 sierpnia (niedziela) w Mrzygłodzie.
Więcej o Poprzedni artykuł: Andrzej Duda zaprzysiężony. Wysłuchaj orędzia nowego prezydenta Polski (FILM) „Łzy” gwiazdą IX Kermeszu
Tarnobrzeg - XVII Jarmark Dominikański 2015-08-05 WPIS ARCHIWALNY
Wystawcy najprzeróżniejszego rękodzieła artystycznego
Na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu przez dwa dni gościć będą wystawcy najprzeróżniejszego rękodzieła artystycznego z całego kraju. Rozpoczyna się XVII Jarmark Dominikański
Więcej o Wystawcy najprzeróżniejszego rękodzieła artystycznego
Przemyśl - Kościół św. Piotra? 2015-08-05 WPIS ARCHIWALNY
W Przemyślu odkryto posadzkę z XIV wieku
Wczesnogotycką posadzkę pochodzącą z XIV wieku odkryto przy dawnym klasztorze oo. jezuitów w Przemyślu. Konserwatorzy nie wykluczają, że jest to ślad poszukiwanego od dawna kościoła św. Piotra.
Więcej o W Przemyślu odkryto posadzkę z XIV wieku
Bieszczady - Smerek 2015-08-04 WPIS ARCHIWALNY
"Tropem Wilka" na rowerach
Nadleśnictwo Cisna i Nadleśnictwo Baligród zapraszają na II edycję zawodów rowerowych "Tropem wilka i rowerów kilka", które odbędą się 22 sierpnia w Smereku „Przy oczku wodnym”.
Więcej o "Tropem Wilka" na rowerach
Bieszczady - Lutowiska 2015-08-03 WPIS ARCHIWALNY
IX Dzień Żubra
IX Dzień Żubra to impreza podczas której odbywają się zawody drwali, zawody strzeleckie, turniej szachowy, blok edukacyjny poświęcony ochronie żubrów w Bieszczadach.
Więcej o IX Dzień Żubra
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2015-08-03 WPIS ARCHIWALNY
Blues&Rock w Stolicy Bieszczad
BLUES & ROCK to kolejna wakacyjna impreza która gości w Ustrzykach Dolnych. W STOLICY BIESZCZAD „PARK POD DĘBAMI" 7-8 SIERPNIA 2015 R zapełni się motocyklami w ramach ZLOTU MOTOCYKLOWEGO
Więcej o Blues&Rock w Stolicy Bieszczad
Bieszczady - Szynobusem do Komańczy. 2015-08-03 WPIS ARCHIWALNY
Można zabrać rower
W sierpniowe i wrześniowe weekendy przez Krosno przejeżdżał będzie szynobus do Komańczy. Ceny nie są wygórowane, a w podróż można zabrać rower.
Więcej o Można zabrać rower
Sanok - Zakończenie wakacji na ludowo 2015-07-29 WPIS ARCHIWALNY
Jarmark Ikon
Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza pracownie ikon, rzemieślników, rękodzielników i twórców ludowych do wystawiania i zaprezentowania swoich wyrobów podczas Jarmarku Ikon, który odbędzie się 30 sierpnia 2015 roku w Sanoku.
Więcej o Jarmark Ikon
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2015-07-29 WPIS ARCHIWALNY
Karpaty zaklęte w drewnie
W dniach 8-9 sierpnia 2015 na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbędzie się festiwal „Karpaty zaklęte w drewnie". Wydarzenie to odwołuje się tradycji krajów karpackich, których kultura materialna w zasadniczej mierze opierała się na drewnie.
Więcej o Karpaty zaklęte w drewnie
Bieszczady - Polańczyk 2015-07-29 WPIS ARCHIWALNY
Festiwal Eko Cypel 2015
16ta edycja Europejskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Cypel” zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy weekend w Polańczyku zabrzmi muzyka szanty. W latach 1999-2003 z racji, że Festiwal odbywał się na Wyspie Energetyka nosił on nazwę „Wyspa”. Później był Europejski Festiwal Szantowy. Od 2007 roku nosi on obecną formę nazwy.
Więcej o Festiwal Eko Cypel 2015
Bieszczady - Ustrzyki Górne 2015-07-27 WPIS ARCHIWALNY
Ecomeleks-nowa atrakcja Bieszczadów
W Bieszczadach pojawiła się zupełnie nowa atrakcja. I chociaż w innych częściach Polski słyszeliśmy już o podobnych udogodnieniach dla turystów - ta, która pojawiła się w najpiękniejszej części Podkarpacia jest pod wieloma względami wyjątkowa. Pojawienie się w Ustrzykach Górnych dwóch zielonych samochodów, dostosowanych do przewozu naraz aż 12 osób, zaskoczyło nie tylko turystów, ale i konkurencję.
Więcej o Ecomeleks-nowa atrakcja Bieszczadów
Bieszczady - Cisna 2015-07-27 WPIS ARCHIWALNY
Cisna – ocalić od zapomnienia
Już wkrótce nowa książka o Cisnej i jej dawnych mieszkańcach. Specjalnie dla mieszkańców naszego regionu, podczas Dni Cisnej odbędzie się prapremiera książki „ Cisna – ocalić od zapomnienia”. Serdecznie zapraszamy. Książka wydana nakładem Fundacji Tylko Bieszczady.
Więcej o Cisna – ocalić od zapomnienia
Bieszczady - Cisna 2015-07-27 WPIS ARCHIWALNY
Natchnieni Bieszczadem VII
W Cisnej w dniach 6 - 8 VIII odbędzie się VII EDYCJA FESTIWALU NATCHNIENI BIESZCZADEM.
Więcej o Natchnieni Bieszczadem VII
Bieszczady - Cisna 2015-07-14 WPIS ARCHIWALNY
XV Dni Gminy Cisna
Jak zwykle w trzeci weekend lipca Gmina Cisna zaprasza na swoje święto. W tym roku to już piętnasta, jubileuszowa edycja Dni Gminy Cisna. Impreza kultywuje kulturalne tradycje regionu, integruje mieszkańców Podkarpacia oraz promuje region wśród turystów licznie napływających w sezonie letnim w Bieszczady.
Więcej o XV Dni Gminy Cisna
Sanok - Koniec śledztwa w sprawie tajemniczej śmierci 61-latka. 2015-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Zabił niedźwiedź!
Prokuratura Rejonowa w Lesku umorzyła śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci 61-latka, który został znaleziony martwy w lesie niedaleko Olszanicy. Na ciele widoczne były rany cięte twarzy, nóg i ręki. - Całokształt zgromadzonego materiału dowodowego wskazuje na to, że do śmierci doszło wskutek ataku niedźwiedzia - mówi prokurator Maria Chrzanowska.
Więcej o Zabił niedźwiedź!
Sanok - Muzeum Historyczne 2015-06-27 WPIS ARCHIWALNY
,,Historie w ziemi zapisane” na sanockim Zamku
Sanockie Muzeum Historyczne może poszczycić się niezwykłymi znaleziskami. Dziś otworzona została pierwsza stała ekspozycja. Eksponaty najczęściej są przypadkowe – odkryte podczas codziennych prac oraz niezwykle cenne.
Więcej o ,,Historie w ziemi zapisane” na sanockim Zamku
Bieszczady - Solina 2015-06-27 WPIS ARCHIWALNY
Nowoczesna karetka wodna
Od początku wakacji do 2 września na Zalewie Solińskim dostępna będzie nowoczesna karetka wodna, która podniesie poziom bezpieczeństwa 1,5 mln osób przebywających przez cały sezon nad akwenem. Zespół ratowników będzie funkcjonował przez 24 h na dobę, siedem dni w tygodniu.
Więcej o Nowoczesna karetka wodna
Niebocko - 'Dzieci Gór i Dolin' 2015-06-26 WPIS ARCHIWALNY
Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Dydnia Zaprasza na: "XI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – Dzieci Gór i Dolin"
Więcej o Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny
Jarosław - Ekstremalny Maraton 2015-06-26 WPIS ARCHIWALNY
III Maraton Benedyktyński
Jeśli chcesz kibicować i podziwiać zawodników na trasie Maratonu Benedyktyńskiego, zasmakować niepowtarzalnej atmosfery i gościnności, a także miło spędzić czas koniecznie przyjedź !!!
Więcej o III Maraton Benedyktyński
Sanok - Imprezowe powitanie wakacji 2015-06-24 WPIS ARCHIWALNY
Dni Sanoka oraz Nocy Kultury Galicyjskiej
Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe łączą siły! Organizatorzy już dziś zapraszają na huczne powitanie wakacji z Margaret i zespołem Czarno-Czarni. Publikujemy program imprezy.
Więcej o Dni Sanoka oraz Nocy Kultury Galicyjskiej
Bieszczady - Baligród 2015-06-23 WPIS ARCHIWALNY
LASUMIŁA walczy o tytuł Drzewa Roku 2015
Od 1 czerwca trwa plebiscyt na Drzewo Roku 2015 organizowany od kilku lat przez Klub Gaja. Jedynym przedstawicielem Podkarpacia w gronie 16 finałowych drzew jest jodła Lasumiła, najgrubsza jodła polskich lasów, rosnąca w Nadleśnictwie Baligród.
Więcej o LASUMIŁA walczy o tytuł Drzewa Roku 2015
Bieszczady - Stężnica 2015-06-23 WPIS ARCHIWALNY
Noc Kupały
Fundacja im. dr Mirona Listkiewicza na rzecz pomocy dla Szpitala w Lesku. Zaprasza na "NOC KUPAŁY" w Kompleksie Rekreacyjno - Wypoczynkowym "Natura Park" w Stężnicy.
Więcej o Noc Kupały
Rzeszów - Teatr im. Wandy Siemaszkowej 2015-06-08 WPIS ARCHIWALNY
Rzeszowski teatr tego lata ruszy w Bieszczady
„Wyżej niż Połonina. Saga w pięciu aktach” – projekt pod takim hasłem przygotowuje teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Widowisko teatralne jest opowieścią o legendarnym już świecie ludzi Bieszczadów. Premiera spektaklu odbędzie się tego lata w pejzażu, o którym opowiada, czyli w Bieszczadach.
Więcej o Rzeszowski teatr tego lata ruszy w Bieszczady
Rzeszów - Muzeum Dobranocek 2015-06-08 WPIS ARCHIWALNY
Wakacje 2015 w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zaprasza na cykl warsztatów kreatywnych i filmowych oraz lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży organizowanych podczas wakacji.
Więcej o Wakacje 2015 w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
Przemyśl - Święto Fajki 2015-06-08 WPIS ARCHIWALNY
X Jubileuszowe Święto Fajki w Przemyślu
X Jubileuszowe Święto Fajki odbędzie się 28 czerwca br. na Rynku Starego Miasta w Przemyślu. Podczas wydarzenia wiele atrakcji m.in.: Kiermasz Fajkowy, Turniej Wolnego Palenia Fajki, Parada Fajkarzy, koncerty zespołów muzycznych.
Więcej o X Jubileuszowe Święto Fajki w Przemyślu
Bieszczady - Morderczy bieg 2015-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Bieg Rzeźnika
Czeka nas tego lata w Bieszczadach istny festiwal biegowy – tuż przed nami dwunasta edycja Biegu Rzeźnika. Przedstawiamy kalendarz imprez towarzyszących.
Więcej o Bieg Rzeźnika
Beskid Niski - Magurski Park Narodowy 2015-05-25 WPIS ARCHIWALNY
ogactwo Magurskiego Parku Narodowego
Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe terenu Magurskiego Parku Narodowego będzie tematem pierwszego spotkania z Magdaleną Kuś, kierownikiem Zespołu ds. Edukacji Ośrodka Magurskiego Parku Narodowego...
Więcej o ogactwo Magurskiego Parku Narodowego
Bieszczady - Wetlina 2015-05-22 WPIS ARCHIWALNY
Celem Gasherbrum
Olek Ostrowski, który w ubiegłym roku jako pierwszy Polak zjechał na nartach z Cho Oyu, rozpoczyna nowy ambitny projekt. Jego celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II.
Więcej o Celem Gasherbrum
Krosno - Szklana Pułapka - Gra Miejska 2015-05-20 WPIS ARCHIWALNY
Zagadki pomogą odkryć miasto
12 czerwca przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Krosna organizują "Szklaną pułapkę" – grę miejską, dzięki której ich rówieśnicy będą mogli poznać historię i kulturę miasta, odkryć jego mało znane zakątki, a przy okazji wygrać czek na 750 zł. Zapisy do udziału w zabawie trwają do 31 maja.
Więcej o Zagadki pomogą odkryć miasto
Łańcut - Międzynarodowy konkurs win 2015-05-19 WPIS ARCHIWALNY
Galicja Vitis 2015
Już po raz piąty na terenie historycznego zespołu zamkowo-parkowego w Łańcucie w dniach 18-19 czerwca 2015 r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Win "Galicja Vitis".
Więcej o Galicja Vitis 2015
Rzeszów - Hotel Grand 2015-05-19 WPIS ARCHIWALNY
"Nepal - Himalajskie Królestwo"
Luka-tour oraz Biegun Wschodni zapraszają na cykliczne slajdowiska podróżnicze – Rzeszowskie Spotkanie z Podróżami do Grand Hotelu 25 maja o godz. 19:00.
Więcej o "Nepal - Himalajskie Królestwo"
Beskid Niski - Olchowiec 2015-05-15 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na Jubileuszowy XXV Łemkowski Kermesz w Olchowcu
Zaproszenie na Jubileuszowy XXV Łemkowski Kermesz w Olchowcu 23-25 .05 2015
Więcej o Zaproszenie na Jubileuszowy XXV Łemkowski Kermesz w Olchowcu
Bieszczady - Cisna 2015-05-15 WPIS ARCHIWALNY
Powstaje ścieżka historyczno-przyrodnicza Nad Sztolnią
Budowa ścieżki historyczno-przyrodniczej "Nad Sztolnią" ruszyła pełną parą dzięki czemu efekty widać na pierwszy rzut oka.
Więcej o Powstaje ścieżka historyczno-przyrodnicza Nad Sztolnią
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2015-05-13 WPIS ARCHIWALNY
Krośnieńskie spotkania z podróżnikami "Podniebne podróże"
Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na spotkanie poświęcone tematyce astroniomicznej do Piwnicy PodCieniami 18 maja 2015 r. Podczas wydarzenia odbędą się prelekcje: „Wyprawa do zmiennicy śladami Jana Winiarskiego” oraz „Obserwacje prawie całkowitego zaćmienia Słońca w północnej Szkocji”, natomiast od godziny 20:15 z krośnieńskiego Rynku będzie można poobserwować niebo przez teleskopy. Wstęp wolny.
Więcej o Krośnieńskie spotkania z podróżnikami "Podniebne podróże"
Jasło - Noc Muzeów w Jaśle 2015-05-13 WPIS ARCHIWALNY
Bezpłatne zwiedzanie
Noc Muzeów w Jaśle - Na tę wyjątkową noc Jasło przygotowało m.in. koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu VOX ANGELI. W programie oczywiście także bezpłatne zwiedzanie ekspozycji muzealnych.
Więcej o Bezpłatne zwiedzanie
Bieszczady - Brzegi Dolne 2015-05-08 WPIS ARCHIWALNY
Mini - muzeum w Brzegach Dolnych
Brzegi Dolne to miejscowość w Gminie Ustrzyki Dolne położona u stóp Kamiennej Laworty. Nazywana dawniej Berehy Dolne. Nazwa pochodzi od słowa brzeg, czyli strome zbocze a jej założenie datuje się na 1532 rok. Jest tam jedno ważne miejsce - wspaniałe mini - muzeum prowadzone przez Pana Zbigniewa Kosakiewicza,
Więcej o Mini - muzeum w Brzegach Dolnych
Baligród - Wystawa w cerkwi 2015-05-07 WPIS ARCHIWALNY
"Ślady I Wojny Światowej w Bieszczadach.
Do końca czerwca można oglądać w baligrodzkiej cerkwi wystawę zatytułowaną "Ślady I Wojny Światowej w Bieszczadach. Kampania wojenna i życie codzienne sto lat temu". Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15.
Więcej o "Ślady I Wojny Światowej w Bieszczadach.
Stara Wieś - Majówka z korbą 2015-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Pieśni Dziadowskie
Zabytkowa bazylika Ojców Jezuitów pw. Wniebowzięcia NMP w Starej Wsi koło Brzozowa zaprasza 10 maja o godz. 15.45 na Majówkę z korbą, podczas której odbędzie się koncert pieśni dziadowskich pt. Po górach, dolinach. Ponadto słuchacze będą mieli okazję m.in. wysłuchać niesamowitych historii, które wyśpiewywali wędrowni dziadowie oraz spotkać się z nestorem polskiego lirnictwa z Haczowa - Stanisławem Wyżykowskim. www.voxangeli.pl
Więcej o Pieśni Dziadowskie
Rzeszów - Rzeszowskie Spotkanie z Podróżnikami 2015-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Armenia
Luka-tour oraz Biegun Wschodni zapraszają na cykliczne Rzeszowskie Spotkanie z Podróżami do Grand Hotelu 11 maja o godz. 19:00. O podróży do Armenii opowiedzą Kasia i Marek Szewczyk, którzy w maju 2014 r. odwiedzili Kaukaz. Wstęp wolny!
Więcej o Armenia
Rzeszów - X Europejska Noc Muzeów 2015-05-06 WPIS ARCHIWALNY
Bezpłatne zwiedzanie
W sobotę 16 maja 2015 r. w godzinach 19.00 - 1.00 w Rzeszowie odbędzie się X edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia. Wstęp wolny.ała.
Więcej o Bezpłatne zwiedzanie
Rzeszów - II Ultramaraton Podkarpacki 2015-05-06 WPIS ARCHIWALNY
Bieg dookoła Rzeszowa
II edycja zawodów Ultramaraton Podkarpacki odbędzie się w dniu 9 maja 2015r. Jest to impreza sportowa, której celem jest bieg wokół Rzeszowa oraz sąsiadujących z nim gminach. Same zawody sportowe zostaną rozegrane na trzech dystansach: 50km, 70km i 115km. Imprezie towarzyszyć będą koncerty zespołów na Rynku w Rzeszowie. www.ultramaratonpodkarpacki.pl
Więcej o Bieg dookoła Rzeszowa
Krosno - Krośnieńskie spotkania z podróżnikami 2015-05-06 WPIS ARCHIWALNY
"Nilem do Chartumu"
Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza 11 maja 2015 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5 na cykliczne Krośnieńskie spotkania z podróżnikami w tym prelekcję Tomasza Grzywaczewskiego pt.: Nilem do Chartumu. Wydarzenie będzie opowieścią o kraju prawa szarijatu, leżącego na pograniczu muzułmańskiego kręgu cywilizacyjnego i „czarnej Afryki”. Wstęp wolny.
Więcej o "Nilem do Chartumu"
Krosno - RDLP 2015-05-04 WPIS ARCHIWALNY
Pożar Wincentego
W niedzielę 3 maja mieszkanka Krościenka Wyżnego zauważyła, że z dziupli pomnikowego dębu "Wincentego", który rośnie w lesie "Dębina" (Nadleśnictwo Dukla), wychodzą kłęby dymu. Natychmiast powiadomiła Państwową Straż Pożarną w Krośnie. Przybyli na miejsce strażacy szybko ugasili pożar.
Więcej o Pożar Wincentego
Ustrzyki Dolne - Nordic Walking Park 2015-05-04 WPIS ARCHIWALNY
Jest gdzie pochodzić
W dniu 29.04.2015 r. odbył się odbiór końcowy usługi polegającej na wytyczeniu, oznakowaniu i certyfikacji tras do uprawiania nordic walking w ramach projektu NORDIC WALKING PARK POŁUDNIE PODKARPACIA.
Więcej o Jest  gdzie pochodzić
Bóbrka - Muzeum Przemysłu Naftowego 2015-04-24 WPIS ARCHIWALNY
Bezpłatne zwiedzanie muzeum i kopalni w Bóbrce
9 maja 2015 (sobota) w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce zaprasza do bezpłatnego zwiedzania kopalni ropy naftowej. Godziny bezpłatnego zwiedzania: 9:00 – 16:00.
Więcej o Bezpłatne zwiedzanie muzeum i kopalni w Bóbrce
Trzcinica - Karpacka Troja 2015-04-24 WPIS ARCHIWALNY
Łucznicza majówka
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza na imprezę plenerową "Łucznicza Majówka", która odbędzie się w dniach 1–3 maja 2015 (piątek–niedziela) w godz. 9:00–17:00. Wstęp bezpłatny.
Więcej o Łucznicza majówka
Jasło - Szkolenie dla przyszłych winiarzy 2015-04-22 WPIS ARCHIWALNY
"Winiarstwo dla początkujących"
Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle ogłasza nabór na szkolenie pt. "Winiarstwo dla początkujących". Uczestnicy dowiedzą się m.in. o tym, jak przy zakładaniu winnicy nie popełnić nieodwracalnych błędów i jak zrobić poprawnie wino gronowe.
Więcej o "Winiarstwo dla początkujących"
Stalowa Wola - Muzeum Regionalne 2015-04-22 WPIS ARCHIWALNY
Muzea bez barier
Muzeum Regionalne w Stalowej Woli pomyślnie sfinalizowało transgraniczny projekt „Muzea bez barier” - Koalicja muzeów polskich i ukraińskich na rzecz profesjonalnej obsługi niepełnosprawnego zwiedzającego.
Więcej o Muzea bez barier
Trzciana - Pustelnia św. Jana 2015-04-20 WPIS ARCHIWALNY
VII Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego
Miłośnicy jednośladów spotkali się w niedzielę w Dukli, aby oficjalnie rozpocząć sezon i modlić się o bezpieczeństwo na drogach. VII Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego tradycyjnie rozpoczęło się w Trzcianie na pustelni św. Jana z Dukli.
Więcej o VII Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego
Krosno - Balony nad Krosnem 2015-04-15 WPIS ARCHIWALNY
XVI Górskie Zawody Balonowe
Zapraszamy do Krosna na wielkie balonowe święto w dniach 29 kwietnia do 3 maja 2015 roku. W ciągu pięciu majowych dni mieszkańcy będą mogli podziwiać kolorowe balony, które uniosą się nad miastem w ramach XVI Górskich Zawodów Balonowych. Zawodom balonowym tradycyjnie towarzyszy Majowy Piknik Rodzinny organizowany przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Więcej o XVI Górskie Zawody Balonowe
Rzeszów - UL. 3-go Maja świętuje 2015-04-15 WPIS ARCHIWALNY
XII Święto Paniagi
3 maja w Rzeszowie już po raz dwunasty odbędzie się Święto Paniagi. Historia ulicy 3 Maja sięga przełomu wieków XIV i XV, kiedy to powstały Kościół Farny oraz rzeszowski Zamek. Ulica wówczas stanowiła najkrótsze połączenie między dwoma newralgicznymi punktami miasta. W czasach autonomii Galicyjskiej ulicę nazwano Herrengasse, czyli Pańską, ale mieszkańcy Rzeszowa nazywali ją Paniagą. Po drugiej wojnie światowej ostatecznie nazwano ją Ulicą 3 Maja.
Więcej o XII Święto Paniagi
Podkarpackie - Obiekty czekają na odkrywców 2015-04-13 WPIS ARCHIWALNY
Karpacki Szlak Domów i Ogrodów Historycznych
Rezydencje magnackie – zamki i pałace, a także siedliska i dwory szlacheckie stanowią nieodłączną część krajobrazu województwa podkarpackiego. Obiektów tego typu jest na Podkarpaciu co najmniej kilkadziesiąt. Część z nich jest doskonale znana, jak np. zamek w Łańcucie odwiedzany rocznie przez ponad 300 tys. turystów czy zamek w Krasiczynie zwany podkarpacką perłą renesansu. To jedne z najpiękniejszych rezydencji w Polsce. Ale wśród podkarpackich pałaców i dworów znajdują się także obiekty mniej znane, które także zasługują na uwagę i mogą być atrakcyjne dla turystów. Co więcej, otoczone są niepowtarzalnymi założeniami parkowymi i ogrodowymi.
Więcej o Karpacki Szlak Domów i Ogrodów Historycznych
Bieszczady - BDPN 2015-04-13 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczadowy Wolontarisz
Zapraszamy do wzięcia udziału w wolontariacie na rzecz Bieszczadzkiego Parku Narodowego w ramach akcji: Bieszczadowy Wolontariusz Uczestnicząc w wolontariacie pomagasz w realizacji takich zadań jak: utrzymanie czystości w obrębie szlaków turystycznych; konserwacja i rozbiórka elementów infrastruktury drewnianej; poprawa stanu szlaków turystycznych i odnowienie oznaczeń; edukacja przez informację: informowanie turystów o działaniach ochronnych realizowanych przez BdPN, zasadach bezpiecznego i przyjaznego dla przyrody zachowania się w górach, omówienie panoram widokowych w obrębie głównych szlaków turystycznych itp.; reagowanie na przypadki łamania przepisów i niestosowania się do regulaminu zwiedzania BdPN
Więcej o Bieszczadowy Wolontarisz
Cisna - GCKiE 2015-04-13 WPIS ARCHIWALNY
CZAS DLA ŁOPIENKI – SESJA NR 3
Zapraszamy do GCkiE w Cisnej 18 kwietnia br. na sesję informacyjno-naukową poświęconą cerkwi w Łopience. Organizatorem jest Towarzystwo Karpackie. Poniżej program wydarzenia.
Więcej o CZAS DLA ŁOPIENKI – SESJA NR 3
Sanok - Muzeum Historyczne 2015-04-09 WPIS ARCHIWALNY
Beksiński: od-czytanie
Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Beksiński: od-czytanie”, które odbędzie się 16 kwietnia (czwartek) o godz. 18 w Sali Gobelinowej sanockiego zamku. Wstęp wolny. Program: – Tomasz Chomiszczak Przedmowa do lektury – Prezentacja opowiadania „Kronikarz wydarzeń” – Dyskusja
Więcej o Beksiński: od-czytanie
Ustrzyki Dolne - Atuty i mankamenty gminy Ustrzyki Dolne 2015-03-30 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie branży turystycznej
W dniu 23 marca 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie branży turystycznej. Organizatorem spotkania był Pan Bartosz Romowicz burmistrz Ustrzyk Dolnych. Prowadził spotkanie Pan Jacek Łeszega inspektor ds. promocji Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych.
Więcej o Spotkanie branży turystycznej
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2015-03-30 WPIS ARCHIWALNY
Ćwierć wieku Muzeum Rzemiosła
W połowie marca Muzeum Rzemiosła obchodziło 25. urodziny. Z okazji jubileuszu placówka przygotowała wystawę, na której zobaczyć można wyłącznie majstersztyki. Ona sama także jest jednym z nich – wspólnym dziełem mistrzów rzemiosła i mieszkańców Krosna.
Więcej o Ćwierć wieku Muzeum Rzemiosła
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2015-03-23 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie z podróżnikiem: Między światami - podroż do świata współczesnych Eskimosów
Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na kolejną odsłonę Krośnieńskich spotkań z podróżnikami. Będzie to spotkanie z Katarzyną Dąbkowską.
Więcej o Spotkanie z podróżnikiem: Między światami - podroż do świata współczesnych Eskimosów
Krosno - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza 2015-03-23 WPIS ARCHIWALNY
Zdzisław Twardowski - Malarstwo
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na wystawę prac Zdzisława Twardowskiego.
Więcej o Zdzisław Twardowski - Malarstwo
Wietrzno - Czas na rowery 2015-03-23 WPIS ARCHIWALNY
Otwarcie sezonu rowerowego
IV otwarte zawody rowerowe MTB Dukla Edycja wiosenna już za miesiąc.
Więcej o Otwarcie sezonu rowerowego
Krosno - Aula PWSZ 2015-03-13 WPIS ARCHIWALNY
„Samobójstwo Europy. Wielka Wojna 1914-1918”
17 marca 2015 (wtorek) o godz. 15:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kośnie (aula, ul. Kazimierza Wielkiego 4) gościć będzie historyk i eseista - profesor Andrzej Chwalba, autor najnowszej publikacji „Samobójstwo Europy. Wielka Wojna 1914-1918”. Wstęp wolny.
Więcej o „Samobójstwo Europy. Wielka Wojna 1914-1918”
Lesko - BDB 2015-03-13 WPIS ARCHIWALNY
Wielkanocne cudeńka
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku organizuje 23 i 24 marca wystawę ozdób świątecznych połączoną z kiermaszem.
Więcej o Wielkanocne cudeńka
Uherce Mineralne - Ursa Maior 2015-03-05 WPIS ARCHIWALNY
Piwo-Podróżnik
Nowy produkt Bieszczadzkiej Wytwórni Ursa Maior łamie konwenanse i przekracza granice branży. To nie tylko alkoholowy napój, ale także dzięki swym etykietom narzędzie promocji bieszczadzkiej sztuki.
Więcej o Piwo-Podróżnik
Dubiecko - pobiegnij przez Pogórze 2015-03-05 WPIS ARCHIWALNY
Półmaraton Pogórzanin
Już 2 maja 2015 roku wszyscy amatorzy biegów będą mogli wziąć udział w „Półmaratonie Pogórzanin”. Bieg rozpoczyna i kończy się w Dubiecku na dziedzińcu zamkowym, a jego trasa wiedzie m.in. przez rezerwaty „Brodoszurki" i „Kozi Garb", leżące na terenie Nadleśnictwa Kańczuga.
Więcej o Półmaraton Pogórzanin
Bieszczady - RDLP Krosno 2015-02-26 WPIS ARCHIWALNY
Żubr ofiarą wilczej watahy
Szczątki żubra znaleziono w piątek 19 lutego w Nowosiółkach k. Baligrodu na terenie lasu komunalnego Gminy Lesko. Oględziny przeprowadzone na miejscu zdarzenia przez zespół złożony z przedstawiciela Nadleśnictwa Lesko, Powiatowego Lekarza Weterynarii z Sanoka i pracowników Stacji Badawczej Fauny Karpat PAN z Ustrzyk Dolnych wykazały, że zwierzę padło ofiarą wilków.
Więcej o Żubr ofiarą wilczej watahy
Lesko - Bieszczadzki Dom Kultury 2015-02-26 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa-Bieszczadzkie Impresje
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza na wystawę fotograficzną 'Bieszczadzkie impresje II' Autor zdjęć: Maciej Grzegorzek
Więcej o Wystawa-Bieszczadzkie Impresje
Jarosław - Nowe atrakcje turystyczne w jarosławskich podziemiach 2015-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Podziemna trasa turystyczna
Od września z podziemi w Jarosławiu będzie się można wybrać w wirtualną, historyczną podróż w górę Sanu i Wisły. Podróżnych zabierze specjalna łódź, z której będzie można zobaczyć m.in. widoki XVI-wiecznego Sandomierza, Warszawy czy Kazimierza.
Więcej o Podziemna trasa turystyczna
Bieszczady - Koniec snu zimowego 2015-02-17 WPIS ARCHIWALNY
W Bieszczadach przebudziły się niedźwiedzie
Liczne tropy niedźwiedzi zauważyli leśnicy w Bieszczadach, m.in. w dolinach Sanu i Solinki. - Przebudzone z zimowej drzemki drapieżniki mogą być groźne dla ludzi – przypomina rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edwarda Marszałek.
Więcej o W Bieszczadach przebudziły się niedźwiedzie
Rymanów - Wielkie Wyprawy 2015-02-16 WPIS ARCHIWALNY
„ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy, które odbędzie się 18 lutego 2015 (środa) o godz. 18:30. Gościem będzie Waldemar Czado.
Więcej o „ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”
Bieszczady - Muczne 2015-02-16 WPIS ARCHIWALNY
Za nami II Bieszczadzki Bieg Narciarski ,,Tropem żubra”
102 zawodników stanęło na starcie II Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”, który w sobotę 14 lutego rozegrano w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Edward Marszałek rzecznik prasowy RDLP w Krośnie Zdjęcia: Marcin Scelina, Nadl. Baligród
Więcej o Za nami II Bieszczadzki Bieg Narciarski ,,Tropem żubra”
Podkarpacie - Lotnictwo, ekologiczne rolnictwo oraz odpowiedzialna turystyka 2015-02-12 WPIS ARCHIWALNY
Kluczowe branże województwa podkarpackiego
Lotnictwo, ekologiczne rolnictwo oraz odpowiedzialna turystyka to jedne z kluczowych branż, których rozwój wspierać będzie samorząd województwa podkarpackiego w najbliższych latach. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli łatwiej korzystać z pieniędzy unijnych. Branże kluczowe dla Podkarpacia zostały zapisane w Regionalnej Strategii Innowacji woj. podkarpackiego. W dokumencie tym zostały określone jako tzw. inteligentne specjalizacje regionu – czyli są to kluczowe sektory gospodarki, które mają największy potencjał.
Więcej o Kluczowe branże województwa podkarpackiego
Świat - Aleksander Doba 2015-02-12 WPIS ARCHIWALNY
Podróżnik roku 2015
68-letni Aleksander Doba, kajakarz z pasji, został wybrany przez czytelników amerykańskiej edycji "National Geographic" Podróżnikiem Roku. Emerytowany inżynier mechanik z Polic jako pierwszy na świecie przepłynął kajakiem Atlantyk z Europy do Ameryki.
Więcej o Podróżnik roku 2015
Bieszczady - Wyścigi psich zaprzegów 2015-02-10 WPIS ARCHIWALNY
„Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż
Kolejna impreza z cyklu „Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż” za pasem. W programie m.in. wyścigi psich zaprzęgów, nordic walking, konkursy „leśne”, multimedialny pokaz astronomiczny, geocatching i spotkanie z podróżnikiem. Impreza odbędzie się dniach 13-15 lutego w Lutowiskach.
Więcej o „Alaska daleko… Podkarpackie tuż, tuż
Ustianowa - Nadanie imienia Stanisława Nahajowskiego trasom w Ustianowej 2015-02-10 WPIS ARCHIWALNY
XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników
Nadanie imienia Stanisława Nahajowskiego trasom biegowym w Ustianowej (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) i złożenie kwiatów pod pomnikiem lotników w Ustianowej zainaugurowało XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników, w którym osobną klasyfikację mieli leśnicy.
Więcej o XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników
Przemyśl - Biblioteka Naukowa TPN 2015-02-04 WPIS ARCHIWALNY
Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na fotoreportaż z górskiej wyprawy do Rumunii
Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego oraz członkowie i sympatycy Klubu Górskiego PTTK "Karpaty" Mieczysław Nyczek, Marian Pawlik i Andrzej Ukleja mają przyjemność zaprosić na premierową prezentację autorskiego fotoreportażu i etiudy filmowej z górskiej wyprawy do Rumunii - śladami dr. Mieczysława Orłowicza "Wędrówki na najwyższe szczyty marmaroskich Karpat".
Więcej o Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na fotoreportaż z górskiej wyprawy do Rumunii
Rzeszów - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna 2015-02-04 WPIS ARCHIWALNY
Norwegia i Oslo-spotkanie z podróżnikiem
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na Spotkanie z rzeszowskim podróżnikiem Marianem Krzywdą
Więcej o Norwegia i Oslo-spotkanie z podróżnikiem
Komańcza - Czas na start 2015-02-02 WPIS ARCHIWALNY
VI Zimowe Tropy Żbików 2015
Stowarzyszenie Żbik Komańcza ogłasza-Sezon rowerowy pora rozpocząć. To już VI edycja naszej imprezy. Jedni szukają odrobiny białego podkładu pod deski a my jesteśmy niezależni:). Bez względu na to czy śnieg będzie, czy nie, tradycyjnie jak poprzednimi laty spotkamy się na stercie w "Zagrodzie", w Smolniku nad Osławą. Ogłaszamy więc, że VI Zimowy Wyścig Rowerów Górskich "Zimowe Tropy Żbików" odbędzie się 21 lutego 2015 r.
Więcej o VI Zimowe Tropy Żbików 2015
Krosno - Pttk 2015-02-02 WPIS ARCHIWALNY
Niedźwiedzim tropem po Bieszczadach
PTTK w Krośnie zaprasza na nowy cykl wypraw po Bieszczadach. Pierwsza z nich odbędzie się 22 lutego. Cykl prowadzi przewodnik bieszczadzki Mateusz Podkul.
Więcej o Niedźwiedzim tropem po Bieszczadach
Odrzykoń - podkarpackie Biegi Górskie 2015-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Zemsta
PODKARPACKIE BIEGI GÓRSKIE - ZEMSTA to cykl zimowych zawodów, składających się z trzech edycji, rozgrywanych w malowniczym obszarze Pogórza Strzyżowskiego. Pierwszy już 31 stycznia.
Więcej o Zemsta
Rzeszów - Muzeum Dobranocek 2015-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Ferie w muzeum
W czasie tegorocznych ferii zimowych Muzeum Dobranocek zaprasza na warsztaty filmu animowanego oraz kreatywnego podejścia do ekologii. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli m.in. krok po kroku wytworzyć własny film animowany, a także nauczą się wykorzystywać recykling do tworzenia zjawiskowych kukiełek czy też przydatnych na co dzień przedmiotów. Zajęcia w Muzeum Dobranocek będą odbywały się od wtorku do piątku od 11.00 do 13.00.
Więcej o Ferie w muzeum
Jarosław - Kolędy pradawne - Julia Doszna, Antoni Plich 2015-01-30 WPIS ARCHIWALNY
najstarsze pieśni życzące polskie i ruskie
Kolędy pradawne - Julia Doszna, Antoni Plich Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zaprasza na koncert kolęd pradawnych „Kolędy Pradawne, najstarsze pieśni życzące polskie i ruskie - skarby znad Sanu i spod Biłgoraja”
Więcej o najstarsze pieśni życzące polskie i ruskie
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła 2015-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Ferie zimowe w CDS
Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich) zaprasza dzieci na "Szklane inspiracje – mały podróżnik", czyli zajęcia plastyczne w czasie ferii zimowych. Podczas zająć plastycznych "Szklane inspiracje – mały podróżnik" uczestnicy poznają ciekawostki z zakresu fauny, flory oraz kultury, biorąc udział w swoistej wyprawie przez kontynenty.
Więcej o Ferie zimowe w CDS
Krosno - RDLP 2015-01-28 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na Bieg Tropem Żubra
Leśnicy z Nadleśnictwa Stuposiany zapraszają na II edycję Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra", który odbędzie się 14 lutego 2015 r. Zawody rozegrane zostaną na dystansach 2 i 9 km na trasach przygotowanych w Mucznem.
Więcej o Zaproszenie na Bieg Tropem Żubra
Krosno - RDLP 2015-01-28 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs „Leśne Fotografie” rozstrzygnięty
Zdjęcie autorstwa Radosława Kaźmierczaka z Sanoka pt. „Szukając pożywienia”, przedstawiające dzięcioła zielonego buszującego w pniu powalonego buka, wygrało tegoroczną edycję konkursu „Leśne Fotografie” organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie.
Więcej o Konkurs „Leśne Fotografie” rozstrzygnięty
Bieszczady - Towarzystwo Karpackie Zaprasza 2015-01-26 WPIS ARCHIWALNY
Kolędowanie w Łopience
Już za tydzień - w sobotę 31 stycznia o godz. 10.30 Towarzystwo Karpackie organizuje wspólne kolędowanie w cerkwi w Łopience. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę zaśpiewać swoją ulubioną kolędę lub pastorałkę, chcą posłuchać i nauczyć się starych i nowych kolęd, a przede wszystkim tych, którzy chcą jeszcze pozostać w radosnym nastroju Bożego Narodzenia.
Więcej o Kolędowanie w Łopience
Stalowa Wola - Miejski Dom Kultury 2015-01-26 WPIS ARCHIWALNY
'Azja w pigułce z widokiem na Himalaje, Indie, Nepal i Bangladesz'
Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Jackiem Bąkowskim pt. 'Azja w pigułce z widokiem na Himalaje, Indie, Nepal i Bangladesz'
Więcej o 'Azja w pigułce z widokiem na Himalaje, Indie, Nepal i Bangladesz'
Krosno - RDLP 2015-01-22 WPIS ARCHIWALNY
Statuetki św. Franciszka czekają na leśnych fotografów
427 zdjęć od 151 autorów napłynęło na tegoroczną edycję konkursu „Leśne Fotografie” organizowanego już po raz 14. przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie.
Więcej o Statuetki św. Franciszka czekają na leśnych fotografów
Cisna - GCKiE (sala lustrzana) 2015-01-22 WPIS ARCHIWALNY
Alpy i Dolomity na rowerach
Zapraszamy na relację słowno-fotograficzną z najnowszej podrózy rowerowej Teodora Fursa i Andrzeja Bryka. Miejsce i czas: GCKiE (sala lustrzana), 23 stycznia, godz. 18.
Więcej o Alpy i Dolomity na rowerach
Ustrzyki Dolne - Skoki na Poduchę 2015-01-22 WPIS ARCHIWALNY
Big Air Jump
II Amatorskie Mistrzostwa Polski Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w Skokach na Poduchę - 7 luty 2015 Stacja Narciarska Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych Program: 10:00-12:00 Zapisy uczestników 10:00-14:00 Skoki dla każdego 14:00-15:00 Best Trick ski & snb 15:00-17:00 Jam Session - skoki dla każdego
Więcej o Big Air Jump
Bieszczady - E-przewodnik 2015-01-19 WPIS ARCHIWALNY
"100 atrakcji w Bieszczadach"
Dzięki środkom przyznanym w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wydano e-przewodnik "100 atrakcji w Bieszczadach" autorstwa Roberta Bańkosza, Arkadiusza Komskiego i Piotra Kutiaka. Regionaliści poprzez publikację elektroniczną ukażą czytelnikom walory kulturowe, historyczne i przyrodnicze Bieszczadów. Atrakcje zostaną opisane i zilustrowane zdjęciami. Do listy stu miejsc obiektów w Bieszczadach wpisano elementy znane i popularne wśród mieszkańców i turystów oraz obiekty i miejsca o nieznanej dotąd historii.
Więcej o "100 atrakcji w Bieszczadach"
Bieszczady - BdPN 2015-01-16 WPIS ARCHIWALNY
XXXII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Bieszczadzki Park Narodowy, Grupa Bieszczadzka GOPR oraz Koło Przewodników PTTK Sanok zapraszają do udziału w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, w terminie 18-22.02.2015. Szczegółowe informacje będą dostępne wkrótce na stronie internetowej bdpn.pl w zakładce "Rajd narciarski" oraz w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach (tel. 13 461 03 50, email: oie@bdpn.pl).
Więcej o XXXII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Ustrzyki Dolne - Stacja narciarska Gromadzyń 2015-01-16 WPIS ARCHIWALNY
"Start Do Nart z Radiem ZET"
"Start Do Nart z Radiem ZET" - Ustrzyki Dolne 6,7,8.02.2015, Wyciąg narciarski "Gromadzyń" W tym roku akcja "START DO NART", rozpoczyna się 6.02 i trwa do 8.02.2015 r. Sponsorami Akcji w tym sezonie są: KIA Polska, Novascon (Normaflex), ATOMIC oraz operator sieci PLUS - Polkomtel wraz z LG Polska.
Więcej o "Start Do Nart z Radiem ZET"
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2015-01-14 WPIS ARCHIWALNY
Bieg o siekierę, czyli Leśna Trasa Biegowa w Puławach
Miłośnicy narciarstwa biegowego zyskali ostatnio możliwość szlifowania formy na nowo otwartej trasie w Puławach Górnych na terenie Nadleśnictwa Rymanów. Szeroki leśny dukt o długości 1650 metrów z pętlą zwrotną pozwala trenować sportowcom, a początkującym, uczyć się sztuki biegania. Wygodny dojazd na początek trasy zapewnia kolej linowa Ośrodka „KiczeraSki” w Puławach.
Więcej o Bieg o siekierę, czyli Leśna Trasa Biegowa w Puławach
Krosno - Piwnica PodCieniami 2015-01-14 WPIS ARCHIWALNY
Wyprawa do Gruzji i Armenii
19 stycznia 2015 (poniedziałek) o godz. 18:00 w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5) odbędzie się pierwsze w nowym roku Krośnieńskie Spotkanie z Podróżnikami. Poprowadzi je Piotr Łopatkiewicz, który przygotował prelekcję pt. „Wyprawa do Gruzji i Armenii. Uroki Zakaukazia od Ananuri do Zvartnots”. Wstęp wolny.
Więcej o Wyprawa do Gruzji i Armenii
Bieszczady - W Krainie Wilka 2015-01-12 WPIS ARCHIWALNY
Wyścigi psich zaprzęgów
Ze względu na swoje uwarunkowania geograficzne i klimatycznie Bieszczady od lat nazywane są polską Alaską. Bezkresne przestrzenie, surowy, górski klimat i małe zaludnienie to czynniki powodujące, że Bieszczady są idealnym miejscem do podejmowania rozmaitych wyzwań, a przede wszystkim mierzenia się z dziką przyrodą i swoimi słabościami. Z takim nastawieniem corocznie do Lutowisk przybywa grono najlepszych w Polsce i Europie osób dowodzących psimi zaprzęgami, zwanych maszerami. Tegoroczna edycja W Krainie Wilka odbędzie się 13-15 LUTEGO 2015 r.
Więcej o Wyścigi psich zaprzęgów
Bieszczady - Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa 2015-01-12 WPIS ARCHIWALNY
Rekord frekwencji
Około 102 tys. turystów. Tyle przewiozła w tym sezonie wąskotorowa Bieszczadzka Kolejka Leśna. Liczba robi wrażenie, choć jak podkreśla prezes fundacji zarządzającej BKL, pieniędzy z biletów i tak nie wystarcza na bieżące wydatki...
Więcej o Rekord frekwencji
Zarszyn - Beskidzki Rajd Narciarski 2015-01-09 WPIS ARCHIWALNY
„Śladami Dwóch Kardynałów”
Gmina Zarszyn we współpracy z Gminą Komańcza zapraszają na Beskidzki Rajd Narciarski „Śladami Dwóch Kardynałów”. Rajd odbędzie się 7 lutego na trasie: Pastwiska – Puławy – Tokarnia – Karlików – Komańcza. Początek o godzinie 8:00.
Więcej o „Śladami Dwóch Kardynałów”
Zagórz - Skoczkowie i kombinatorzy na start 2015-01-09 WPIS ARCHIWALNY
Wkrótce Puchar Bieszczadów
W dniach 17-18 stycznia w Zagórzu oraz w Ustrzykach Dolnych zostanie rozegrany Puchar Bieszczadów – Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
Więcej o Wkrótce Puchar Bieszczadów
Krosno - Krosno i Bardejov podsumowują wspólny projekt 2015-01-05 WPIS ARCHIWALNY
„Artystyczne Rynki Pogranicza - Bardejov i Krosno"
Dwa miasta Bardejov i Krosno wspólnie realizowały projekt „Artystyczne Rynki Pogranicza - Bardejov i Krosno". Nadszedł czas aby podsumować ten cykl wydarzeń kulturalnych oraz związanych z nimi działań promocyjnych. W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia zaplanowano imprezy o różnym charakterze m.in. jarmarki historyczne nawiązujące do tradycji, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży (teatr i plastyka), plenery twórcze dla plastyków i fotografików, wystawy prezentujące dokonania, imprezy kultywujące tradycje i obyczaje ludowe oraz świąteczne.
Więcej o „Artystyczne Rynki Pogranicza - Bardejov i Krosno"
Ustrzyki Dolne - XI Przegląd Filmów Górskich 2015-01-05 WPIS ARCHIWALNY
Filmy i spotkania z ludżmi gór
XI Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych
Więcej o Filmy i spotkania z ludżmi gór
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2015-01-05 WPIS ARCHIWALNY
XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników
24 stycznia (sobota) 2015 r. odbędzie się XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników.
Więcej o XXVIII Bieszczadzki Bieg Lotników
Handzlówka - Zapraszamy na kolejny spacer z kijkam 2015-01-02 WPIS ARCHIWALNY
Noworoczny Rajd Nordic Walking
Zapraszamy na kolejny spacer z kijkami do Handzlówki Rajd w formie pętli po drogach asfaltowych ok. 7 km Odbędzie się: 4 stycznia, niedziela, godz. 13:30 Zapisy u organizatora Marcina Kisały; tel. 507075811, e-mail: pit@gminalancut.pl do 2 stycznia
Więcej o Noworoczny Rajd Nordic Walking
Bieszczady - Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa 2015-01-02 WPIS ARCHIWALNY
Rekordowy sezon. Bieszczadzka kolejka przewiozła ponad 100 tys. turystów
Około 102 tys. turystów. Tyle przewiozła w tym sezonie wąskotorowa Bieszczadzka Kolejka Leśna. Liczba robi wrażenie, choć jak podkreśla prezes fundacji zarządzającej BKL, pieniędzy z biletów i tak nie wystarcza na bieżące wydatki.
Więcej o Rekordowy sezon. Bieszczadzka kolejka przewiozła ponad 100 tys. turystów
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2014-12-30 WPIS ARCHIWALNY
Rekord frekwencji
Ponad 140 tys. osób odwiedziło w tym roku Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W skansenie rozpoczęła się rekonstrukcja XVIII-wiecznej synagogi z Połańca, która wzbogaci istniejący tam od trzech lat Rynek Galicyjski.- W 2014 r. gościliśmy nieco więcej turystów niż przed rokiem, ale znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu; wtedy skansen zwiedzało 70-90 tys. osób rocznie. Od trzech lat rośne zainteresowanie naszą placówką, a dzieje się tak głównie za sprawą otwartej w 2011 roku repliki Rynku Galicyjskiego - powiedział dyrektor muzeum Jerzy Ginalski.
Więcej o Rekord frekwencji
Rzeszów - Świeć się 2014-12-29 WPIS ARCHIWALNY
Trwa plebiscyt na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce
Trwa szósta edycja plebiscytu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce „Świeć Się z ENERGĄ”. Na Podkarpaciu Rzeszów prowadzi przed Dębicą i Krosnem w wojewódzkim etapie konkursu - głosowanie w tej części zabawy zakończy się 30 grudnia 2014 r. Każdy kto chce zrobić sobie dodatkowy prezent, może wygrać atrakcyjne nagrody w indywidualnym konkursie fotograficznym. Wystarczy przesłać świąteczne zdjęcia i głosować na www.SwiecSie.pl.
Więcej o Trwa plebiscyt na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce
Przemyśl - Królowie idą 2014-12-29 WPIS ARCHIWALNY
Aniołowie ich wiodą
Z przyjemnością zawiadamiamy, że w dniu 6 stycznia 2015 r. już po raz trzeci w Przemyślu przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI POD PRZEWODNICTWEM ANIOŁÓW. Intencją organizatorów jest aby jak najwięcej osób i środowisk zaangażowało się w tę uroczystość i wspólnie przeżywało Święto Objawienia Pańskiego. Honorowy Patronat nad uroczystością objęli Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski i Prezydent Miasta Przemyśla.
Więcej o Aniołowie ich wiodą
Bieszczady - Zimowe zmagania 2014-12-29 WPIS ARCHIWALNY
II Bieg Tropem Wilka
Czwarty weekend stycznia 2015 zapowiada się pod znakiem wielkiej bieszczadzkiej aktywności sportowej. Nastąpi kumulacja zmagań na trasie biegowej w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim oraz na trasie nart biegowych w II Biegu Tropem Wilka. Więcej informacji na: www.cisna.krosno.lasy.gov.pl oraz http://maratonbieszczadzki.pl/
Więcej o II Bieg Tropem Wilka
Stalowa Wola - Muzeum Regionalne 2014-12-17 WPIS ARCHIWALNY
E-przewodnik po muzeach dla osób niepełnosprawnych
E-przewodnik po muzeach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych uruchomiło Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. W portalu "Muzea bez barier" znaleźć można ponad 300 placówek z Polski i Ukrainy.
Więcej o E-przewodnik po muzeach dla osób niepełnosprawnych
Bieszczady - Zimowy Maraton Bieszczadzki 2014-12-17 WPIS ARCHIWALNY
Ruszyły zapisy
Ruszyły zapisy na Zimowy Maraton Bieszczadzki oraz Zimową Bieszczadzką Dychę, które odbędą się 25 stycznia 2015 oraz zapisy na III ultraMaraton Bieszczadzki i II Ćwierćultramaraton Bieszczadzki.
Więcej o Ruszyły zapisy
Krosno - Piwnica Pod Cieniami 2014-12-17 WPIS ARCHIWALNY
Afganistan' - wystawa fotografii dokumentalnej
'Afganistan' - wystawa fotografii dokumentalnej Wystawa składa się z trzech reportaży opowiadających o wybranych aspektach życia w Afganistanie. Czarno-białe cykle swoją estetyką nawiązują do klasycznej szkoły fotoreportażu. Wystawę można obejrzeć od 4-24.12.2014 Piwnica Pod Cieniami Rynek 5
Więcej o Afganistan' - wystawa fotografii dokumentalnej
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2014-12-15 WPIS ARCHIWALNY
MOTOCYKLEM PRZEZ KIRGISTAN I TADŻYKISTAN
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy 19 listopada 2014 (środa) godz. 18.30. - gościem będą BARBARA GRAD, PIOTR KOWALCZYK „MOTOCYKLEM PRZEZ KIRGISTAN I TADŻYKISTAN”.
Więcej o MOTOCYKLEM PRZEZ KIRGISTAN I TADŻYKISTAN
Sanok - Skansen 2014-12-15 WPIS ARCHIWALNY
Jarmark Bożonarodzeniowy w Sanockim Skansenie
Starosta sanocki serdecznie zaprasza na IV Jarmark Bożonarodzeniowy, który rozpocznie się o godz. 11:00, 21 grudnia na Rynku Galicyjskim w sanockim skansenie. na gości czeka wiele świątecznych atrakcji.
Więcej o Jarmark Bożonarodzeniowy w Sanockim Skansenie
Rzeszów - Rynek 2014-12-11 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na Wigilię
W piątek, 19 grudnia br. Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólne obchody Wigilii na Rynku. W programie m.in. kolędowanie, animacje, żywa szopka, misterium Wigilii i Bożego Narodzenia oraz życzenia Świąteczne władz samorządowych i kościelnych.
Więcej o Zaproszenie na Wigilię
Przemyśl - Centrum Kulturalne 2014-12-11 WPIS ARCHIWALNY
XIV Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy
Centrum Kulturalne w Przemyślu Zaprasza na: XIV Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy W programie: Pokazy rękodzieła twórców z Podkarpacia
Więcej o XIV Ludowy Jarmark Bożonarodzeniowy
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe 09.12.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 9.12.2014 Pogoda: Zachmurzenie Temp: - 1stC Wiatr:brak Opady:brak Warstwa śniegu: ok 20 cm Pracuje kolej linowa krzesełkowa, otwarta jest główna trasa zjazdowa nr 1, długość zjazdu ok 1000m. Ośrodek w tygodniu otwarty od 14:00 do 21:00. W weekendy od 09:00 do 21:00. Wczoraj spadło około 3 cm naturalnego śniegu więc aura zrobiła się zimowa nie tylko na stoku :)
Więcej o Warunki pogodowe 09.12.2014
Cisna - GOPR 2014-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Dawna siedziba Nadleśnictwa Cisna dla GOPR
Uroczysty charakter miało przekazanie budynku dawnego biura Nadleśnictwa Cisna na własność Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Goprowcy od siedmiu lat dzierżawili ten obiekt, jednak dopiero teraz, po nabyciu prawa własności, uzyskali możliwość zdobycia funduszy na jego renowację i zagospodarowanie.
Więcej o Dawna siedziba Nadleśnictwa Cisna dla GOPR
Krosno - RDLP 2014-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Leśne nowości wydawnicze
Rok 2014 jest rokiem jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych, ale dla wielu podkarpackich nadleśnictw to również 70. rocznica ich powstania w pookupacyjnej rzeczywistości. Nadleśnictwa Komańcza i Lesko zaakcentowały ten fakt wydaniem publikacji monograficznych.
Więcej o Leśne nowości wydawnicze
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Otwarcie Nowej Trasy Narciarstwa Biegowego 19 XII 2014r.
Otwarcie Nowej Trasy Narciarstwa Biegowego 19 XII 2014r.
Więcej o Otwarcie Nowej Trasy Narciarstwa Biegowego 19 XII 2014r.
Bieszczady - W Bieszczadach prawie pusto 2014-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Turystów nie ma na szlakach
W Biesz­cza­dach pra­wie pust­ki. Na szla­kach nie ma tu­ry­stów, choć jak in­for­mu­je ra­tow­nik Biesz­czadz­kiej Grupy GOPR wi­docz­ność mimo mgieł nie jest zła - sięga miej­sca­mi nawet ki­lo­me­tra.
Więcej o Turystów nie ma na szlakach
Krempna - Magurski Park Narodowy 2014-12-08 WPIS ARCHIWALNY
Wernisaż wystawy "Zielnik beskidzki"
Magurski Park Narodowy serdecznie zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego i Fotograficznego "Zielnik beskidzki" połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, które odbędzie się 11 grudnia 2014 o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacyjnym MPN w Krempnej
Więcej o Wernisaż wystawy "Zielnik beskidzki"
Tarnobrzeg - Zamek Dzikowski 2014-12-05 WPIS ARCHIWALNY
Huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej
Huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej. Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę czasową pt. "Huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej". Wystawa czynna od 30 listopada 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. na Zamku Dzikowskim, ul. Sandomierska 27.
Więcej o Huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej
Tarnobrzeg - Muzeum Przemysłu Siarkowego 2014-12-05 WPIS ARCHIWALNY
Po światowym centrum wydobycia siarki zostało tylko muzeum
W dru­giej po­ło­wie XX wieku Tar­no­brzeg (Pod­kar­pac­kie) był świa­to­wym cen­trum wy­do­by­cia i prze­twa­rza­nia siar­ki. W la­tach 90. wy­do­by­wa­ny z ziemi mi­ne­rał za­stą­pi­ła tania siar­ka z oczysz­cza­nia ropy naf­to­wej i gazu. W mie­ście o ko­pal­nic­twie siar­ki przy­po­mi­na mu­zeum.
Więcej o Po światowym centrum wydobycia siarki zostało tylko muzeum
Sanok - Łemkowskie Jeruzalem 2014-12-04 WPIS ARCHIWALNY
Notatnik ze świata-Wystawa
Łemkowskie Jeruzalem skupia artystów, dla których Łemkowszczyzna jest tożsama lub bliska z różnych powodów. Uczestnicy tego projektu odwołując się do kultury łemkowskiej w rezultacie tworzą nową przestrzeń wizualną dla swojej sztuki w odniesieniu do tradycji swoich przodków.
Więcej o Notatnik ze świata-Wystawa
Sanok - PTTK Oddział Ziemia Sanocka 2014-12-04 WPIS ARCHIWALNY
Prehistoria Karpat – Epoka kamienia”
Zarząd Koła Przewodników Beskidzkich, Terenowych i Pilotów Wycieczek przy Oddziale PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku serdecznie zaprasza na wykład pt. „Prehistoria Karpat – Epoka kamienia” który wygłosi Zbigniew Maj. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 grudnia 2014 r. o godzinie 17:00 w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku.
Więcej o Prehistoria Karpat – Epoka kamienia”
Krosno - RDLP 2014-12-01 WPIS ARCHIWALNY
Akcja Choinki Jedynki
Akcja „Choinki Jedynki” realizowana przez Program I Polskiego Radia w tym roku zawita na Podkarpacie. W dniach 7 i 8 grudnia studio radiowe pojawi się kolejno na rynku w Jaśle (w niedzielę od godz. 10.00 do 13.00) i Krośnie (w poniedziałek od godz. 9.00 do 12.00). Ubierane będą choinki, odbędą się licytacje prac artystycznych na cele charytatywne, można będzie posłuchać o leśnych motywach w zwyczajach świątecznych.
Więcej o Akcja Choinki Jedynki
Krosno - Konkurs Fotograficzny 2014-12-01 WPIS ARCHIWALNY
Z Biegiem Wisłoka
Tomasz Tatrzański – inicjator akcji „Czysty Wisłok” i RCKP zapraszają do utrwalenia w kadrze krajobrazu Wisłoka. Organizując konkurs fotograficzny chcą, by mieszkańcy dostrzegli konieczność dbania o przyrodę. Czasu na robienie zdjęć jest jeszcze sporo, ale warto uchwycić piękno rzeki także zimą.
Więcej o Z Biegiem Wisłoka
Łańcut - I Liceum Ogólnokształcące 2014-11-28 WPIS ARCHIWALNY
Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki Tym razem odbędzie się w Łańcucie W ramach festiwalu odbędzie się szereg pokazów, wystaw i prezentacji przygotowanych m.in. przez Centrum Nauki Kopernik, Mielecki Portal Lotniczy, Aeroklub Mielecki.
Więcej o Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
Beskid Niski - wydawnictwo Compass 2014-11-27 WPIS ARCHIWALNY
"Beskid Niski na rowerze"
Pomimo tego że sezon rowerowy się skończył a zaczyna po woli narciarski to warto już teraz zacząć planować rowerowe eskapady wiosną. Niewątpliwie ciekawym terenem do rowerowych wycieczek jest Beskid Niski.
Więcej o "Beskid Niski na rowerze"
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła 2014-11-26 WPIS ARCHIWALNY
Dworki i rezydencje Podkarpacia - prelekcja
Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich) zaprasza na prelekcję szkoleniową inżyniera Sylwestra Polakowskiego na temat stanu podkarpackich rezydencji dworskich. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia 2014 (wtorek) o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Więcej o Dworki i rezydencje Podkarpacia - prelekcja
Sanok - PTTK Oddział Ziemia Sanocka 2014-11-25 WPIS ARCHIWALNY
Od Przełęczy Łupkowskiej do Przełęczy nad Roztokami”.
Zarząd Koła Przewodników Beskidzkich, Terenowych i Pilotów Wycieczek przy Oddziale PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku zaprasza na wykład Stanisława Sieradzkiego pt. „Walory krajoznawcze i kulturowe bieszczadzkiego grzbietu granicznego – od Przełęczy Łupkowskiej do Przełęczy nad Roztokami”.
Więcej o Od Przełęczy Łupkowskiej do Przełęczy nad Roztokami”.
Sanok - Klub Górnika 2014-11-25 WPIS ARCHIWALNY
XIX wystawa „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”
Wójt Gminy Sanok oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku zapraszają na XIX wystawę „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”, która zostanie zorganizowana w klubie Górnik. Uroczyste otwarcie już w najbliższy czwartek (27.11) o godzinie 13:00.
Więcej o XIX wystawa „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”
Sanok - Osiedlowy Dom Kultury Puchatek 2014-11-25 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa pokonkursowa „Fotografowanie moją pasją”
Osiedlowy Dom Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej ul.Traugutta 9, zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej ,,fotografowanie moją pasją”. Wernisaż odbędzie się 27.11.2014 o godzinie 18.00. Wystawa czynna od 27.11 do 19.12.
Więcej o Wystawa pokonkursowa „Fotografowanie moją pasją”
Lesko - NOWY ALBUM O GMINIE 2014-11-24 WPIS ARCHIWALNY
Album o gminie Lesko jako instrument promocji turystycznej regionu
Towarzystwo Miłośników Leska i Okolic zakończyło realizację projektu ,, Album o gminie Lesko jako instrument promocji turystycznej regionu”.
Więcej o Album o gminie Lesko jako instrument promocji turystycznej regionu
Przemyśl - Bazylika Archikatedralna 2014-11-24 WPIS ARCHIWALNY
Można już zwiedzać podziemia przemyskiej bazyliki
W Przemyślu (Podkarpackie) udostępnione zostały zwiedzającym podziemia bazyliki archikatedralnej. Wybudowany w l. 1460-95 i przebudowany w XVIII w. kościół jest jednym z najcenniejszych i najstarszych zabytków na Podkarpaciu.
Więcej o Można już zwiedzać podziemia przemyskiej bazyliki
Rzeszów - XVIII DNI KULTURY MARYNISTYCZNEJ 2014-11-21 WPIS ARCHIWALNY
Port Rzeszów
W Rzeszowie od 19 listopada trwają XVIII DNI KULTURY MARYNISTYCZNEJ . Wśród wielu koncertów w sobotę wystąpi min. Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
Więcej o Port Rzeszów
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-11-20 WPIS ARCHIWALNY
„Pamiątki Wielkiej Wojny 1914 – 1918"
Aż do lat trzydziestych XX w. mianem „Wielka Wojna” określano często I wojnę światową. Uzasadniała to skala i zasięg konfliktu, w którym uczestniczyło wiele państw z kilku kontynentów. Szacuje się, że podczas działań wojennych zginęło ponad 10 milionów żołnierzy, a rannych było co najmniej dwukrotnie więcej.
Więcej o „Pamiątki Wielkiej Wojny 1914 – 1918"
Cisna - O czym szumi las 2014-11-20 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs recytatorski
„O czym szumi las…?” - to hasło konkursu recytatorskiego, którego motywem przewodnim była przyroda w liryce, zorganizowanego 17 listopada przez Nadleśnictwo Cisna. Wzięło w nim udział 30 recytatorów z 9 szkół z powiatu leskiego.
Więcej o Konkurs recytatorski
Beskid Niski - Puławy 2014-11-20 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na warsztaty z Questingu
Stowarzyszenie na rzecz Innowacyjności i Transferu Technologii HORYZONTY zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody i ekologią, przewodników górskich, leśników, przedsiębiorców branż związanych z zasobami przyrodniczymi i turystyką, nauczycieli oraz mieszkańców Puław Górnych i okolic do udziału w bezpłatnych warsztatach z Questingu organizowanych w ramach projektu W HARMONII Z NATURĄ – PROMOCJA BIORÓŻNORODNOŚCI POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ.
Więcej o Zaproszenie na warsztaty z Questingu
Beskid Niski - Zdynia 2014-11-19 WPIS ARCHIWALNY
X-te spotkanie miłośników Beskidu Niskiego Zdynia 21-23.11.2014
X-te, jubileuszowe spotkanie miłośników Beskidu Niskiego i portalu www.beskid-niski.pl zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy już 21 listopada - goście przyjmowani będą już od godzin porannych
Więcej o X-te spotkanie miłośników Beskidu Niskiego Zdynia 21-23.11.2014
Rymanów Zdrój - Galeria sztuki 2014-11-19 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa fotografi Piotra Ciska
Galeria sztuki w Rymanowie Zdroju zaprasza na spotkanie z fotografem przyrody Piotrem Ciskiem. Początek 27.11 godz. 19
Więcej o Wystawa fotografi Piotra Ciska
Bieszczady - BdPN 2014-11-18 WPIS ARCHIWALNY
plakat_konkurs_fotograficzny_2014.jpg Rekord frekwencji na szlakach pieszych
Korzystne warunki pogodowe w II połowie września oraz w październiku przyczyniły się do uzyskania przez Park największej w historii monitorowania ruchu pieszych (początek w 1997r.) liczby turystów wchodzących na szlaki turystyczne.
Więcej o plakat_konkurs_fotograficzny_2014.jpg Rekord frekwencji na szlakach pieszych
Krosno - RDLP 2014-11-18 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs - Leśne fotografie 2014
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XIV edycję konkursu „Leśne Fotografie 2014”. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi.
Więcej o Konkurs - Leśne fotografie 2014
Krosno - Piwnica Pod Cieniami 2014-11-17 WPIS ARCHIWALNY
„Ameryka Południowa poza utartym szlakiem”-Spotkanie z podróżnikiem
„Ameryka Południowa poza utartym szlakiem” to druga w tym miesiącu prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Gościem spotkań będzie Marcin Stencel. Spotkanie odbędzie 24.11.2014 o godz 18
Więcej o „Ameryka Południowa poza utartym szlakiem”-Spotkanie z podróżnikiem
Rymanów - Jaś wędrowniczek 2014-11-17 WPIS ARCHIWALNY
JAN DARECKI „JANO” BIESZCZADY – LUDZIE, PIĘKNO I MISTYCYZM
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy 19 listopada 2014 (środa) godz. 18.30 gościem będzie - JAN DARECKI „JANO” BIESZCZADY – LUDZIE, PIĘKNO I MISTYCYZM
Więcej o JAN DARECKI „JANO”  BIESZCZADY – LUDZIE, PIĘKNO I MISTYCYZM
Rzeszów - Budka Suflera 2014-11-16 WPIS ARCHIWALNY
'A po nocy przychodzi dzień...' zespół na zawsze żegna się z publicznością
Dokładnie 40 lat. Trasa 2014 to najlepszy sposób na świętowanie jubileuszu powstania zespołu w 1974 roku. Cztery dekady legendarnych rockerów to kawał historii polskiej muzyki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Kropką nad „i” w tej historii jest właśnie trasa „A po nocy przychodzi dzień – pożegnalna trasa koncertowa Budki Suflera”.
Więcej o 'A po nocy przychodzi dzień...' zespół na zawsze żegna się z publicznością
Rzeszów - Festiwal Nowego Teatru 2014-11-16 WPIS ARCHIWALNY
Rzeszowskie Spotkania Teatralne
Dramatem Tadeusza Różewicza „Stara kobieta wysiaduje” w reżyserii Jakuba Falkowskiego w sobotni wieczór rozpoczną się 53. Rzeszowskie Spotkania Teatralne.
Więcej o Rzeszowskie Spotkania Teatralne
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-11-16 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa o magii i symbolice w chłopskiej zagrodzie
"Ludowe feng shui. Magia w chłopskiej zagrodzie" - to tytuł wystawy w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie poświęconej symbolice przedmiotów i sposobom, jakie stosowano, by uczynić domową przestrzeń bezpieczną i szczęśliwą. Jak zauważyła Elżbieta Dudek-Młynarska z rzeszowskiego muzeum, często ludzie nie zdają sobie sprawy z pochodzenia ciągle jeszcze obecnych w naszych domach praktyk, zwyczajów, czy znaczenia różnych symboli.
Więcej o Wystawa o magii i symbolice w chłopskiej zagrodzie
Sanok - Centrum Informacji Turystycznej 2014-11-14 WPIS ARCHIWALNY
4 gwiazdki dla CIT
Podlegające Urzędowi Miasta w Sanoku – Centrum Informacji Turystycznej otrzymało Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i jako jedyne na Podkarpaciu najwyższą ocenę – cztery gwiazdki. Przyznawane są one przez Krajową Komisję Certyfikacyjną przy Polskiej Organizacji Turystycznej.
Więcej o 4 gwiazdki dla CIT
Beskid Niski - Mój Beskid Niski 2014-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs fotograficzny
Zapraszamy młodych pasjonatów fotografii do udziału w IV Polsko - Słowackim Konkursie Fotograficznym „Mój Beskid Niski”. Jeśli pasjonujesz się fotografią, jesteś uczniem oraz masz nie więcej niż 20 lat, weź udział w kolejnej edycji konkursu fotograficznego, organizowanego przez Gorlickie Centrum Kultury i Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach.
Więcej o Konkurs fotograficzny
Bieszczady - GOPR 2014-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Sprzęt dla GOPR
Bieszczadzka grupa GOPR otrzymała namiot pneumatyczny wraz z wyposażeniem. Sprzęt został zakupiony ze środków budżetu wojewody podkarpackiego i przekazany podczas spotkania z okazji Dania Ratownika. W imieniu wojewody sprzęt przekazał Piotr Skworzec, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Krysyowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Więcej o Sprzęt dla GOPR
Zagórz - Gminna Biblioteka Publiczna 2014-11-13 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa Fundacji Karpackiej i NATIONAL GEOGRAPHIC
Już od dzisiaj w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagórzu można obejrzeć niepowtarzalną wystawę zdjęć Karpat, nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym pt. „Nasze Karpaty” , zorganizowanym przez Fundację Karpacką – Polska i magazyn National Geographic.
Więcej o Wystawa Fundacji Karpackiej i NATIONAL GEOGRAPHIC
Sanok - Sanocki Dom Kultury 2014-11-12 WPIS ARCHIWALNY
SDM koncertuje
Legendarna grupa STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO wciąż przemierza koncertowe szlaki. Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Blues dla Małej) po najnowsze, które ukazały się na najnowszej płycie zespołu.
Więcej o SDM koncertuje
Bieszczady - Cisna 2014-11-12 WPIS ARCHIWALNY
CIT w Cisnej na podium
Bardzo miło jest nam Państwa poinformować, że Centrum Informacji Turystycznej z Cisnej uplasowało się na II miejscu w swojej kategorii spośród najlepszych Informacji Turystycznych w Polsce w konkursie ogranizowanym przez Polską Organizacje Turystyczną. Dodatkowo CIT Cisna został wyróżniony trzygwiazdkowym certyfikatem Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Więcej o CIT w Cisnej na podium
Beskid Niski-Krempna - Projekcja w muzeum 2014-11-12 WPIS ARCHIWALNY
Opowieści Magurskie
W październiku 2014 roku w Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego odbyła się prapremiera etiud filmowych składających się na "Opowieści Magurskie" przygotowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych im. Władysława Świstaka "Kultini".
Więcej o Opowieści Magurskie
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-11-11 WPIS ARCHIWALNY
III Konwent Historyczny
Program III Konwentu Historycznego
Więcej o III Konwent Historyczny
Brzozów - Kino Sokół 2014-11-10 WPIS ARCHIWALNY
Kino Cyfrowe 4K – Sony Digital Cinema
Kino Cyfrowe 4K – Sony Digital Cinema już działa w Brzozowie. Uroczysta inauguracja, wraz z projekcją pierwszego filmu w jakości cyfrowej, odbyła się 30.10 br.
Więcej o Kino Cyfrowe 4K – Sony Digital Cinema
Bieszczady - Ursa Maior 2014-11-10 WPIS ARCHIWALNY
Piwo -Wataha
“WATAHA” to nazwa najnowszego piwa Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, które zostało zainspirowane Bieszczadami, wilkami i najnowszym serialem produkcji HBO. Oficjalna premiera piwa nastąpi 12 października 2014 roku i zbiegnie się z premierą serialu Wataha.
Więcej o Piwo -Wataha
Bieszczady - Smolnik-Wilcza Jama 2014-11-10 WPIS ARCHIWALNY
Stachura-Święte Wędrowanie
Od 26 do 29 listopada w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem odbędzie się warsztat poezji czynnej imienia Edwarda Stachury, w którym pod okiem Romana Kołakowskiego, kompozytora i szefa artystycznego projektu, Adama Skrzypka, kierownika muzycznego Teatru Capitol we Wrocławiu, zespołu pod jego kierownictwem oraz Magdaleny Śniadeckiej-Skrzypek, trenerki wokalnej, przygotowywać się będą niezwykle utalentowani, młodzi artyści, laureaci festiwali muzycznych, absolwenci szkół teatralnych i wokalnych oraz ich studenci.
Więcej o Stachura-Święte Wędrowanie
Bieszczady - Leśne zaduszki 2014-11-06 WPIS ARCHIWALNY
Zachowują pamięć o leśnych cmentarzach
Groby istnieją nie tylko na parafialnych i komunalnych nekropoliach. W podkarpackich lasach jest również wiele miejsc pochówków sprzed lat. Przed Świętem Zmarłych są one porządkowane, pojawiają się na nich znicze, a w niektórych nadleśnictwach organizowane są leśne Zaduszki.
Więcej o Zachowują pamięć o leśnych cmentarzach
Krosno - Muzem Podkarpackie 2014-11-05 WPIS ARCHIWALNY
Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
Ekspozycja Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przygotowana została z okazji 140-lecia utworzenia Towarzystwa Tatrzańskiego. Było to pierwsze stowarzyszenie zajmujące się turystyką górską, budową schronisk, znakowaniem szlaków turystycznych, naukowym poznawaniem gór, ochroną przyrody i folklorem góralskim na całym obszarze górskim ziem dawnej Polski.
Więcej o Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego
Bieszczady - Wataha 2014-11-04 WPIS ARCHIWALNY
Wilczy apetyt na sukces
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów.
Więcej o Wilczy apetyt na sukces
Bieszczady - Bieszczadzki oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami 2014-11-04 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczad - Nowy numer
Nakładem Bieszczadzkiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami ukazał się kolejny – 19. numer periodyku „Bieszczad”. Jak zwykle znajdziemy w nim unikatowe, archiwalne materiały oraz informacje na temat Bieszczadów i okolic.
Więcej o Bieszczad - Nowy numer
Cisna - Majdan 2014-11-04 WPIS ARCHIWALNY
Zakapiorskie Zaduszki 2014
Andrzej Potocki z gronem Przyjaciół zaprasza w sobotę, 8 listopada do Cisnej na majdan przy KAPLICZCE PAMIĘCI na IX ZAKAPIORSKIE ZADUSZKI CISNA 2014.
Więcej o Zakapiorskie Zaduszki 2014
Przemyśl - Przemyski Wieczór Szantowy 8 i pół 2014-11-04 WPIS ARCHIWALNY
„Szkocka Trupa”
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza Gwiazdą wieczoru będzie śląskie trio „Szkocka Trupa” W repertuarze grupy znajdą się znane i lubiane piosenki żeglarskie autorstwa lidera grupy Henryka "Szkota" Czekały, a także innych żeglarskich bardów Koncert odbędzie się: 7 listopada o godz. 20.00 Wejście 15 zł, bilety do nabycia w Musicland
Więcej o „Szkocka Trupa”
Polska - 7 nowych cudów Polski 2014 2014-10-23 WPIS ARCHIWALNY
115 tysięcy głosów - kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi zwycięzcą
Czytelnicy miesięcznika "National Geographic Traveler" wybrali 7 Nowych Cudów Polski. W czwartej edycji plebiscytu oddano ponad 115 tysięcy głosów (najwięcej w historii plebiscytu!). Zacięta walka trwała do ostatniej chwili. Pierwsze miejsce w plebiscycie 7 Nowych Cudów Polski organizowanego przez National Geographic Traveler zajął kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi. Ale wygranymi są wszystkie wyjątkowe miejsca, które znalazły się w finałowej siódemce.
Więcej o 115 tysięcy głosów - kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi zwycięzcą
Bieszczady - Cisna 2014-10-01 WPIS ARCHIWALNY
5 Festiwal filmów małego widza
Już po raz drugi z rzędu festiwalowe projekcje, warsztaty realizacji filmu animowanego oraz inne atrakcje odbędą się w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej w dniach 2-4 października br. Festiwal skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzieży gimnazjalnej. Patronat medialny nad Festiwalem w Cisnej objęli: TVP Rzeszów oraz Gazeta Codzienna Nowiny.
Więcej o 5 Festiwal filmów małego widza
Bieszczady - Pod gwiazdami 2014-10-01 WPIS ARCHIWALNY
Park gwiezdnego nieba
Park gwiezdnego nieba "Bieszczady" to promocja nowego rodzaju turystyki. Park gwiezdnego (oraz ciemnego) nieba jest to obszar terenu objęty ochroną przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem wyjątkowego środowiska naturalnego jakim jest nocna ciemność. Takie obszary są odpowiednikiem rezerwatów chroniących wyjątkowo cenne przyrodniczo miejsca. Spełniają funkcje ochronne najciemniejszych zakątków naszej planety, gdzie środowisko nocne nie jest zaburzone przez sztuczne światło.
Więcej o Park gwiezdnego nieba
Krosno - Lotnisko 2014-09-19 WPIS ARCHIWALNY
Odlotowa Polska Wschodnia
Odlotowa Polska Wschodnia!
Więcej o Odlotowa Polska Wschodnia
Sanok - PTTK Ziemia Sanocka 2014-09-15 WPIS ARCHIWALNY
Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna – wycieczka piesza i rowerowa
Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Ośrodek Rehabilitacji Ruchowej i Hipoterapii w Prusieku serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w ramach realizowanego w 2014 roku hasła „Turystyka łączy pokolenia” a do której dołączył również sanocki Oddział PTTK.
Więcej o Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna – wycieczka piesza i rowerowa
Krosno - ROWEROWA JAZDA POD GÓRĘ 2014-09-15 WPIS ARCHIWALNY
Na trasie narciarskiej...
W najbliższą niedzielę tj. 21.09.2014 r. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich miłośników rajdów rowerowych na ROWEROWĄ JAZDĘ POD GÓRĘ. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie.
Więcej o Na trasie narciarskiej...
Cisna - Nadleśnictwo 2014-09-15 WPIS ARCHIWALNY
Zielona klasa już niedługo przywita pierwszych gości.
Przy budynku nadleśnictwa w Cisnej powstaje nowy obiekt dla najmłodszych. Już niedługo będą się tu odbywać zielone lekcje i inne spotkania z leśnikami....Urządzenia są już ustawione, teraz tylko posprzątać, ogrodzić, podsypać piaseczek i żwirek i gotowe. (tekst i zdjęcia: Nadleśnictwo Cisna)
Więcej o Zielona klasa już niedługo przywita pierwszych gości.
Podkarpacie - Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 2014-09-10 WPIS ARCHIWALNY
Dziedzictwo-źródło tożsamości
Kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pt.: „ Dziedzictwo-źródło tożsamości” w dniach 13-14 i 20-21 września 2014 r. obejmie całe Podkarpacie. Będzie to niecodzienna okazja do zapoznania się z dorobkiem kultury naszego regionu. W tym roku wieloaspektowość dziedzictwa Podkarpacia będą reprezentować m.in.: Muzeum Historii Miasta Przemyśla – Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, Muzeum Zamek w Łańcucie, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz wiele innych.
Więcej o Dziedzictwo-źródło tożsamości
Bieszczady - Watch Docs 2014-09-10 WPIS ARCHIWALNY
12 Objazdowy Festowal Filmowy
12. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w tym roku gości również w bieszczadzkich miejscowościach, m.in. w Ustrzykach Dolnych, Cisnej i Wetlinie. Podczas pięciu festiwalowych dni (9-14 września) zaprezentowanych zostanie 14 dokumentów w sześciu blokach tematycznych: Wolność i kara, Rodzina, Tybet – Chiny bez fikcji, Migranci, Propaganda, Wieczór Romski. Festiwalowi towarzyszą dyskusje tematyczne, spektakl teatralny, koncert oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych.
Więcej o 12 Objazdowy Festowal Filmowy
Jarosław - Jarmark Benedyktyński 2014-09-10 WPIS ARCHIWALNY
Koncerty, wystawy, prezentacje rękodzieła, turnieje rycerskie
Już w najbliższy weekend, 12-14 września, w jarosławskim opactwie po raz kolejny odbędzie się Jarmark Benedyktyński. W niezwykle bogatym programie imprezy znajdują się m.in. koncerty, wystawy, prezentacje rękodzieła, turnieje rycerskie, liczne konkursy oraz półmaraton Radawa-Jarosław.
Więcej o Koncerty, wystawy, prezentacje rękodzieła, turnieje rycerskie
Rzeszów - Rynek-Promujmy Polskę Razem 2014-09-10 WPIS ARCHIWALNY
„Bajkowy urlop w Polsce”
Serdecznie zapraszamy 11 września na odsłonę kampanii „Bajkowy urlop w Polsce”, będącą podsumowaniem projektu Polskiej Organizacji Turystycznej „Promujmy Polskę Razem”. Każdy kto odegra scenkę promującą walory turystyczne podkarpacia wraz z bajkowym motywem ma szansę zostać Twarzą Podkarpackiego. W scenicznych próbach uczestników będzie wspierać aktorka Katarzyna Cichopek. Akcja promocyjna odbędzie się na rzeszowskim Rynku w godzinach 10:00-18:00.
Więcej o „Bajkowy urlop w Polsce”
Krosno - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie 2014-09-08 WPIS ARCHIWALNY
XI Galicja Blues Festiwal 2014
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1) zaprasza na XI Galicja Blues Festiwal, który odbędzie się w dniach 17-19 września 2014 (środa–piątek). Bilety na poszczególne dni 20 i 45 zł. Karnet: 70 zł.
Więcej o XI Galicja Blues Festiwal 2014
Korczyna - Wyścig Górski 2014-09-08 WPIS ARCHIWALNY
Prządki 2014
W dniach 13–14 września 2014 (sobota–niedziela) rozegrany zostanie 11. Wyścig Górski "Prządki 2014" na trasie Korczyna–Czarnorzeki. Organizatorzy zapraszają do kibicowania na trasie przejazdu.
Więcej o Prządki 2014
Rzeszów - Kręć kilometry 2014-09-04 WPIS ARCHIWALNY
Rywalizacja miast o stojaki rowerowe
Kręć kilometry to najbardziej rowerowa kampania społeczna w Polsce realizowana przez Fundację Allegro All For Planet. W tym roku kampania odbywa się pod hasłem "Do pracy jeżdżę rowerem" i za główny cel stawia sobie promocję roweru jako codziennego środka transportu. Wspólnie szukamy powodów, dla których warto przesiąść się na rower i wspólnie za pomocą specjalnej aplikacji kręcimy kilometry, które zamieniają się na nagrody indywidualne i stojaki rowerowe dla miast w całej Polsce.
Więcej o Rywalizacja miast o stojaki rowerowe
Bieszczady - BDPN 2014-09-04 WPIS ARCHIWALNY
Mniej turystów na szlakach
W lipcu i sierpniu br. łącznie na szlaki piesze w BdPN weszło 160,5 tys. osób. W analogicznym okresie roku ubiegłego zwiedzających było 168,0 tys., czyli o ok. 4,5% więcej. Frekwencja w lipcu wyniosła 68,5 tys. osobo-wejść (68,3 tys. w 2013 r.), w sierpniu zaś 92,0 tys. (99,7 tys. w 2013 r.). Jeżeli pogoda we wrześniu i październiku będzie sprzyjająca to ogólna frekwencja roczna w parku powinna być zbliżona do tej z 2013 roku, kiedy na szlaki weszło 332 tys. osób.
Więcej o Mniej turystów na szlakach
Bolestraszyce - Aboretum 2014-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Międzynarodowy Festiwal Derenia
Międzynarodowy Festiwal Derenia w Arboretum Bolestraszyce 14 września 2014 r.
Więcej o Międzynarodowy Festiwal Derenia
Górki - 100-lecie wybuchu I Wojny Światowej 2014-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Uroczystości w Górkach koło Brzozowa
„Walczyliśmy pierś w pierś, zmartwychwstaniemy ramię w ramię”. Sesja poświęcona I wojnie światowej w regionie brzozowskim w 100. rocznicę jej wybuchu – Zespół Szkół w Górkach k. Brzozowa, 16 września 2014 r.
Więcej o Uroczystości w Górkach koło Brzozowa
Rzeszów - Sport i turystyka na wyciągnięcie ręki 2014-09-01 WPIS ARCHIWALNY
Ogromne zainteresowanie pierwszym na Podkarpaciu sklepem Decathlon easy
Jeden z najbardziej wyczekiwanych na Podkarpaciu sklepów sportowych już otwarty. W piątek 29 sierpnia w CH Plaza Rzeszów ruszył pierwszy w regionie Decathlon easy. Na otwarciu sklepu zjawiło się ponad 1000 osób z całego Podkarpacia. Wszyscy mogli skorzystać ze specjalnych promocji przygotowanych na ten dzień oraz uczestniczyć w grach i zabawach sportowych.
Więcej o Ogromne zainteresowanie pierwszym na Podkarpaciu sklepem Decathlon easy
Zagórz - Święto myśliwych 2014-08-27 WPIS ARCHIWALNY
XVI Rykowisko Galicyjskie
Konkurs sygnalistów myśliwskich oraz konkurs terenowej oceny poroży jeleni to standardowe punkty corocznej imprezy organizowanej w Zagórzu, Rykowiska galicyjskiego. W programie nie zabraknie również prezentacji ptaków łowczych oraz psów myśliwskich. Organizatorami imprezy są: Okręgowa Rada Łowiecka w Krośnie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu, Koło Łowieckie „Świstak” z Zagórza, Koło Łowieckie „Knieja” z Komańczy oraz Koło Łowieckie „Jarząbek” z Sanoka.
Więcej o XVI Rykowisko Galicyjskie
Jasło - IX Międzynarodowe Dni Wina 2014-08-27 WPIS ARCHIWALNY
Zapraszamy na winiarski weekend
Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle odbędą się już po raz dziewiąty. To cykliczna impreza, podczas której w stolicy polskiego winiarstwa spotykają się winiarze z Polski oraz innych krajów Europy, prezentując swoje wyroby. Tradycyjnie impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (30 - 31).
Więcej o Zapraszamy na winiarski weekend
Bieszczady - Operacja Bieszczady 40 2014-08-27 WPIS ARCHIWALNY
Harcerze w Bieszczadach
Operacja ,,Bieszczady ’40” – to największa i najbardziej znana akcja harcerska lat powojennych, która rozpoczęła się w 1974 roku i miała trwać 10 lat – do czterdziestolecia Polski Ludowej. Miała włączyć harcerzy w zagospodarowanie i ożywienie kulturalne Bieszczadów i równocześnie umożliwić im przeżywanie wakacji wśród wspaniałej przyrody dzikich i niedostępnych wtedy gór. Niestety, dobrą i pożyteczną w założeniach ideę, obudowano taką ilością propagandy, sloganów i pustych haseł, a także zaplanowano na tak ogromną skalę, że musiała przekroczyć rozsądne granice i została uznana jako przykład propagandy sukcesu.
Więcej o Harcerze w Bieszczadach
Krosno - Portius zaprasza 2014-08-18 WPIS ARCHIWALNY
XII Festiwal Win Wegierskich
Stowarzyszenie Portius zaprasza na XII Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa, podczas którego odbędzie się m.in. 5 degustacji win z winnic węgierskich i polskich. Degustacje odbędą się w dniach 22-24 sierpnia 2014 (piątek–niedziela) w Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich). Bilety można nabyć za pośrednictwem portalu Krosno24.
Więcej o XII Festiwal Win Wegierskich
Krosno - Koniec błądzenia 2014-08-18 WPIS ARCHIWALNY
Nowe oznakowanie na Starówce
Ciąg dalszy estetycznych zmian na Starówce w Krośnie: po wymianie kostki oraz instalacji elementów małej architektury, w ostatnich dniach zamontowano tabliczki kierujące do najważniejszych miejsc w okolicach Rynku. Pomóc mają przede wszystkim turystom.
Więcej o Nowe oznakowanie na Starówce
Przemyśl - Wincentiada 2014-08-18 WPIS ARCHIWALNY
Finał "Tornistra Pełnego Uśmiechów"
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek", Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Klasztor Franciszkanów w Przemyślu zapraszają do udziału w Dniach Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego i odbywający się w trakcie Wincemtiady Finał Ogólnopolskiej Akcji "Caritas" "Tornister Pełen Usmiechów". Wydarzenia zaplanowane na dni 22 - 24 sierpnia swoim honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Przemyśla.
Więcej o Finał "Tornistra Pełnego Uśmiechów"
Bieszczady - Festiwal Doliny Sanu 2014-08-14 WPIS ARCHIWALNY
III Edycja
Organizatorzy zapraszają na III edycję Festiwalu Doliny Sanu Gwiazda wieczoru: Dom o Zielonych Progach Sobota, 16 sierpnia, godz. 17:00
Więcej o III Edycja
Lubaczów - Cztery strony świata 2014-08-14 WPIS ARCHIWALNY
Rowerowy Rajd Lubacza
Stowarzyszenie Turystyczno Kulturalne Rogatka zaprasza na rajd rowerowy "Cztery strony świata" Trasa długości około 50 km poprowadzi min. przez Radróż i Horyniec Zdrój
Więcej o Rowerowy Rajd Lubacza
Sanok - PTTK 2014-08-13 WPIS ARCHIWALNY
Wycieczka z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK
PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta Sanoka i jego gości na organizowane w każdą niedzielę wakacji w miesiącach lipiec – sierpień wycieczki z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK.
Więcej o Wycieczka z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK
Trzcinica - Karpacka Troja 2014-08-13 WPIS ARCHIWALNY
IV Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa oblicza"
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza na IV Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa oblicza", który odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia 2014 (sobota-niedziela) w godz. 9:00–19:00. Wstęp biletowany.: 8 zł ulgowy, 12 zł normalny, 30 zł rodzinny.
Więcej o IV Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa oblicza"
Bieszczady - Muczne 2014-08-13 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie na uroczystość rocznicową
Mamy zaszczyt zaprosić na uroczystość rocznicową upamiętniającą wydarzenia z sierpnia 1944 roku, które miały miejsce w leśniczówce „Brenzberg” na grzbiecie Jeleniowatego. Uroczystości odbędą się 15.08.2014r. (piątek) o godzinie 14.00.
Więcej o Zaproszenie na uroczystość rocznicową
Bieszczady - Łopienka 30.08.2014 2014-08-13 WPIS ARCHIWALNY
Wyścigi rowerowe
Nadleśnictwo Cisna wraz z Nadleśnictwem Baligród zaprasza do udziału w zawodach rowerowych "TROPEM WILKA I ROWERÓW KILKA" które odbędą się 30.08.2014r. w okolicach cerkwi w Łopience i rezerwatu "Sine Wiry".
Więcej o Wyścigi rowerowe
Krosno - Rynek 2014-08-12 WPIS ARCHIWALNY
Wieczór Pieśni Patriotycznych
Zapraszamy na kolejną odsłonę z cyklu "Letnie niedziele w Rynku". Tym razem Chór Mieszany Echo i Grupa Blaszana Zespołu Szkół Muzycznych zaprezentują pieśni Patriotyczne. Chór Mieszany Echo ZNP i RCKP wystąpi pod batutą Marioli Skrzypczak przy akompaniamencie Antoniego Tełewiaka. Grupę Blaszaną ZSM poprowadzi Edward Świątek. Koncert już 17.08 (niedziela) od godz. 19.30 na krośnieńskim Rynku. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do RCKP (ul. Kolejowa 1)
Więcej o Wieczór Pieśni Patriotycznych
Cisna - Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką 2014-08-12 WPIS ARCHIWALNY
Rozsypaniec 2014
Nazwa Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec” nawiązuje do jednego z najpiękniejszych szczytów Bieszczad Wysokich. Jednocześnie jednak pokazuje specyfikę tego przedsięwzięcia – spotkań by łączyć, a nie dzielić; by scalać w jedno to, co na co dzień rozproszone; by z różnych dziedzin sztuki tworzyć całość.
Więcej o Rozsypaniec 2014
Lesko - Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku 2014-08-12 WPIS ARCHIWALNY
Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
Marszałek woj. podkarpackiego – Władysław Ortyl, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku oraz Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. jako Koordynator zadania projektu systemowego zapraszają na Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki, który odbędzie w Lesku w dniach 5 - 6 września 2014r. w obiektach Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku, ul. Mickiewicza 16
Więcej o Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki
Sanok - Święto wszystkich artystów 2014-08-12 WPIS ARCHIWALNY
Sanocki Jarmark 2014
Już w najbliższą niedzielę, 17 sierpnia na sanockim Rynku, placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka.
Więcej o Sanocki Jarmark 2014
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2014-08-10 WPIS ARCHIWALNY
„Zaklęte w drewnie”.- V Edycja
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zaprasza na kolejną już edycję festiwalu „Zaklęte w drewnie”. Główną część imprezy stanowi jarmark rękodzieła.
Więcej o „Zaklęte w drewnie”.- V Edycja
Bieszczady - Przysłup-Karczma Brzeziniak 2014-08-08 WPIS ARCHIWALNY
IX Bieszczadzkie Spotkanie Bluesowe
Organizatorzy zapraszają na IX Bieszczadzkie Spotkanie Bluesowe Wieczorem Blues, Ranio Połoniny
Więcej o IX Bieszczadzkie Spotkanie Bluesowe
Bieszczady - Lutowiska 2014-08-08 WPIS ARCHIWALNY
Dzień Żubra 2014
9 sierpnia w Lutowiskach odbędzie się VIII Dzień Żubra. W programie między innymi: zawody strzeleckie, zawody drwali, pokazy psów myśliwskich, koncerty i zabawy taneczne.
Więcej o Dzień Żubra 2014
Bieszczady - Cisna 2014-08-08 WPIS ARCHIWALNY
Festiwal Natchnieni Bieszczadem
Kulturalnym czwartkiem i od odsłonięcia obelisku poświęconego Aleksandrowi Fredrze w Cisnej rozpoczęła się szósta edycja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem.
Więcej o Festiwal Natchnieni Bieszczadem
Podkarpacie - Fotografujemy Podkarpackie 2014-07-29 WPIS ARCHIWALNY
Podkarpackie Ulubione
Zostań autorem albumu z ulubionymi atrakcjami turystycznymi Podkarpackiego! Zapraszamy do przesyłania zdjęć z atrakcjami województwa podkarpackiego. Autorzy najlepszych fotek zostaną też współtwórcami wydawnictwa prezentującego najpiękniejsze miejsca na Podkarpaciu.
Więcej o Podkarpackie Ulubione
Bieszczady - Polańczyk 2014-07-29 WPIS ARCHIWALNY
W czasie burzy ratowali ludzi na Jeziorze Solińskim
Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu, dobrej współpracy z ratownikami bieszczadzkiego WOPR-u oraz doskonałym umiejętnościom policjanci z Polańczyka uratowali wszystkie osoby proszące o pomoc, które w czasie gwałtownej burzy nie zdołały opuścić wód Jeziora Solińskiego.
Więcej o W czasie burzy ratowali ludzi na Jeziorze Solińskim
Bieszczady - Żubrzyk z Mucznego ma już imię 2014-07-29 WPIS ARCHIWALNY
Puder – to imię młodego żubra, który 23 czerwca przyszedł na świat
Puder – to imię młodego żubra, który 23 czerwca przyszedł na świat w zagrodzie pokazowej w Mucznem. Wybrano je spośród kilkudziesięciu propozycji nadesłanych przez czytelników czasopisma Poznaj Swój Kraj. Autorką imienia jest pani Ewa z Oświęcimia.
Więcej o Puder – to imię młodego żubra, który 23 czerwca przyszedł na świat
Bieszczady - Baligród 2014-07-21 WPIS ARCHIWALNY
VI Festiwal Kultur
Gmina Baligród zaprasza na VI Festiwal Kultur. Zabawy kulinarne przeplatane będą koncertami zespołów polskich a gwiazdą wieczoru będzie zespół Skampida Columbia z Ameryki Południowej
Więcej o VI Festiwal Kultur
Bieszczady - Lekkomyślni turyści muszą płacić 2014-07-21 WPIS ARCHIWALNY
Nielegalne przekroczenie granicy
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych ukarali 20 lipca mandatem karnym turystę z Rzeszowa, który nielegalnie przekroczył granicę państwową. 29 – letni mieszkaniec Rzeszowa kierowany ciekawością złamał przepisy prawa i przeszedł przez granicę polsko – ukraińską w okolicach miejscowości Wołosate.
Więcej o Nielegalne przekroczenie granicy
Przemyśl - Konkurs elegancji i rajd zabytkowych samochodów 2014-07-18 WPIS ARCHIWALNY
XV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych
W sobotnie przedpołudnie - 26 lipca zapraszamy na przemyski Rynek i przed Galerię Sanową wszystkich miłośników starych, zabytkowych pojazdów. Jednym z etapów XV Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych jest Konkurs Elegancji, który odbędzie się w tych dwóch miejscach w Przemyślu.
Więcej o XV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych
Bieszczady - Matragona - w poszukiwaniu zaginionych dźwięków 2014-07-18 WPIS ARCHIWALNY
Matragona - w poszukiwaniu zaginionych dźwięków
Od kilkunastu lat stało się tradycją spotykać nam latem pod „naszą” górą Matragoną, dzikim miejscu w bieszczadzkiej puszczy o niezwykłej aurze .
Więcej o Matragona - w poszukiwaniu zaginionych dźwięków
Rzeszów - Najbardziej atrakcyjne miejsca w Rzeszowie 2014-07-16 WPIS ARCHIWALNY
Wybierz 7 cudów Rzeszowa
Trwa plebiscyt na 7 cudów Rzeszowa. Wybierz najbardziej atrakcyjne miejsca w Rzeszowie. Plebiscyt rozpoczął się początkiem czerwca. Spośród nadesłanych przez internautów propozycji kapituła wybrała 21 najciekawszych. Teraz, poprzez głosowanie SMS-owe, trzeba zadecydować, które z nich zostaną uznane za 7 cudów Rzeszowa.
Więcej o Wybierz 7 cudów Rzeszowa
Bieszczady - Dwernik 2014-07-16 WPIS ARCHIWALNY
IV Bieszczadzkie Święto Jagody
IV Bieszczadzkie Święto Jagody to impreza poświęcona promocji ochrony przyrody i promocji jagodowych smakołyków. W trakcie święta odbędzie się kiermasz jadła , produktów rękodzielniczych, rzemiosła artystycznego, folkloru lokalnego.
Więcej o IV Bieszczadzkie Święto Jagody
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa o węgierskich huzarach w Polsce w czasie I wojny światowej
Oryginalne mundury węgierskich huzarów, broń, pamiątki wojskowe można oglądać od niedzieli na wystawie "Węgierscy huzarzy z Nyiregyhazy na ziemiach polskich podczas I wojny światowej" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Ekspozycja została przygotowana w ramach obchodów setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej.
Więcej o Wystawa o węgierskich huzarach w Polsce w czasie I wojny światowej
Bieszczady - Lesko 2014-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Nowa atrakcja-pływalnia „Aquarius”
Po dwóch dniach bezpłatnych wejść od dzisiaj startuje kryta pływalnia „Aquarius” w Lesku. Na basenie obowiązuje: strój kąpielowy, czepek kąpielowy oraz obuwie zamienne.
Więcej o Nowa atrakcja-pływalnia „Aquarius”
Bieszczady - Cisna 2014-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Dni Gminy Cisna
Kolejna Edycja Dni Gminy Cisna odbędzie się w tym roku w dniach 19-20 lipca. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Będą koncerty, turnieje sportowe oraz kiermasze gastronomiczne.
Więcej o Dni Gminy Cisna
Ustrzyki Dolne - Rynek 2014-07-14 WPIS ARCHIWALNY
Ustrzycki Jarmark Turystyczny
W najbliższą niedzielę na rynku w Ustrzykach Dolnych odbędzie się Ustrzycki Jarmark Turystyczne. Dla uczestników przewidziano szereg atrakcji. Początek o godzinie 10
Więcej o Ustrzycki Jarmark Turystyczny
Besko - Dni Beska 2014 2014-07-01 WPIS ARCHIWALNY
Vox i inni...
Na 12 i 13 lipca zaplanowano tegoroczne Dni Gminy Beska. Dla gości organizatorzy przygotowywali bardzo ciekawą i różnorodną porcję muzyki. Zobacz program Dni Gminy Beska 2014.
Więcej o Vox i inni...
Bieszczady - Baligród 2014-06-30 WPIS ARCHIWALNY
Najgrubsza jodła w Polsce „ochrzczona”
Uroczystość nadania imienia najgrubszej polskiej jodle zorganizowali leśnicy z Nadleśnictwa Baligród. W sobotnie przedpołudnie, 28 czerwca, kilkudziesięcioosobowy korowód uczestników przewędrował trasę nowej ścieżki poznawczej i wziął udział w tym niecodziennym wydarzeniu.
Więcej o Najgrubsza jodła w Polsce „ochrzczona”
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2014-06-30 WPIS ARCHIWALNY
"Freedom, Bike & Rock and Roll"
Hotel** Restauracja "Jaś Wędrowniczek" zaprasza na imprezę plenerową "Freedom, Bike & Rock and Roll", która odbędzie się 13 lipca (niedz.) od godz. 13.00. Wjazd - gratis Zagra zespół Rosarian.
Więcej o "Freedom, Bike & Rock and Roll"
Łańcut - IV już Galicyjski Konkurs Win Galicja Vitis 2014 2014-06-30 WPIS ARCHIWALNY
22 złote medale dla polskich win
Tegoroczny, IV już Galicyjski Konkurs Win Galicja Vitis 2014 potwierdził, że polskie wina śmiało konkurują z winami ze starych krajów winiarskich. Na 277 win z 14 krajów świata biorących udział w konkursie, aż 22 polskie wina zdobyły złote medale.
Więcej o 22 złote medale dla polskich win
Krosno - Mapki z automatu 2014-06-27 WPIS ARCHIWALNY
„Zasmakuj w pograniczu – Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov”
W ramach projektu „Zasmakuj w pograniczu – Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov” zakupiono automaty do wydawania mapek Krosna i Bardejova.
Więcej o „Zasmakuj w pograniczu – Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov”
Krosno - Maraton Rowerowy 2014-06-27 WPIS ARCHIWALNY
Wheeler Cup i zawody rowerowe MTB o Puchar Prezydenta Miasta Krosna
Już jutro (28.06) Wheeler Cup i zawody rowerowe MTB o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym na trasie wyścigu.
Więcej o Wheeler Cup i zawody rowerowe MTB o Puchar Prezydenta Miasta Krosna
Przemyśl - IX Święto Fajki 2014-06-24 WPIS ARCHIWALNY
Fajka Forteczna
Prezydent Miasta Przemyśla oraz Przemyski Klub Fajki serdecznie zapraszają na IX ŚWIĘTO FAJKI – „ Fajka Forteczna”. 29 czerwca 2014 r. (Niedziela) Rynek Starego Miasta w Przemyślu
Więcej o Fajka Forteczna
Beskid Niski - Dukla 2014-06-23 WPIS ARCHIWALNY
Dni Dukli 2014
Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza na cykliczną imprezę pt. "Dni Dukli" W ramach koncertów Dni Dukla wystąpią min. Halina Frąckowiak i zespół KSU
Więcej o Dni Dukli 2014
Krosno - Impreza plenerowa na Zawodziu 2014-06-18 WPIS ARCHIWALNY
XI Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem
22 czerwca 2014 (niedziela) o godzinie 16:30 rozpocznie się XI Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem.
Więcej o XI Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem
Bieszczady - Muczne 2014-06-16 WPIS ARCHIWALNY
U żubrów duży ruch
Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród turystów. W miniony piątek licznik odwiedzin zanotował 122 222. odwiedzającego od momentu jej otwarcia.
Więcej o U żubrów duży ruch
Bieszczady - BdPN 2014-06-16 WPIS ARCHIWALNY
Warsztaty edukacyjne
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych dla społeczności lokalnej nt. „Wykorzystanie zasobów przyrodniczych parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000 do celów turystyki i edukacji, na przykładzie Tatrzańskiego Parku Narodowego".
Więcej o Warsztaty edukacyjne
Bieszczady - BdPN 2014-06-16 WPIS ARCHIWALNY
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY  POLSKIE PARKI NARODOWE
Przypominamy wszystkim pasjonatom przyrody i fotografii przyrodniczej, że trwa Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt.: „Osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe polskich parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000” .
Więcej o OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY  POLSKIE PARKI NARODOWE
Sanok - Muzeum Historyczne 2014-06-13 WPIS ARCHIWALNY
Melanż literacki: Izabela Tworak i Jacek Rogowski
Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie. Wystąpią Izabela Tworak i Jacek Rogowski autorzy felietonów Tygodnika Sanockiego. Spotkanie odbędzie się w piątek, 13 czerwca o godz. 18:00 w Sali Gobelinowej w Muzeum Historycznym w podziemiach Zamku w Sanoku
Więcej o Melanż literacki: Izabela Tworak i Jacek Rogowski
Krosno - Dni Krosna 2014 2014-06-09 WPIS ARCHIWALNY
Miasto Szkła Świętuje
W dniach 13-15 czerwca 2014 (piątek-niedziela) Krosno świętuje! Dni Krosna upłyną pod znakiem koncertów i wielu innych atrakcji dla rodzin, organizowanych w przestrzeni miejskiej. Zaproszone gwiazdy to Kamil Bednarek, Ania Dąbrowska i zespół Dziewczyny oraz Ratatam. Wstęp wolny.
Więcej o Miasto Szkła Świętuje
Rzeszów - Prezydent przeciw rowerzystom? 2014-06-09 WPIS ARCHIWALNY
Ograniczenie dla rowerów w centrum Rzeszowa
Od kilku dni w centrum Rzeszowa ograniczono ruch rowerowy. Od czwartku po ul. Grunwaldzkiej, Kościuszki i 3 Maja w Rzeszowie nie można jeździć jednośladami. Nie oznacza to odcięcia Rynku dla rowerzystów, bo mogą dojechać tam ul. Słowackiego lub Mickiewicza a na początku strażnicy miejscy za wjazd na deptaki nie będą karać mandatami, ale pouczać.
Więcej o Ograniczenie dla rowerów w centrum Rzeszowa
Bieszczady - Bieg Rzeźnika 2014 2014-06-09 WPIS ARCHIWALNY
Mordercze ściganie
Jedenasta edycja ultramaratonu „Bieg Rzeźnika” startuje już 19 czerwca. To kultowa impreza w Bieszczadach. W parze z innym uczestnikiem, trzeba przebiec blisko 80 km w bardzo trudnym terenie, czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin.
Więcej o Mordercze ściganie
Jasło - Studnia Kulturalna 2014-06-06 WPIS ARCHIWALNY
Śladem historii i zabytków Jasła
Jasielski Dom Kultury zaprasza na spotkanie w ramach 51. Studni Kulturalnej Tym razem Mariusz Świątek, historyk, kustosz Muzeum Regionalnego w Jaśle będzie oprowadzał ulicami Jasła wszystkich zainteresowanych dziejami miasta.
Więcej o Śladem historii i zabytków Jasła
Jasło - Dni Jasła 2014 2014-06-06 WPIS ARCHIWALNY
Koncerty, koncerty, koncerty
Jasielski Dom Kultury zaprasza na imprezę pt. Dni Jasła 2014 która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2014
Więcej o Koncerty, koncerty, koncerty
Lesko - Bieszczadzki Dom Kultury 2014-06-06 WPIS ARCHIWALNY
Jubileusz 50 lat pracy twórczej Leona J. Chrapko.
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza na jubileusz 50 lat pracy twórczej Leona J. Chrapko.
Więcej o Jubileusz 50 lat pracy twórczej Leona J. Chrapko.
Sanok - Galicyjski Rynek w Sanoku 2014-06-04 WPIS ARCHIWALNY
Jeden z siedmiu cudów Funduszy Europejskich!
Galicyjski Rynek został podwójnym laureatem ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”. - To wielka nagroda, dla małego Sanoka, który nie na wyrost – jak widać – jest nazywany Miastem Kultury - powiedział dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego, Jerzy Ginalski odbierając statuetki z rąk wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej
Więcej o Jeden z siedmiu cudów Funduszy Europejskich!
Bieszczady - GOPR 2014-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Pełne ręce roboty
W ubiegłym tygodniu ratownicy z Ustrzyk Górnych mieli ręce pełne roboty.
Więcej o Pełne ręce roboty
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2014-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Dni Ustrzyk Dolnych - 14,15 czerwca 2014
Dni Ustrzyk Dolnych-Impreza plenerowa na Rynku
Więcej o Dni Ustrzyk Dolnych - 14,15 czerwca 2014
Beskid Niski - Rudawka Rymanowska 2014-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Powitanie lata z sikawkami konnymi w Rudawce Rymanowskiej
W dniach 7-8 czerwca 2014r. w Rudawce Rymanowskiej odbędzie się Powitanie Lata z Koniem Huculskim, Międzyregionalny Pokaz i Zawody Zabytkowych Sikawek Konnych, Zawody Drwali. Gmina Zarszyn zaprasza serdecznie!
Więcej o Powitanie lata z sikawkami konnymi w Rudawce Rymanowskiej
Zagórz - Nowy punkt widokowy 2014-06-03 WPIS ARCHIWALNY
Atrakcja Klasztoru Karmelitów Bosych
Od kilku dni można podziwiać panoramę Zagórza i okolic z tarasu widokowego, który powstał w jednej z wież Klasztoru Karmelitów Bosych. Na zmęczonych wycieczką turystów w ogrodzie czekają ławeczki, gdzie można odpocząć wśród zapachu ziół i róż.
Więcej o Atrakcja Klasztoru Karmelitów Bosych
Bieszczady/Beskid Niski - Świat Łemków. 2014-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Etnograficzna podróż po Łemkowszczyźnie
Łemkowie to grupa górali ruskich niezwykle barwna pod względem obrzędów, stroju, wierzeń, ale też kultury materialnej, której śladem są wspaniałe drewniane cerkwie, jak choćby te w Powroźniku, Kwiatoniu, Skwirtnem i Komańczy. Górale ci, których podstawowym zajęciem była uprawa roli i hodowla zwierząt, słynęli także z rzemiosł, jak wytwarzanie łyżek w Nowicy, mazi i dziegciu w Łosiu, czy kamiennych krzyży i żaren w Bartnem.
Więcej o Etnograficzna podróż po Łemkowszczyźnie
Krosno - RDLP 2014-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Leśne innowacje w Rzeszowie
W dniach 27-28 maja podkarpaccy leśnicy uczestniczyli w V Forum Innowacji i w I Forum Turystycznym Państw Karpackich. Jest to coroczne wydarzenie o dużej renomie w kraju i za granicą. Każda edycja jest poświęcona innowacjom w innym sektorze gospodarki.
Więcej o Leśne innowacje w Rzeszowie
Krosno - RDLP 2014-06-02 WPIS ARCHIWALNY
Bajarze z Leska wyróżnieni
Kaja Hrabal i Grzegorz Płaza, uczniowie Technikum Leśnego w Lesku, zostali laureatami VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. Redaktora Andrzeja Zalewskiego, który odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach Święta Polskiej Niezapominajki.
Więcej o Bajarze z Leska wyróżnieni
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2014-05-23 WPIS ARCHIWALNY
DAWNE ZABAWKI-Wystawa
Muzeum Podkarpackie w Krośnie zadziwi w tym roku najmłodszych widzów absolutnie niezwykłą wystawą. Do Pałacu Biskupiego zawitają ołowiane żołnierzyki, porcelanowe lale i najbliższe sercu dziecka pluszowe misie przytulanki. Tą radosną ferajną dowodzić będzie pan Marek Sosenko z Krakowa wraz z rodziną, właściciel największej w Polsce kolekcji zabytkowych zabawek.
Więcej o DAWNE ZABAWKI-Wystawa
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2014-05-23 WPIS ARCHIWALNY
DAWNE ZABAWKI-Wystawa
Muzeum Podkarpackie w Krośnie zadziwi w tym roku najmłodszych widzów absolutnie niezwykłą wystawą. Do Pałacu Biskupiego zawitają ołowiane żołnierzyki, porcelanowe lale i najbliższe sercu dziecka pluszowe misie przytulanki. Tą radosną ferajną dowodzić będzie pan Marek Sosenko z Krakowa wraz z rodziną, właściciel największej w Polsce kolekcji zabytkowych zabawek.
Więcej o DAWNE ZABAWKI-Wystawa
Jasło - Jasielski Dom Kultury 2014-05-20 WPIS ARCHIWALNY
Śladami kurhanów-Wyprawa rowerowa
Jasielski Dom Kultury w Jaśle zaprasza na 49. Studnię Kulturową JDK Będzie to wyprawa rowerowa - Śladami kurhanów - 24.05.2014
Więcej o Śladami kurhanów-Wyprawa rowerowa
Pruchnik - XI Pruchnickie Harce Rowerowe 2014-05-20 WPIS ARCHIWALNY
Maraton na orientację, jazda parami itp
Organizatorzy zapraszają na XI Pruchnickie Harce Rowerowe 24.05.2014
Więcej o Maraton na orientację, jazda parami itp
Krempna - Magurski Park Narodowy 2014-05-20 WPIS ARCHIWALNY
UTRUDNIENIA NA SZLAKACH TURYSTYCZNYCH
Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego informuje o zamknięciu ścieżki przyrodniczej „Kiczera” im. prof. Jana Rafinskiego od dnia 16 maja 2014 roku, aż do odwołania ze względów bezpieczeństwa.
Więcej o UTRUDNIENIA NA SZLAKACH TURYSTYCZNYCH
Rzeszów - Platworma społeczna Dobre Pomysły 2014-05-12 WPIS ARCHIWALNY
„Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową”.
Na platformie społecznej Dobre Pomysły zakończono projekt pod nazwą „Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową”. Miał on na celu promocję wycieczek rowerowych oraz zdrowego stylu życia.
Więcej o „Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową”.
Krosno - Noc Muzeów 2014-05-12 WPIS ARCHIWALNY
Zwiedzanie po zmroku
Muzeum Podkarpackie w Krośnie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję Krośnieńskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 17 maja (w sobotę). W tegorocznym przedsięwzięciu wezmą udział: Muzeum Podkarpackie w Krośnie Muzeum Rzemiosła w Krośnie wraz z Piwnicą podCieniami i Wieżą Farną Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek Galeria BWA Regionalne Centrum Kultur Pogranicza Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
Więcej o Zwiedzanie po zmroku
Bieszczady - Bieszczady Odnalezione 2014-05-12 WPIS ARCHIWALNY
Drugi numer czasopisma historyczno-krajoznawczego
Pojawił się drugi numer czasopisma historyczno-krajoznawczego „Bieszczady Odnalezione”, dedykowany miłośnikom piękna i fascynującej historii tych gór.
Więcej o Drugi numer czasopisma historyczno-krajoznawczego
Bieszczady - RDLP Krosno 2014-05-12 WPIS ARCHIWALNY
Plener fotograficzny w bieszczadzkim lesie
Dwudziestu uczestników XIII Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego z Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Polski dzień 1 maja spędziło w lasach Bieszczadów. W trakcie objazdu mieli okazję do fotografowania leśnych atrakcji i obiektów kulturowych świadczących o historii leśnictwa.
Więcej o Plener fotograficzny w bieszczadzkim lesie
Bieszczady - BDPN 2014-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Sprawozdanie ze spotkania dla przewodników beskidzkich
Przed rozpoczęciem sezonu turystycznego w Bieszczadach Bieszczadzki Park Narodowy zorganizował kolejne spotkanie dla przewodników beskidzkich rozpoczynające sezon turystyczny, podczas którego uczestnicy mogli odnowić licencję przewodnicką Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu wicedyrektora BdPN, dra Tomasza Winnickiego na temat historii tworzenia systemu ochrony przyrody w Bieszczadach – na pograniczu polsko – słowackim. Następnie obejrzeli diaporamę pt. „Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” – nasze wspólne dziedzictwo” wykonaną w ramach Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Więcej o Sprawozdanie ze spotkania dla przewodników beskidzkich
Bieszczady - Długi weekend w Bieszczadzkim Parku Narodowym 2014-05-07 WPIS ARCHIWALNY
Ponad 20 tys. wyjść na szlaki
Mimo niesprzyjającej aury w sobotę i niedzielę wielu turystów wybrało się na szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ogółem w okresie od 1-szego do 4 maja zanotowano 20 129 wejść na szlaki i ścieżki przyrodnicze.
Więcej o Ponad 20 tys. wyjść na szlaki
Bieszczady - „Odkryj najpiękniejsze leśne zakątki Polski”. 2014-05-05 WPIS ARCHIWALNY
Prządki i dolina Rabskiego Potoku w ogólnopolskim konkursie
Dwie propozycje zgłoszone przez podkarpackich leśników znalazły się wśród nominowanych miejsc w konkursie Lasów Państwowych i National Geographic pod hasłem „Odkryj najpiękniejsze leśne zakątki Polski”.
Więcej o Prządki i dolina Rabskiego Potoku w ogólnopolskim konkursie
Solina - Zaproszenie nad Solinę 2014-04-25 WPIS ARCHIWALNY
Wojciech Gąssowski oraz zespół Akcent podczas Dni Gminy Solina
Tradycyjnie podczas długiego majowego weekendu nad ,,bieszczadzkie morze” zapraszają organizatorzy Dni Gminy Solina. Gwarantowane są atrakcje i dobra zabawa!
Więcej o Wojciech Gąssowski oraz zespół Akcent podczas Dni Gminy Solina
Bieszczady - Redyk owiec w Bieszczadach i Beskidzie Niskim 2014-04-25 WPIS ARCHIWALNY
Pięć tysięcy owiec będzie wypasać się wokół rozrzuconych w górach bacówek
Od kilku dni w Biesz­cza­dach i Be­ski­dzie Ni­skim dni trwa redyk owiec. Więk­szość zwie­rząt do­tar­ła już do gór­skich ba­có­wek - po­in­for­mo­wał w czwar­tek Sta­ni­sław Ku­ty­na ze Związ­ku Ho­dow­ców Owiec i Kóz w Sa­no­ku (Pod­kar­pac­kie).
Więcej o Pięć tysięcy owiec będzie wypasać się wokół rozrzuconych w górach bacówek
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2014-03-28 WPIS ARCHIWALNY
''Od ucznia do mistrza - tkactwo'' - wystawa
Muzeum Rzemiosła – Piwnica PodCieniami (Rynek 5) zaprasza na kolejną wystawę z cyklu "Od ucznia do mistrza", tym razem na warsztat pójdzie tkactwo. Ekspozycja będzie czynna do sierpnia br. Niektórzy do dziś twierdzą, że to właśnie warsztatowi tkackiemu Krosno zawdzięcza swą nazwę.
Więcej o ''Od ucznia do mistrza - tkactwo'' - wystawa
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2014-03-28 WPIS ARCHIWALNY
''Bośnia i Hercegowina – nieznane góry w Europie''
Muzeum Rzemiosła – Piwnica PodCieniemi (Rynek 5) zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze, które odbędzie się 7 kwietnia 2014 (poniedziałek) o godz. 18:00. Prelekcję fotograficzną pt. "Bośnia i Hercegowina – nieznane góry w Europie" poprowadzi Łukasz Kuczmarz. Wstęp wolny.
Więcej o ''Bośnia i Hercegowina – nieznane góry w Europie''
Bieszczady - Bieszczady w TV 2014-03-27 WPIS ARCHIWALNY
Las Bliżej Nas w Bieszczadach – premiera
Już w najbliższą sobotę 29 marca w TVP1 rusza nowa, premierowa seria programu „Las Bliżej Nas”, realizowanego we współpracy z Lasami Państwowymi. Do początku czerwca kolejne odcinki będzie można oglądać w Jedynce w każdą sobotę o godzinie 7.10 rano. Bieszczady – to hasło chyba u każdego, kto je odwiedził, wywołuje wspaniałe wspomnienia, a u pozostałych pozytywne skojarzenia. I właśnie w sercu Bieszczadów, na terenie Nadleśnictwa Baligród (Regionalna Dyrekcja LP w Krośnie), rozegra się akcja 10 nowych odcinków „Lasu Bliżej Nas".
Więcej o Las Bliżej Nas w Bieszczadach – premiera
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2014-03-26 WPIS ARCHIWALNY
Kryptonim ''Pożoga'' - film o dramacie wołyńskim
27 marca 2014 (czwartek) o godz. 17:00 w Muzeum Podkarpackim (ul. Piłsudskiego 16) odbędzie się pokaz filmu „Kryptonim 'Pożoga'. Dramat wołyński 1939-1945” oraz spotkanie muzealne poświęcone tej tematyce. Film "Kryptonim 'Pożoga'. Dramat wołyński 1939-1945" przedstawia złożone stosunki polsko-ukraińskie w latach międzywojennych i w efekcie dramat ludności Wołynia w okresie II wojny światowej.
Więcej o Kryptonim ''Pożoga'' - film o dramacie wołyńskim
Krosno - Św. Wojciech w Krośnie. 2014-03-26 WPIS ARCHIWALNY
Kościół św. Wojciecha - zwiedzanie i prelekcja
Oddział PTTK w Krośnie zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu szkoleniowym, które dedykowane jest nie tylko przewodnikom turystycznym, lecz także wszystkim osobom, które chcą poznać historię kościoła św. Wojciecha w Krośnie. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia 2014 (wtorek) o godz. 17:00. Udział bezpłatny.
Więcej o Kościół św. Wojciecha - zwiedzanie i prelekcja
Krosno - RDLP 2014-03-20 WPIS ARCHIWALNY
Konkursu Drzewo Roku 2014.-Finał
Finalistą tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja, jako jedyne drzewo z terenu Podkarpacia, został dąb Wincenty, rosnący w parku leśnym „Dębina" w Krościenku Wyżnym, którym zarządza Nadleśnictwo Dukla. Jest jednym z 16 drzew, które w czerwcu wezmą udział w plebiscycie o tytuł Drzewo Roku 2014.
Więcej o Konkursu Drzewo Roku 2014.-Finał
Sanok-Humenne - "Magiczne Bieszczady. Sanok i Dolina Osławy" 2014-03-07 WPIS ARCHIWALNY
Aplikacja na telefony o zabytkach Sanoka i Humennego
Opis najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych w powiatach sanockim i humeńskim (Słowacja) zawiera aplikacja na telefony, która powstała w ramach unijnego projektu realizowanego wspólnie przez samorządy Sanoka i Humennego.
Więcej o Aplikacja na telefony o zabytkach Sanoka i Humennego
Baligród - Wystawa fotograficzna 2014-03-05 WPIS ARCHIWALNY
Przez łąki i lasy Bieszczadów
Gminny Ośrodek Kultury w Baligrodzie zaprasza na wystawę fotograficzną pt. " Przez łąki i lasy Bieszczadów ". Autorami zdjęć są Ewa i Marcin Scelina . Wystawa potrwa od 9 do 31 marca 2014.
Więcej o Przez łąki i lasy Bieszczadów
Rymanów - Jaś Wędrowniczek 2014-03-03 WPIS ARCHIWALNY
Wielkie wyprawy 2014
Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na piątą edycję cyklu spotkań z podróżnikami „Wielkie Wyprawy” – wieczory dla lubiących przygody i podróże…
Więcej o Wielkie wyprawy 2014
Niebylec - Zaproszenie do zwiedzania 2014-02-28 WPIS ARCHIWALNY
Muzeum Społeczne Gminy Niebylec
Inicjatorem utworzenia Muzeum Społecznego w Konieczkowej jest Pan Grzegorz Smela. Większość eksponatów pochodzi z jego prywatnych zbiorów. Kopie starych dokumentów oraz zdjęć zostały pozyskane z różnych źródeł, ale przede wszystkim od mieszkańców gminy Niebylec. Szczególne miejsce w muzeum zostało poświęcone osobie ś. p. Jan Ziomka spoczywającego na cmentarzu parafialnym w Niebylcu.
Więcej o Muzeum Społeczne Gminy Niebylec
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-02-27 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe stacji narciarskiej Kiczera 27.02.2014
Pomimo tego że pogoda iście wiosenna to można jeszcze pojeździć na nartach na stoku Kiczery w Puławach. Warunki Pogodowe Pogoda słonecznie Temp: 3stC Wiatr:brak Opady:brak Warstwa śniegu: do 30cm Pracuje wyciąg Igor trasa zjazdu ok 600m.
Więcej o Warunki pogodowe stacji narciarskiej Kiczera 27.02.2014
Podkarpacie - W regionie powstanie ok. 430 km tras rowerowych 2014-02-25 WPIS ARCHIWALNY
Trasa rowerowa-Pięć województw
Do końca wrze­śnia 2015 r. po­wstać ma na Pod­kar­pa­ciu ok. 430 km ście­żek ro­we­ro­wych. Sza­cun­ko­wy koszt tej in­we­sty­cji to 65 mln zł. Pod­kar­pac­ki od­ci­nek bę­dzie czę­ścią trasy ro­we­ro­wej, która po­łą­czy pięć wschod­nich wo­je­wództw.
Więcej o Trasa rowerowa-Pięć województw
Sanok - Projekt turystyczny Sanok – Humenne 2014-02-24 WPIS ARCHIWALNY
Nowe foldery, odnowienie szlaku Szwejka, badania ruchu turystycznego
Nowe foldery, odnowienie szlaku Szwejka, badania ruchu turystycznego, czy mobilny system informacji przestrzennej dla turystów, to efekty realizowanego przez Sanok i Humenne projektu „Przez Karpaty. Poprawa dostępności turystycznej regionu Sanoka i Humennego”. Podsumowanie działań odbyło się 21 lutego w Sanoku.
Więcej o Nowe foldery, odnowienie szlaku Szwejka, badania ruchu turystycznego
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-02-19 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.02.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.02.2014 Pogoda pochmurno Temp: +2 Wiatr: 15km/h Opady: brak Warstwa śniegu:do 45cm Działają 3/4 wyciągów.
Więcej o Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.02.2014
Góry - Właściwy strój-zdrowie i wygoda 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Trzywarstwowy ubiór na wędrówkę w górach
Góry to jeden z najbardziej popularnych kierunków wyjazdów w zimę. Narty, snowboard czy nawet piesze wędrówki ściągają mnóstwo turystów i wielbicieli zimowych sportów. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając się zimą w góry, należy zadbać o właściwy strój, a tym samym o swoje zdrowie i wygodę.
Więcej o Trzywarstwowy ubiór na wędrówkę w górach
Krosno - RDLP 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Niedźwiedzie coraz częściej widoczne
W Bieszczadach coraz częściej można natrafić na trop niedźwiedzia, jak również spotkać to zwierzę z bliska. Wysokie temperatury i brak śniegu sprawiają, że niedźwiedzie nie zapadły w dłuższy letarg. Ciągle wędrują po leśnych stokówkach, a ich tropy są coraz częściej widoczne.
Więcej o Niedźwiedzie coraz częściej widoczne
Krosno - RDLP 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Wkrótce „leśny” Harasymowicz
„Wszystkie wiersze są w bukach” to tytuł tomiku poezji Jerzego Harasymowicza, który ukaże się w marcu tego roku nakładem Wydawnictwa Ruthenus. Znajdą się w nim utwory o tematyce leśnej, inspirowane przyrodą Karpat. Publikacja ukazuje się z inicjatywy leśników w roku 90-lecia Lasów Państwowych, podkreślając znaczenie polskiego lasu w kulturze narodowej i walory naszych zasobów leśnych, stanowiące inspirację dla najznakomitszych twórców.
Więcej o Wkrótce „leśny” Harasymowicz
Krosno - Galeria Sztuki BWA 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa zbiorowa artystów z Zakopanego
Galeria Sztuki BWA w Krośnie zaprasza na wystawę pt. 'Artyści z Zakopanego - malarstwo, rzeźba, lutnictwo, snycerstwo, meblarstwo'
Więcej o Wystawa zbiorowa artystów z Zakopanego
Krosno - Muzeum Rzemiosła 2014-02-17 WPIS ARCHIWALNY
Prelekcja 'Martwa Droga 2013'
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na prelekcję Tomasza Grzywaczewskiego 'Martwa Droga 2013' w ramach cyklu 'Krośnieńskich Spotkań z Podróżnikami' Transpolarna Magistrala Kolejowa, zwana również Martwą Drogą, to ostatnia wielka realizacja Stalina. W zamierzeniu miała połączyć syberyjskie miasta Salechard nad Obem i Igarka nad Jenisejem, biegnąc na wysokości koła podbiegunowego.
Więcej o Prelekcja 'Martwa Droga 2013'
Przemyśl - Odkrycie w podziemiach 2014-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Czyje szczątki odnaleziono w przemyskiej archikatedrze?
Pod­czas spraw­dza­nia stanu po­sa­do­wie­nia fun­da­men­tów Ka­pli­cy Fre­drów w prze­my­skiej ar­chi­ka­te­drze ła­ciń­skiej na­tra­fio­no na spróch­nia­łą trum­nę w któ­rej znaj­do­wa­ły się szcząt­ki ludz­kie.
Więcej o Czyje szczątki odnaleziono w przemyskiej archikatedrze?
Baligród - RDLP 2014-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs na imię jodły
Nadleśnictwo Baligród ogłosiło konkurs na imię dla najgrubszej polskiej jodły (519 cm obwodu) rosnącej nieopodal Jabłonek w masywie Łopiennika.
Więcej o Konkurs na imię jodły
Krosno - RDLP 2014-02-14 WPIS ARCHIWALNY
Finał „Leśnych Fotografii 2013”
W środę 12 lutego w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień laureatom 13. edycji konkursu Leśne Fotografie, organizowanego przez RDLP w Krośnie we współpracy z Oddziałem TVP Rzeszów i redakcją tygodnika Nowe Podkarpacie.
Więcej o Finał „Leśnych Fotografii 2013”
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-02-13 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 13.02.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 13.02.2014 Pogoda pochmurno Temp: 0 Wiatr: brak Opady: brak Warstwa śniegu: do 40cm Działają 3/4 wyciągów.
Więcej o Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera  13.02.2014
Rzeszów - Na Beskidzkiej Trasie Kurierskiej Jaga Kora 2014-02-10 WPIS ARCHIWALNY
IV Akademicki Rajd Narciarski
Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na IV Akademicki Rajd Narciarski "Śladami Kurierów Beskidu Niskiego" na "Beskidzkiej Trasie Kurierskiej JAGA - KORA" 21-23 lutego 2014
Więcej o IV Akademicki Rajd Narciarski
Rzeszów - Konkurs wiedzy o Rzeszowie 2014-02-10 WPIS ARCHIWALNY
„Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”
Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Urząd Miasta Rzeszowa, Fundacja Książąt Lubomirskich, Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa organizują konkurs „Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”. Konkurs organizowany jest pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksandra Bobko, Księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.
Więcej o „Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”
Ustrzyki Dolne - BDPN 2014-02-10 WPIS ARCHIWALNY
Premiera nowej diaporamy MRB "Karpaty Wschodnie" - nasze wspólne dziedzictwo
Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego zaprasza wszystkich zainteresowanych na premierę diaporamy oraz podsumowanie projektu pt.: Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” – nasze wspólne dziedzictwo, które odbędzie się w piątek 14 lutego 2014 r. o godz. 15 00 w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych przy ul. Bełskiej 7. Wstęp wolny!
Więcej o Premiera nowej diaporamy MRB "Karpaty Wschodnie" - nasze wspólne dziedzictwo
Przemyśl - Święto Przewodników Turystycznych 2014-02-10 WPIS ARCHIWALNY
Wehikuł Czasu z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego
Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu zaprasza mieszkańców Przemyśla, gości i turystów na VII edycję obchodów „Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego” obchody pt. „WEHIKUŁ CZASU” odbędą się 21 lutego 2014 r. w godzinach od 18:00 do 21:00 rozpoczęcie na Rynku przy Bramie Rycerskiej
Więcej o Wehikuł Czasu z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego
Krosno - RDLP 2014-02-06 WPIS ARCHIWALNY
"Leśne rezerwaty Podkarpacia" na antenie TVP
TVP Regionalna emituje na antenie ogólnopolskiej programy z cyklu "Leśne rezerwaty Podkarpacia". W najbliższym czasie w niedzielne przedpołudnia pojawią się tam filmy zrealizowane we współpracy z RDLP w Krośnie. Na antenie TVP Regionalna można obejrzeć: 9 lutego 2014 godz.9.25 - rezerwat "Prządki" (Nadl. Kołaczyce)
Więcej o "Leśne rezerwaty Podkarpacia" na antenie TVP
Ustrzyki Dolne - Stacja narciarska Gromadzyń 2014-02-06 WPIS ARCHIWALNY
Amatorskie Mistrzostwa Polski, Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w "Skokach Na Poduchę"
Bardzo ciekawe zawody czyli Amatorskie Mistrzostwa Polski, Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w "Skokach Na Poduchę" odbędą się na Stacji narciarskiej Gromadzyń - 8 lutego 2014r
Więcej o Amatorskie Mistrzostwa Polski, Puchar Burmistrza Ustrzyk Dolnych w "Skokach Na Poduchę"
Ustrzyki Dolne - Kamienna Laworta 22 lutego 2014 r. godz. 11:00 2014-02-04 WPIS ARCHIWALNY
Speedriding Polish Cup III
Już po raz kolejny „latający narciarze", zawitają do Ustrzyk Dolnych. W tym roku podczas jednodniowej imprezy (22 lutego), zostanie rozegrana trzecia edycja zawodów o tytuł Mistrza Polski w ekstremalnej odmianie narciarstwa, którą jest speedriding. Obecnie trwają intensywne przygotowania do imprezy, która wpisała się na stałe w ustrzycki krajobraz i cykl bieszczadzkich wydarzeń sportowych.
Więcej o Speedriding Polish Cup III
Ustrzyki Dolne - Stacja Narciarska Gromadzyń 2014-02-04 WPIS ARCHIWALNY
"Start do nart" z radiem ZET - 7,8,9 lutego
Kolejna edycja "Zimy z Radiem ZET - Start do nart" odbędzie się w Ustrzykach Dolnych w dniach 7,8,9 lutego na wyciągu narciarskim GROMADZYŃ. Na słuchaczy i wczasowiczów czekają sportowe emocje: - konkursy z nagrodami, - miasteczko Radia ZET, - darmowe testowanie nart firmy Atomic, - polopiryna z gorącą herbatką i ski-fitnessem, - bandżi po nagrody, - rodzinny tor przeszkód z PLUSEM
Więcej o "Start do nart" z radiem ZET - 7,8,9 lutego
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 03.02.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera. Dziś 3 Luty. Piękna słoneczna pogoda, wiatr do 10km/h na szczycie góry, temperatura ok 2 st na plusie. Warunki na trasach są bardzo dobre, stok przygotowany i wyratrakowany. Temp: 2 Wiatr: do 10km/h na szcycie góry Opady: brak Warstwa śniegu: 55-65cm
Więcej o Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 03.02.2014
Bieszczady - GOPR 2014-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Sukces w Zimowych Zawodach Ratowników Górskiech
W dniach 24-25 stycznia w Szczawnicy oraz w Kluszkowcach odbyły się Zimowe Zawody Ratowników Górskich. W zawodach wzięły udział ekipy ratowników z całej Polski oraz zagranicy. Grupę Bieszczadzką reprezentowali : Waldek, Marek, Krzysiek i Tomek....trzymaliśmy za nich kciuki i każdy z nich stanął na "pudle"
Więcej o Sukces w Zimowych Zawodach Ratowników Górskiech
Bieszczady - Lutowiska 2014-02-03 WPIS ARCHIWALNY
"W Krainie Wilka" - Wyścigi Psich Zaprzęgów - Bieszczady, 14-16 Lutego 2014
Ze względu na swoje uwarunkowania geograficzne i klimatycznie Bieszczady od lat nazywane są polską Alaską. Bezkresne przestrzenie, surowy, górski klimat i małe zaludnienie to czynniki powodujące, że Bieszczady są idealnym miejscem do podejmowania rozmaitych wyzwań, a przede wszystkim mierzenia się z dziką przyrodą i swoimi słabościami. Z takim nastawieniem corocznie do Lutowisk przybywa grono najlepszych w Polsce i Europie osób dowodzących psimi zaprzęgami, zwanych maszerami.
Więcej o "W Krainie Wilka" - Wyścigi Psich Zaprzęgów - Bieszczady, 14-16 Lutego 2014
Krosno - Zajazd Kasztelan 2014-02-03 WPIS ARCHIWALNY
Samotna wyprawa rowerem do Soczi
Zajazd Kasztelan (ul. Bieszczadzka 53) w Krośnie zaprasza na spotkanie z Tomaszem Świątkiem – cyklistą, który samotnie wyruszył do Soczi pokonując 15 tys. km w cztery miesiące. Spotkanie odbędzie się 5 lutego 2014 (środa) o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Więcej o Samotna wyprawa rowerem do Soczi
Bieszczady - Cisna 2014-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa "Przez łąki i lasy Bieszczadów".
Galeria Przy Pętli (Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej) bardzo serdecznie zaprasza w dniu 31.01.2014r.o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotograficznej "Przez łąki i lasy Bieszczadów". Autorami zdjęć są Ewa i Marcin Scelina.
Więcej o Wystawa "Przez łąki i lasy Bieszczadów".
Krosno - RDLP 2014-01-30 WPIS ARCHIWALNY
Królowa polskich lasów rośnie w Bieszczadach
W drodze komisyjnych pomiarów ustalono, że jodła rosnąca w masywie Łopiennika na terenie Nadleśnictwa Baligród (leśnictwo Jabłonki) jest najgrubszym drzewem tego gatunku w Polsce. Mierzący 519 cm obwodu pień okazał się niewiele szczuplejszy od powalonej przez wiatr jodły z Pszczelin, co sprawia, że palmę pierwszeństwa w tej klasyfikacji dzierżą wciąż lasy Bieszczadów.
Więcej o Królowa polskich lasów rośnie w Bieszczadach
Osiek Jasielski - Konkurs Fotograficzny 2014-01-28 WPIS ARCHIWALNY
,,Najpiękniejsze krajobrazy, zabytki, urokliwe miejsca gminy Osiek Jasielski.”
Punkt Informacji Turystycznej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku Jasielskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w I Konkursie fotograficznym pod hasłem: ,,Najpiękniejsze krajobrazy, zabytki, urokliwe miejsca gminy Osiek Jasielski.”
Więcej o ,,Najpiękniejsze krajobrazy, zabytki, urokliwe miejsca gminy Osiek Jasielski.”
Kiczera Ski - Stacja Narciarska Kiczera 2014-01-28 WPIS ARCHIWALNY
Warunki pogodowe 28.01.2014
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 28.01.2014 . Warunki na trasach: bardzo dobre Wszystkie wyciągi czynne Pokrywa śnieżna: 55-60cm na trasach dośnieżanych Wiatr: lekki czynne: 9:00- 21:00 Opady: brak/ lekki śnieg.
Więcej o Warunki pogodowe 28.01.2014
Kiczera Ski - Stacja Narciarska Kiczera 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Akcja-Bezpiecznie na stoku
KICZERA-SKI - XXII akcja BS w tym roku!
Więcej o Akcja-Bezpiecznie na stoku
Pastwiska - Beskidzki Rajd Narciarski Śladami Dwóch Kardynałów 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Z Pastwisk do Komańczy
Gmina Zarszyn przy współpracy z Gminą Komańcza i Gminą Rymanów oraz Nadleśnictwo Rymanów zapraszają na Beskidzki Rajd Narciarski Śladami Dwóch Kardynałów 8 lutego 2014.
Więcej o Z Pastwisk do Komańczy
Sanok - „Zakochaj się w Polsce nocą”. 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Sanok na wystawie w Strasburgu
W dniach 27-31 stycznia 2014 r., podczas posiedzeń Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu będzie miała miejsce wystawa fotografii, będąca częścią projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”. Wśród zdjęć zakwalifikowanych do pokazu w Pałacu Europy znalazł się uwieczniony na fotografii Zabytkowy Ratusz wraz z klasztorem i kościołem oo. Franciszkanów na Rynku Głównym w Sanoku.
Więcej o Sanok na wystawie w Strasburgu
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie z Andrzejem Kołderem
Zarząd Koła Przewodników Turystycznych przy PTTK Krosno zaprasza na spotkanie z twórcą i właścicielem Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej - Andrzejem Kołderem. Odbędzie się ono 4 lutego 2014 (wtorek) o godz. 17:00 w Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich 2). Wstęp wolny.
Więcej o Spotkanie z Andrzejem Kołderem
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2014-01-27 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa Chińska Armia Terakotowa
Muzeum Podkarpackie w Krośnie (ul. Piłsudskiego 16) zaprasza na unikalną wystawę replik znanych na całym świecie figur Chińskiej Armii Terakotowej stanowiącej ósmy cud świata. Ekspozycja będzie obecna w Krośnie do 30 marca 2014.
Więcej o Wystawa Chińska  Armia Terakotowa
Biecz - Nowy sposób promocji 2014-01-24 WPIS ARCHIWALNY
Już jutro fakty RMF FM nadawane będą z Biecza!
W każdą sobotę ekipa RMF FM pojawia się w mieście, które wygrało plebiscyt słuchaczy na Rmf 24 „Fakty z Twojego Miasta”. Już jutro fakty RMF FM nadawane będą z Biecza! Od godziny 9.00 do 15.00 reporterzy RMF FM będą prezentować słuchaczom historię Biecza, ciekawostki, zabytki i nie tylko. Zachęcamy do słuchania radia!
Więcej o Już jutro fakty RMF FM nadawane będą z Biecza!
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2014-01-24 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 24.01.2014
Od dzisiaj ponownie uruchomiony zostaje wyciąg w Puławach. W dniu dzisiejszym pracuje od 10-21, a od jutra od 9-21. Pogoda słonecznie Temp: -11 Wiatr: brak Opady: brak Warstwa śniegu: 40-45cm Odda na trasa nr 1 warunki bardzo dobre.
Więcej o Warunki Pogodowe 24.01.2014
Bieszczady - Łopienka 2014-01-22 WPIS ARCHIWALNY
Kolęda w Łopience
Towarzystwo Karpackie zaprasza w sobotę 1 lutego 2014 r. o godz. 10.30 kolejny już raz do cerkwi w Łopience na wspólne kolędowanie.
Więcej o Kolęda w Łopience
Krosno - RDLP 2014-01-21 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs „Leśne Fotografie 2013” roztrzygnięty
Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Leśne Fotografie 2013” zwycięzcą został Ryszard Hałgas z Rzeszowa za zestaw trzech zdjęć pod wspólnym tytułem „Hibernatus”, prezentujących oblodzone porosty w makrofotografii. Na konkurs nadesłano 222 zdjęcia wykonane przez 76 autorów.
Więcej o Konkurs „Leśne Fotografie 2013” roztrzygnięty
Krosno - Dla turystów 2014-01-20 WPIS ARCHIWALNY
Starówka będzie lepiej oznakowana
Jeszcze przed sezonem turystycznym na Starówce w Krośnie zmieni się tzw. system informacji wizualnej. Zainstalowane zostaną nowe drogowskazy kierujące do ważnych miejsc w centrum miasta, tabliczki z nazwami ulic oraz numeracją posesji.Związane jest to z z opiniami turystów, że miasto nie jest skomunikowane wizualnie.
Więcej o Starówka będzie lepiej oznakowana
Sanok - Ice Racing 2014-01-20 WPIS ARCHIWALNY
VII Ice Racing Sanok Cup
Tylko do środy, 22 stycznia, będzie możliwy zakup biletów na największą imprezę ice racingu w tej części Europy. Zainteresowani mogą je nabywać za pośrednictwem stron internetowych eurobilet.com i e-ticket.pl.
Więcej o VII Ice Racing Sanok Cup
Ustrzyki Dolne - Trasa w Ustianowej G. 2014-01-20 WPIS ARCHIWALNY
XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników
2 lutego 2014r. odbędzie się XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników. Biegi dla dzieci i młodzieży - tzw. Mały Bieg Lotników - 6.02.2014
Więcej o XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników
Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy 2014-01-20 WPIS ARCHIWALNY
XXXII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Bieszczadzki Park Narodowy oraz Grupa Bieszczadzka GOPR zapraszają do udziału w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, w terminie 19-23.02.2014 z bazą w Ustrzykach Górnych.
Więcej o XXXII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski
Bieszczady - Bieszczady z innej perspektywy 2014-01-17 WPIS ARCHIWALNY
Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę
Nieodkryte Bieszczady Istnieją naprawdę to nowa pozycja reklamująca Bieszczady. Przewodnik ten, to prosta odpowiedź na zapotrzebowanie wynikające z wielu rozmów z turystami w lecie 2013 roku. Jest prostym i przejrzystym przeglądem tego co w Bieszczadach najcenniejsze.
Więcej o Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę
Rzeszów - Pieniądze na ratowanie zabytków 2014-01-17 WPIS ARCHIWALNY
Zabytki docenione
Pra­wie 10 mln zł wy­da­nych zo­sta­nie w br. z bu­dże­tu wo­je­wo­dy pod­kar­pac­kie­go na ochro­nę i kon­ser­wa­cję za­byt­ków w re­gio­nie. Jest to kwota o ok. 0,5 mln więk­sza, niż w roku ubie­głym i jed­no­cze­śnie naj­więk­sza kwota w skali kraju prze­zna­czo­na na ten cel.
Więcej o Zabytki docenione
Krosno - RDLP 2014-01-15 WPIS ARCHIWALNY
rwają poszukiwania nowej ,,Matki bieszczadzkiego lasu”
Trwa właśnie weryfikacja wymiarów pomnikowych jodeł na terenie RDLP w Krośnie. Pozwoli ona ustalić, która z nich jest obecnie najgrubszym drzewem tego gatunku i zajmie tron opustoszały po upadku „królowej polskich jodeł”, powalonej przez wiatr halny w grudniu ubiegłego roku w Nadleśnictwie Stuposiany.
Więcej o rwają poszukiwania nowej ,,Matki bieszczadzkiego lasu”
Beskid Niski - Magurski Park Narodowy 2014-01-15 WPIS ARCHIWALNY
Anomalie pogodowe czyli zima w Magurskim Parku Narodowym
Aura w tym roku wyjątkowo nas zaskakuje. Po intensywnych opadach śniegu związanych z orkanem Ksawerym, nadeszły ciepłe, południowe wiatry fenowe. Narozrabiały w postaci wiatru halnego w Tatrach, który połamał wiele drzew i zmienił tatrzańskie krajobrazy. Na szczęście magurskie lasy tylko nieznacznie odczuły podmuchy powietrznych prądów z południa. Odczuwalne natomiast jest wyraźne ocieplenie. Kilkustopniowe, dodatnie temperatury które zapanowały w okresie świątecznym, roztopiły resztki zalegającego śniegu. Wilgoć zapanowała w lesie i na łąkach. Liczne w tym terenie strumienie płyną wartkimi nurtami.
Więcej o Anomalie pogodowe czyli zima w Magurskim Parku Narodowym
Bieszczady - Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa 2014-01-13 WPIS ARCHIWALNY
Ciuchcia kursuje w czasie ferii
W każdą sobotę podczas tegorocznych zimowych ferii szkolnych będzie kursować Bieszczadzka Kolejka Leśna - poinformował w poniedziałek prezes fundacji zarządzającej kolejką wąskotorową Mariusz Wermiński. "Będzie kursować na trasie Majdan-Dołżyca-Majdan. Logistycznie jesteśmy przygotowani do tego przedsięwzięcia. Posiadamy m. in. pług do odśnieżania oraz odpowiednie warunki pracy w wyremontowanej parowozowni" - oznajmił Wermiński.
Więcej o Ciuchcia kursuje w czasie ferii
Jasło - Muzeum Regionalne 2014-01-13 WPIS ARCHIWALNY
Skarby z muzealnych magazynów
Rok 2014 jest rokiem 45-lecia istnienia Muzeum Regionalnego w Jaśle. Trzy kolejne wystawy stanowić będą cykl wystaw ukazujących najciekawsze eksponaty i kolekcje ze zbiorów Muzeum. Cykl ten zainauguruje wystawa pt. „Skarby z muzealnych magazynów. Sztuka ludowa i rzemiosło”, która będzie czynna w styczniu i lutym 2014 r.
Więcej o Skarby z muzealnych magazynów
Rzeszów - Muzeum Dobranocek 2014-01-13 WPIS ARCHIWALNY
Śladami Wilka i Zająca - wystawa
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie serdecznie zaprasza na wyjątkową wystawę czasową „Śladami Wilka i Zająca” prezentującą historię, twórców i bohaterów najpopularniejszej radzieckiej animacji dla dzieci.
Więcej o Śladami Wilka i Zająca - wystawa
Polska - Tanie ubieranie 2014-01-13 WPIS ARCHIWALNY
„Drugi produkt za 1 zł”
Firma Konimpex po raz kolejny organizuje promocję pt. „Drugi produkt za 1 zł” Promocja polega na tym, że przy zakupie produktów wszystkich marek (Feel Free, Waterproof, Lizard, Chiruca, Kayland, Salewa, Primus, Volven, Easy Camp, Brunton, Millet, OriocX, Providus, Bridgedale, Red Rock, Color Kids, Spaio, Deproc) z oferty PPH Konimpex – Plus Sp. o.o., klient otrzymuje możliwość zakupu drugiego produktu marki Feel Free „za 1 zł”.
Więcej o „Drugi produkt za 1 zł”
Krosno - RDLP 2014-01-10 WPIS ARCHIWALNY
Leśniczy sprowadził na dobrą drogę zagubionych w lesie
Wieczorem 2 stycznia dwójka turystów pobłądziła w lasach na wschód od Jeziora Solińskiego. Około godz. 18.00 poprosili o pomoc ratowników z Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Z uwagi na rozległość leśnego kompleksu i brak możliwości szybkiego dojazdu, GOPR poprosiło o pomoc leśniczego Janusza Polityńskiego z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, który nawiązał kontakt telefoniczny z zagubionymi i określił ich miejsce pobytu.
Więcej o Leśniczy sprowadził na dobrą drogę zagubionych w lesie
Ustrzyki Dolne - Trasy narciarskie Pod Żukowem 2014-01-10 WPIS ARCHIWALNY
XVII Bieszczadzki Bieg Lotników
Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne zaprasza do udziału w XVII Bieszczadzkim Biegu Lotników, w trakcie którego przewidziano odrębną klasyfikację leśników i członków ich rodzin. Zawody odbędą się w niedzielę 2 lutego 2014 roku na trasach biegowych „Pod Żukowem” w Ustjanowej k. Ustrzyk Dolnych.
Więcej o XVII Bieszczadzki Bieg Lotników
Krosno - Muzeum rzemiosła 2014-01-10 WPIS ARCHIWALNY
7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Krosno. Miasto i ludzie. Lubię to!"
Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na 7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Krosno. Miasto i ludzie. Lubię to!"
Więcej o 7. Ogólnopolskie Biennale Fotografii  "Krosno. Miasto i ludzie. Lubię to!"
Rzeszów - Muzeum Okręgowe 2014-01-10 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa zabytkowych motocykli
Pojazdy zabytkowe, a szczególnie motocykle to wdzięczny obiekt wystawowy kryjący w sobie historię oraz pasję, bo któż nie zna legendy z Milwaukee, która swoją aurą otacza swobodnych jeźdźców, a której początek dała słynna amerykańska wytwórnia motocykli. Zapraszamy zatem do obejrzenia wystawy "Motocykli zabytkowych", na którą składa się ponad 20 odrestaurowanych motocykli pochodzących od prywatnych kolekcjonerów, a wśród nich także motocykle z powojennej produkcji rodzimej, które do niedawna królowały na naszych drogach.
Więcej o Wystawa zabytkowych motocykli
Krosno - RDLP 2014-01-09 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs Leśne Fotografie
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XIII edycję konkursu „Leśne Fotografie 2013”. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi.
Więcej o Konkurs Leśne Fotografie
Lesko - Galeria BDK 2014-01-08 WPIS ARCHIWALNY
Wernisaż wystawy Prawda Chwili
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku Mała Galeria BDK zaprasza na wystawę fotografii p.t. Prawda Chwili. Autorką zdjęć jest Pani Barbara Alibożek Niedziela.
Więcej o Wernisaż wystawy Prawda Chwili
Bieszczady - Pensjonat Horb 2014-01-08 WPIS ARCHIWALNY
Ferie Zimowe z Warsztatami Artystycznymi !
Co robić w Bieszczadach w zimowe wieczory? Czym zająć dziecko po południu po powrocie z nart albo z wycieczki? Co robić kiedy pogoda zniechęca do wyjścia na dwór? Czy można wypoczywać w Bieszczadach łącząc aktywny wypoczynek z poznawaniem bieszczadzkiej przyrody, kuchni pogranicza lub różnorodności kultur świata, ciekawie spędzać czas i nauczyć się tradycyjnych technik rękodzielniczych? Czy podczas urlopu można nauczyć się wykonywania etnicznej biżuterii?
Więcej o Ferie Zimowe z Warsztatami Artystycznymi !
Bieszczady - BDPN 2014-01-08 WPIS ARCHIWALNY
Trzecie wydanie specjalne Biuletynu BdPN
23 grudnia 2013 r. ukazało się specjalne wydanie Internetowego Biuletynu Bieszczadzkiego Parku Narodowego który można pobrać ze strony parku.
Więcej o Trzecie wydanie specjalne Biuletynu BdPN
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2014-01-02 WPIS ARCHIWALNY
X Przegląd Filmów Górskich
Bieszczadzka Grupa GOPR zaprasza na jubileuszowy – 10. Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Przegląd odbędzie się w dniach 17-19 stycznia 2014.
Więcej o X Przegląd Filmów Górskich
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-31 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 31.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 31.12.2013 Pogoda słonecznie Temp: -3 Wiatr:brak Opady:brak Warstwa śniegu: 15-40cm działają 2 wyciągi Igor 420m oraz Adaś 300m
Więcej o Warunki Pogodowe 31.12.2013
Sanok - Wczesnośredniowieczni wojowie nad Sanem 2013-12-19 WPIS ARCHIWALNY
Bractwo Rycerzy Ziemi Sanockiej-Watra
Drużyna Lędziańskich Wiciędzy „Watra” skupiająca wczesnośredniowiecznych wojów słowiańskich odtwarzających kulturę materialną i zwyczaje Lędzian, plemienia zamieszkującego tereny dorzecza Sanu i Dniestru w IX-X w. zaprasza wszystkich chętnych na otwarty trening, który odbędzie się 22 grudnia (niedziela) o godzinie 12 nad Sanem obok skansenu w Sanoku.
Więcej o Bractwo Rycerzy Ziemi Sanockiej-Watra
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-19 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 19.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 19.12.2013 Pogoda pochmurno Wiatr 25km/h opady brak Warstwa śniegu 40cm Działają 3/4 wyciągów
Więcej o Warunki Pogodowe 19.12.2013
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-18 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 18.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 18.12.2013 Pogoda pochmurno Temp: -3 Wiatr: 25km/h na górze Opady: brak Warstwa śniegu: 35-40cm trasa główna, 20cm trasa dla początkujących.
Więcej o Warunki Pogodowe 18.12.2013
Bieszczady - Najgrubsza jodła poległa 2013-12-18 WPIS ARCHIWALNY
Padła ,,Matka bieszczadzkiego lasu” największa polska jodła
Pod naporem wiatrów wiejących w ostatnich dniach padła jodła z Pszczelin (Nadleśnictwo Stuposiany), będąca najgrubszym drzewem tego gatunku w polskich lasach.
Więcej o Padła ,,Matka bieszczadzkiego lasu” największa polska jodła
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-10 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 10.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 10.12.2013 Pogoda bezwietrznie, bez opadów Temp: -4 Wiatr: brak Opady:brak Warstwa śniegu: 30-40 cm Od dzisiaj rusza wyciąg dla początkujących.
Więcej o Warunki Pogodowe 10.12.2013
Krosno - RDLP 2013-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Zaproszenie do udziału w XIII edycji konkursu Leśne fotografie 2013
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XIII edycję konkursu „Leśne Fotografie 2013”. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi.
Więcej o Zaproszenie do udziału w XIII edycji konkursu Leśne fotografie 2013
Bieszczady - Gopr ostrzega 2013-12-09 WPIS ARCHIWALNY
W Bieszczadach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego
W górnych partiach Bieszczad obowiązuje pierwszy - w pięciostopniowej rosnącej skali - stopień zagrożenia lawinowego - poinformował dzisiaj rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Hubert Marek.
Więcej o W Bieszczadach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego
Kiczera Puławy - Stacja Narciarska Kiczera 2013-12-09 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 09.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera 09.13.2013 Pogoda pochmurno z opadem śniegu Temp: -1 Wiatr: lekki Opady: intensywny śnieg Warstwa śniegu: 30-40 Od 10.12.2013 otwarty będzie wyciąg dla początkujących
Więcej o Warunki Pogodowe 09.12.2013
Sanok - Restauracja Pod Zegarem 2013-12-04 WPIS ARCHIWALNY
Wieczór z Podróżnikiem
Oddział PTTK Ziemia Sanocka oraz Restauracja ,,Pod Zegarem” zapraszają na Wieczór z Podróżnikiem. Gościem wieczoru będzie Stanisław Sieradzki. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (5 bm) o godz. 18.00 w restauracji ,,Pod Zegarem”.
Więcej o Wieczór z Podróżnikiem
Kiczera Puławy - Stacja narciarska Kiczera 2013-12-02 WPIS ARCHIWALNY
Warunki Pogodowe 02.12.2013
Warunki pogodowe Stacji Narciarskiej Kiczera Ski w Puławach Temperatura 0 Wiatr 10km/h Warstwa śniegu 15-25 cm śnieg sztuczny
Więcej o Warunki Pogodowe 02.12.2013
Beskid Niski - EKOMUZEUM „BESKIDZKIE WĘDROWANIE”. 2013-11-28 WPIS ARCHIWALNY
I wizyta studyjna
24 listopada br. w Szkole Ludowej w Żarnowcu gościli uczestnicy wizyty studyjno- szkoleniowej po „Ekomuzeum Beskidzkie Wędrowanie” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Nafty”.
Więcej o I wizyta studyjna
Krosno - RDLP 2013-11-27 WPIS ARCHIWALNY
Bieszczadzkie żubry wędrują do miejsc zimowania
Żyjące w Bieszczadach żubry rozpoczęły wędrówkę do miejsc zimowania - poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek. Stada będą zimować m.in. w dolinie Sanu.
Więcej o Bieszczadzkie żubry wędrują do miejsc zimowania
Jasło - Informacje turystyczne znajdziesz w infokiosku 2013-11-27 WPIS ARCHIWALNY
Nowe wyposażenie Punktu Informacji Turystycznej
Nowoczesny infokiosk trafił do Punktu Informacji Turystycznej przy ul. Floriańskiej w Jaśle. Od teraz każdy jaślanin i turysta może z niego skorzystać. Uzyska m.in. informacje na temat atrakcji turystycznych Polski, tego, co warto zwiedzić, a także zbliżających się wydarzeń kulturalnych.
Więcej o Nowe wyposażenie Punktu Informacji Turystycznej
Dukla - Wystawa fotograficzna 2013-11-21 WPIS ARCHIWALNY
Dukla na starej fotografii
Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza na wystawę "Dukla na starej fotografii" Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w sali wystaw Ośrodka Kultury na ul. Kościuszki 4
Więcej o Dukla na starej fotografii
Bieszczady - GOPR 2013-11-20 WPIS ARCHIWALNY
Ratownicy GOPR na bieszczadzkich szlakach
W dniach 15-17 listopada odbyło się szkolenie topograficzne trzech sekcji operacyjnych Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Ratownicy z Sanoka, Cisnej i Lutowisk spotkali się w piątkowy wieczór w Ustrzykach Górnych, gdzie szkolenie rozpoczęło się wykładem i ćwiczeniami praktycznymi z medycyny prowadzonym przez st. instr. H. Marka.
Więcej o Ratownicy GOPR na bieszczadzkich szlakach
Europa - Nowa inicjatywa ONZ 2013-11-19 WPIS ARCHIWALNY
Europejski Tydzień Leśny
Z inicjatywy ONZ w dniach 9-13 grudnia tego roku trwać będzie Europejski Tydzień Leśny. Jest on związany z posiedzeniem Komitetu Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ ds. Lasów i Gospodarki Leśnej oraz Europejskiej Komisji Leśnictwa FAO, które odbędzie się w tych dniach w Rovaniemi w Finlandii.
Więcej o Europejski Tydzień Leśny
Bieszczady - BdPN 2013-11-19 WPIS ARCHIWALNY
Spotkanie przewodników w ramach akcji "40 lat ochrony przyrody w Bieszczadzkim Parku Narodowym"
W sobotę, 26 października br. odbyło się spotkanie w formie warsztatów terenowych dla osób związanych z turystyką na terenach chronionych, w tym BdPN. Tematami wiodącymi były: „Rola rezerwatów ścisłych w ochronie dużych ssaków” i „Rola rezerwatów ścisłych w ochronie grzybów”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele oddziałów PTTK i kół przewodnickich (Rzeszów, Tarnobrzeg, Krosno, Sanok, Przemyśl, Ustrzyki Dolne), stowarzyszeń i innych instytucji z terenu województwa podkarpackiego oraz przewodnicy nie zrzeszeni.
Więcej o Spotkanie przewodników w ramach akcji "40 lat ochrony przyrody w Bieszczadzkim Parku Narodowym"
Rzeszów - Piąty Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy 2013-11-14 WPIS ARCHIWALNY
Spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, pokazy zdjęć...
Spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, pokazy zdjęć, koncerty muzyczne, zawody i warsztaty wspinaczkowe znajdą się w programie Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego, którego piąta edycja rozpocznie się w piątek w Rzeszowie.
Więcej o Spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, pokazy zdjęć...
Przemyśl - Przemyśl na Szlaku Podkarpackiej Drogi św. Jakuba Via Regia 2013-11-05 WPIS ARCHIWALNY
Otwarcie odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia.
Mszą św. w kościele pod wezwaniem śś Piotra i Pawła w Medyce przy relikwiach św. Jakuba Starszego z Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach rozpoczęło się uroczystości związane z otwarciem odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia. Podkarpacki odcinek szlaku św. Jakuba na trasie Korczowa – Pilzno został włączony do europejskiej sieci Drogi św. Jakuba. Wśród miejsc na Podkarpaciu znalazły się: Korczowa, Rokietnica, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Pilzno.
Więcej o Otwarcie odcinka Drogi św. Jakuba Via Regia.
Bieszczady - Cisna 2013-11-05 WPIS ARCHIWALNY
Zakapiorskie Zaduszki
Tradycyjne spotykanie przy kapliczce pamięci w Cisnej na Zakapiorskich Zaduszkach - w tym roku odbędzie się 9 listopada o godz. 18.00. Na miejscu wspominki poetycko-muzyczne, zapalenie zniczy na grobach naszych przyjaciół na ciśniańskim cmentarzu oraz wieczór filmowy w GCKiE.
Więcej o Zakapiorskie Zaduszki
Podkarpacie - Skansen Kolbuszowa 2013-10-28 WPIS ARCHIWALNY
Warsztaty kulinarne promujące tradycyjne potrawy regionalne
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na warsztaty kulinarne promujące tradycyjne potrawy regionalne.
Więcej o Warsztaty kulinarne promujące tradycyjne potrawy regionalne
Bieszczady - Baligród 2013-10-28 WPIS ARCHIWALNY
Renowacja cmentarza wojennego
Z inicjatywy Agaty Pomykały Wójta Gminy Baligród od roku 2011 systematycznie prowadzone są prace porządkowe na cmentarzu wojennym w Baligrodzie.
Więcej o Renowacja cmentarza wojennego
Ustrzyki Dolne - BdPN 2013-10-21 WPIS ARCHIWALNY
Nowa edycja programu "Moje Bieszczady" dla uczniów szkół podstawowych
Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zaprasza bieszczadzkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w XV edycji programu pt.: „Moje Bieszczady”.
Więcej o Nowa edycja programu "Moje Bieszczady" dla uczniów szkół podstawowych
Podkarpacie - Szkolenia branży turystycznej 2013-10-17 WPIS ARCHIWALNY
„Podkarpacka turystyka najwyższej klasy”,
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Rzeszowie, zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach Projektu „Podkarpacka turystyka najwyższej klasy”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałnie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw. Projekt skierowany jest do małych i mikro-przedsiębiorstw (w tym osób samozatrudnionych) z szeroko rozumianej branży turystycznej, działających na terenie województwa podkarpackiego (tzn. posiadających co najmniej jednostkę organizacyjną na terenie województwa).
Więcej o „Podkarpacka turystyka najwyższej klasy”,
Sanok - Rynek 2013-10-16 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa na 140 urodziny Towarzystwa Tatrzańskiego
W tym roku mija dokładnie 140 lat, od chwili kiedy to miłośnicy gór powołali do życia pierwszą na terenie naszego kraju organizację turystyczną – Towarzystwo Tatrzańskie – która postawiła przed sobą zadanie propagowania turystyki górskiej wśród polskiego społeczeństwa.
Więcej o Wystawa na 140 urodziny Towarzystwa Tatrzańskiego
Gmina Dukla - Wydawnictwo Ruthenus - Nowy album 2013-10-16 WPIS ARCHIWALNY
"Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla"
Gmina Dukla wydała album fotograficzny pt. "Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla" z opisami 100 kapliczek przydrożnych z 21 miejscowości gminy Dukla.
Więcej o "Kapliczki dziedzictwem kulturowym gminy Dukla"
Ustrzyki Dolne - Muzeum BdPN 2013-10-16 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa fotograficzna MRB "Karpaty Wschodnie"
BdPN zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarcie wystawy fotograficznej pt. Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” – nasze wspólne dziedzictwo do Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego (Muzeum Przyrodnicze) przy ul. Bełskiej 7 w Ustrzykach Dolnych, w środę 16.10.2013 r. o godz. 16.00.
Więcej o Wystawa fotograficzna MRB "Karpaty Wschodnie"
Krosno - Muzeum Podkarpackie 2013-10-16 WPIS ARCHIWALNY
Wystawa-''Urok dawnego miasta''
Muzeum Podkarpackie w Krośnie (ul. Piłsudskiego 16) zaprasza na najnowszą wystawę czasową "Urok dawnego miasta. Krosno na starej fotografii i pocztówce", która pełna jest archiwalnych perełek.
Więcej o Wystawa-''Urok dawnego miasta''
Sanok - Nowe baseny bliżej. 2013-10-08 WPIS ARCHIWALNY
Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję parku wodnego w Sanoku
Praca eM4 Pracowni Architektury Brataniec z Krakowa zwyciężyła w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej na realizację zadania inwestycyjnego pn. budowa Wodnego Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji w Sanoku. Sąd konkursowy ogłosił oficjalnie wyniki 3 października.
Więcej o Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję parku wodnego w Sanoku
Krosno - Rynek 2013-10-08 WPIS ARCHIWALNY
„Podniebne podróże. Teleskopowe obserwacje Księżyca”
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie jest organizatorem cyklu spotkań pn. „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”. Najbliższe spotkanie to „Podniebne podróże. Teleskopowe obserwacje Księżyca” które odbędzie się 14.10.2013.
Więcej o „Podniebne podróże. Teleskopowe obserwacje Księżyca”
Podkarpacie - Ulanów 2013-10-07 WPIS ARCHIWALNY
Powstaje Muzeum Flisactwa
Muzeum Flisactwa Polskiego powstaje w Ulanowie k. Niska (Podkarpackie). Siedzibą placówki będzie wyremontowany budynek z 1865 r. – poinformował w poniedziałek burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz.
Więcej o Powstaje Muzeum Flisactwa
Bieszczady - Muczne 2013-10-07 WPIS ARCHIWALNY
Ponad 50 tys. osób odwiedziło zagrodę z żubrami
Ponad 50 tys. osób odwiedziło w tym roku zagrodę z żubrami w Mucznem w Bieszczadach - poinformował w poniedziałek rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krośnie (Podkarpackie) Edward Marszałek.
Więcej o Ponad 50 tys. osób odwiedziło zagrodę z żubrami
Bieszczady - Ustrzyki Dolne 2013-10-04 WPIS ARCHIWALNY
Zostań wolontariuszem Karpackiego Centrum Zielonej Turystyki
Możesz mieć wpływ na jakość turystyki w Karpatach Wschodnich Zostań wolontariuszem Karpackiego Centrum Zielonej Turystyki ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY TYLKO DO 7 PAŹDZIERNIKA 2013 ROKU, do godz. 15.00. Wolontariusze zaangażowani będą w: •organizację spotkań informacyjno-szkoleniowych dla branży turystycznej •ocenę jakości usług i produktów turystycznych ubiegających się o certyfikat GoToCarpathia – m.in. jako „tajemniczy klienci” •obsługę stoisk promujących posiadaczy certyfikatów GoToCarpathia podczas otwartych imprez plenerowych •opracowywanie informacji z wydarzeń projektu na stronie www.gotocarpathia.pl/.sk/ .eu
Więcej o Zostań wolontariuszem Karpackiego Centrum Zielonej Turystyki
Brzozów - Gra świateł w centrum Brzozowa 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Rewitalizacja rynku w Brzozowie zakończona
W 2012 roku, po uzyskaniu projektów, odpowiednich decyzji i zezwoleń, gmina Brzozów przystąpiła do prac rewitalizacyjnych rynku w Brzozowie. Wartość tego zadania ustalona w drodze przetargu publicznego nieograniczonego wynosiła 4.282.171,67 zł brutto, z tego dotacja Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego - 3.615.382,23 zł brutto. Termin zakończenia wszystkich prac budowlanych i montażowych wyznaczono na 30 sierpnia 2013 r.
Więcej o Rewitalizacja rynku w Brzozowie zakończona
Komańcza - Skarby Jesieni 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Wycieczka rowerowa do Wisłoka Wielkiego
Na rowery do Komańczy to projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach projektu Alpy-Karpatom
Więcej o Wycieczka rowerowa do Wisłoka Wielkiego
Krempna - Magurski Park Narodowy 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Piknik Ekologiczny Eko – Raban w Jaśle
W piątek 20 września na jasielskim rynku odbył się I Powiatowy Piknik Ekologiczny pod nazwą Eko – Raban. Impreza promująca ekologię w życiu codziennym zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Podczas imprezy zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie szkół średnich z programem artystycznym. Magurski Park Narodowy również włączył się to wydarzenie przygotowując stoisko, na którym można było zapoznać się z działalnością Parku, a także wziąć udział w wielu grach i zabawach, nie tylko dla najmłodszych.
Więcej o Piknik Ekologiczny Eko – Raban w Jaśle
Ustrzyki Dolne - BdPN 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Wakacyjne spotkania z przyrodą-podsumowanie
Podobnie jak w latach ubiegłych, w piątkowe wieczory podczas wakacji wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w prelekcjach z cyklu „Wakacyjne spotkania z przyrodą” organizowanych przez Bieszczadzki Park Narodowy w Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych. Zaproszeni goście – specjaliści z pasją opowiadali o przyrodzie i kulturze Karpat a w szczególności Bieszczadów.
Więcej o Wakacyjne spotkania z przyrodą-podsumowanie
Bieszczady - RDLP Krosno 2013-09-26 WPIS ARCHIWALNY
Grzegorz Indyk wicemistrzem Polski drwali
Dużym sukcesem Grzegorza Indyka, pracującego na co dzień w lasach Nadleśnictwa Lesko, zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Drwali, w których zajął on drugie miejsce. Tym samym uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Świata Drwali, które odbędą się w przyszłym roku w Szwajcarii.
Więcej o Grzegorz Indyk wicemistrzem Polski drwali
Lutowiska - Wystawa Ministerstwa Środowiska 2013-09-25 WPIS ARCHIWALNY
Parki Narodowe Polski
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza wszystkich zainteresowanych na wystawę fotograficzną „Parki Narodowe Polski”, przygotowaną przez Ministerstwo Środowiska. Wystawa eksponowana jest przed Ośrodkiem Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach. Zdjęcia można obejrzeć codziennie w dowolnych godzinach do 30.09.2013 r.
Więcej o Parki Narodowe Polski
Bieszczady - Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne 2013-09-25 WPIS ARCHIWALNY
Okresowe wyłączenie z użytkowania turystycznego części szlaków...
Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne informuje, że na terenie Leśnictwa Ustjanowa trwają prace związane z prowadzeniem gospodarki leśnej oraz prace inwestycyjne. W związku z tym zostają wyłączone z użytkowania turystycznego szlaki po między miejscowościami Równia - Teleśnica tj. odcinek szlaku niebieskiego, odcinek szlaku czerwonego-rowerowego oraz odcinek biegnącej w tym miejscu ścieżki przyrodniczo-historycznej "Żukowem do Krainy Lipeckiej".
Więcej o Okresowe wyłączenie z użytkowania turystycznego części szlaków...
Krosno - Tajemniczy festiwal 2013-09-25 WPIS ARCHIWALNY
zaczarowane w Dyni
„Zaczarowane w Dyni” - to I Podkarpacki Festiwal powiązany z niesamowitą rośliną jaką jest dynia. Festiwal organizowany jest na rynku w Krośnie w dniu 29 września od godziny 10 rano. Zapraszamy.
Więcej o zaczarowane w  Dyni
Polska-Swiat - 27 września swiętem turystów 2013-09-25 WPIS ARCHIWALNY
Swiatowy Dzień Turystyki
Już w najbliższy piątek, 27 września, obchodzić będziemy Światowy Dzień Turystyki. Tegoroczne święto skupione będzie na kwestii wody.
Więcej o Swiatowy Dzień Turystyki
Bieszczady - Cisna 2013-09-17 WPIS ARCHIWALNY
GMINA CISNA W SERCU BIESZCZAD - Film TVS
Zapraszamy Państwa do odbycia niesamowitej podróży w bajeczne zakątki Bieszczad. To piękne i różnorodne kulturowo miejsce gdzie na każdym kroku można spotkać przydrożne kapliczki i galerie.
Więcej o GMINA CISNA W SERCU BIESZCZAD - Film TVS
Przemyśl - Darmowe przejazdy autobusami MZK 2013-09-17 WPIS ARCHIWALNY
Europejski Dzień bez Samochodu.
W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Środowiska Miasto Przemyśl już po raz trzeci przystąpiło do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zwieńczeniem której jest Europejski Dzień bez Samochodu.
Więcej o Europejski Dzień bez Samochodu.
Beskid Niski - Wietrzno 2013-09-17 WPIS ARCHIWALNY
II Otwarte Zawody Rowerowe MTB – Dukla Edycja Jesienna
MOSiR Dukla oraz Gmina Dukla organizują 05.10.2013 r. w Wietrznie II Otwarte Zawody Rowerowe MTB – Dukla Edycja Jesienna. Celem tych zmagań jest popularyzacja kolarstwa, rekreacji oraz turystyki rowerowej wśród dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców Gminy Dukla i okolic oraz zdobywanie nowych zwolenników jazdy na rowerze.
Więcej o II Otwarte Zawody Rowerowe MTB – Dukla Edycja Jesienna
Beskid Niski - Dukla 2013-09-17 WPIS ARCHIWALNY
XIV Bieg Górski Na Cergową
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli oraz Gmina Dukla organizują XIV Bieg Górski Na Cergową.Celem imprezy jest promocja Beskidu Niskiego, popularyzacja biegów górskich, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu. Zawody odbędą się 22 września na trasie MOSiR Dukla ul. Armii Krajowej 1A - ul. Kościuszki - wieś Cergowa - Źródełko Św. Jana z Dukli - - Góra Cergowa ( meta ).
Więcej o XIV Bieg Górski Na Cergową
Komańcza - V Harasymiada zakończona 2013-09-13 WPIS ARCHIWALNY
Miłośnicy poezji Jerzego Harasymowicza po raz piąty spotkali się na Harasymiadzie
Miłośnicy poezji Jerzego Harasymowicza po raz piąty spotkali się na Harasymiadzie, cyklicznej imprezie organizowanej w Komańczy w Bieszczadach. Uczestnicy, wędrując śladami poety, złożyli kwiaty przy jego pomniku na Przełęczy Wyżnej oraz pod tablicą pamiątkową w Mikowie, przy osadzie, w której poeta spędził ostatnie wakacje jako gość Nadleśnictwa Komańcza. W piątek 6 września o poezji Jerzego Harasymowicza dyskutowali znawcy literatury. Wieczorem z kilkugodzinnym koncertem poezji śpiewanej wystąpiła m.in. grupa Dom o Zielonych Progach oraz Lubelska Federacja Bardów.
Więcej o Miłośnicy poezji Jerzego Harasymowicza po raz piąty spotkali się na Harasymiadzie
Beskid Niski - Jubileusz portalu o Beskidzie Niskim 2013-09-13 WPIS ARCHIWALNY
Sercu Bliski Beskid Niski
Wrzesień 2013 roku to czas kiedy znany i ceniony portal internetowy www.beskid-niski.pl „Sercu bliski Beskid Niski” obchodzi dziesiątą rocznicę swojego powstania.
Więcej o Sercu Bliski Beskid Niski
Polska - 7 Nowych Cudów Polski 2013-09-12 WPIS ARCHIWALNY
Konkurs National Geografic
Zespół cerkiewny w Radrużu, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i w odrębnej kategorii Bieszczady, walczą o tytuł jednego z 7 Nowych Cudów Polski. Konkurs organizuje National Geografic.
Więcej o Konkurs National Geografic
Sanok - Muzeum Budownictwa Ludowego 2013-09-08 WPIS ARCHIWALNY
Dni Dziedzictwa 2013
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zaprasza 8 września do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa 2013.
Więcej o Dni Dziedzictwa 2013
Bieszczady - Nowosiółki 2013-09-05 WPIS ARCHIWALNY
IV Festiwal Kultur
7-8 września w Bieszczadach w miejscowości Nowosiółki odbędzie się IV Festiwal Kultur na który zaproszona została gmina Chełm. W trakcie trwania imprezy przewidziano szereg koncertów, konkursów oraz zabaw dla najmłodszych. Szczegóły na plakacie.
Więcej o IV Festiwal Kultur
Krosno - Narodowe czytanie 2013-09-04 WPIS ARCHIWALNY
Krosno czyta Fredrę!
7 września 2013 (sobota) w całym kraju realizowana jest akcja "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro". Krosna włącza się do niej i zaprasza mieszkańców do Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41), aby bliżej poznać tego nietuzinkowego twórcę, który jak wiadomo był związany z naszą okolicą.
Więcej o Krosno czyta Fredrę!
Sanok - PTTK 2013-09-04 WPIS ARCHIWALNY
III TURYSTYCZNY PIKNIK RODZINNY
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Sanoku zaprasza na „turystyczny Piknik Rodzinny” 08 września 2013 r. (niedziela). W programie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczegóły na plakacie.
Więcej o III TURYSTYCZNY PIKNIK RODZINNY
Ustrzyki Dolne - Cykl pokazów filmowych 2013-09-03 WPIS ARCHIWALNY
„Bieszczadzka Jesień Filmowa”
W ramach projektu pn. ,,Bieszczadzka Jesień Filmowa - organizacja cyklu pokazów filmowych dla społeczności gminy Ustrzyki Dolne oraz odwiedzających ją turystów” zorganizowany zostanie pokaz dwudziestu filmów pełnometrażowych poprzedzonych prezentacją dorobku artystycznego lokalnych twórców w postaci filmów o tematyce regionalnej lub wystaw a także prelekcji połączonych z pokazami zdjęć.
Więcej o „Bieszczadzka Jesień Filmowa”
Bieszczady - Nowe wydanie przewodnika 2013-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Przewodnik po Wschodnich Karpatach Galicyi, Bukowiny i Węgier
Bogato ilustrowany, ekskluzywny reprint wydania z 1914. Przewodnik Mieczysława Orłowicza prowadzi nas od od źródeł Sanu w Bieszczadach, przez Gorgany, Bliźnicę i Świdowiec, Czarnohorę, Karpaty Marmaroskie, Karpaty Bukowińskie aż po Alpy Rodniańskie. To podróż nie tylko krajoznawcza, ale i kulturowa.
Więcej o Przewodnik po Wschodnich Karpatach Galicyi, Bukowiny i Węgier
Bieszczady - 54 Rajd Połoniny 2013-09-02 WPIS ARCHIWALNY
Poczuj zew natury
Jeśli pierwotne instynkty ciągną Cię na łono natury, a przy okazji zbliża się koniec września, to z pewnością nadszedł czas na górską wyprawę. Wraz z jesienią nadchodzi 54. edycja corocznego Rajdu Połoniny organizowanego przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Ześrodkowanie odbędzie się 28 września 2013 r. w Smereku.
Więcej o Poczuj zew natury
Sanok - Muzeum budownictwa Ludowego 2013-08-31 WPIS ARCHIWALNY
Bartnik Ziemi Sanockiej
Sanockie Święto Pszczelarstwa „Bartnik Ziemi Sanockiej” to przedsięwzięcie promujące dziedzictwo bartnictwa oraz obrzędowości kultury ludowej Ziemi Sanockiej. Bartnik odbędzie się 1 września 2013 r. na terenie Muzeum Etnograficznego „SKANSEN” w Sanoku.
Więcej o Bartnik Ziemi Sanockiej
Krosno - wino i szkło z Krosna 2013-08-31 WPIS ARCHIWALNY
Maciej Orłoś zachwala.
W Krośnie nagrywano jeden z odcinków programu "Nie ma jak Polska". Ekipa odwiedziła m.in. Centrum Dziedzictwa Szkła oraz Klubokawiarnię Ferment - siedzibę Stowarzyszenia Portius. Tematem odcinka jest bowiem krośnieńskie szkło i tradycje węgierskiego wina. Emisja programu nastąpi 7 września.
Więcej o Maciej Orłoś zachwala.
Bieszczady - Bieszczadzka grupa GOPR 2013-08-30 WPIS ARCHIWALNY
66 interwencji w czasie wakacji
66 razy od początku lipca pomagali turystom ratownicy bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformowała Dorota Florczak z bieszczadzkiej grupy GOPR.
Więcej o 66 interwencji w czasie wakacji
Beskid Niski - Rudawka Rymanowska 2013-08-28 WPIS ARCHIWALNY
Leśne uroczysko udostępnione turystom
Kamienny obelisk przy wodospadzie spływającym do Wisłoka w Rudawce Rymanowskiej, uroczyście odsłonięty w niedzielne przedpołudnie, upamiętnia miejsce, w które przed laty wielokrotnie przyjeżdżał kardynał Karol Wojtyła. To leśne ustronie było dla niego miejscem wypoczynku, jak również dawało natchnienie. Zostawiło też swój ślad w poezji Jana Pawła II. Staraniem leśników z Nadleśnictwa Rymanów ten ukryty przed ludźmi zakątek został oznakowany i udostępniony.
Więcej o Leśne uroczysko udostępnione turystom
Sanok - PTTK Oddział Ziemia Sanocka 2013-08-22 WPIS ARCHIWALNY
,,Słona przeszłość” pieszo lub rowerem
PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta Sanoka i jego gości na podsumowanie cyklu wycieczek W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK.
Więcej o ,,Słona przeszłość” pieszo lub rowerem
Bieszczady - BdPN 2013-08-21 WPIS ARCHIWALNY
„Ostatni Mohikanie – portrety gazdów pienińskich”
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza na prelekcję pt. „Ostatni Mohikanie – portrety gazdów pienińskich”, która odbędzie się 23 sierpnia (piątek) o godz. 18.00 w sali audiowizualnej Ośrodka Naukowo – Dydaktycznego BdPN w Ustrzykach Dolnych (budynek Muzeum Przyrodniczego); ul. Bełska 7.
Więcej o „Ostatni Mohikanie – portrety gazdów pienińskich”
Bieszczady/Beskid Niski - Komańcza 2013-08-21 WPIS ARCHIWALNY
V Harasymiada
Wrzesień jak co roku w Komańczy staje się stolicą poezji w najwyższym wydaniu. Tym razem kulminacyjny moment przypada na 6 września, kiedy to odbędzie się już V edycja spotkań poświęconych poezji Jerzego Harasymowicza pn. „Harasymiada”.
Więcej o V Harasymiada
Przemyśl - Wincentiada 2013-08-20 WPIS ARCHIWALNY
Dni Patrona Miasta Przemyśla Św. Wincentego
Jak co roku z końcem lata przychodzi czas na „Wincentiadę”, czyli święto patrona każdego przemyślanina - świętego Wincentego. W tym roku na Rynek Starego Miasta zapraszamy 25 sierpnia. Głównymi punktami programu artystycznego będą koncerty gwiazd: Moniki Kuszyńskiej (byłej wokalistki zespołu Varius Manx) oraz Kasi Kowalskiej.
Więcej o Dni Patrona Miasta Przemyśla Św. Wincentego
Bieszczady - Na leśnych szlakach panuje coraz większy ruch. 2013-08-20 WPIS ARCHIWALNY
Przybywa turystów na nowych ścieżkach przyrodniczych w Bieszczadach
Powstały przed dwoma laty Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie” dość mocno zaistniał już w turystycznym krajobrazie regionu. Pokazową zagrodę żubrów odwiedziło w tym roku ponad 36 tys. osób, a na leśnych szlakach i nowych ścieżkach przyrodniczych panuje coraz większy ruch.
Więcej o Przybywa turystów na nowych ścieżkach przyrodniczych w Bieszczadach
Sanok - Sanocki Jarmark 2013-08-16 WPIS ARCHIWALNY
Sanocki Jarmark jest częścią oferty „Zatrzymaj klimat lata”.
Już 18 sierpnia na sanockim Rynku oraz zrewitalizowanym niedawno placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka, spadkobierca tradycji odbywającego się do tej pory Jarmarku Ikon.
Więcej o Sanocki Jarmark jest częścią oferty „Zatrzymaj klimat lata”.
Mrzygłód - „VII Kermesz Karpackich Smaków” 2013-08-16 WPIS ARCHIWALNY
Przenikanie Kultur
Wójt Gminy Sanok oraz Lokalna Grupa Działania „Dolina Sanu” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego regionu oraz goszczących u nas turystów na wakacyjną imprezę „VII Kermesz Karpackich Smaków”, która odbędzie się 18 sierpnia w Mrzygłodzie.
Więcej o Przenikanie Kultur
Bieszczady - Cisna 2013-08-14 WPIS ARCHIWALNY
Rozsypaniec 2013
Nazwa Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec” nawiązuje do jednego z najpiękniejszych szczytów Bieszczad Wysokich. Parafrazując słynne powiedzenie Marka Twaina: „Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone”, chcemy Was tym bardziej serdecznie zaprosić w Bieszczady...tradycyjnie w okolicach sierpniowego święta Matki Boskiej Zielnej na IV edycję Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „ROZSYPANIEC”. Tym razem w dniach 15 – 18 sierpnia, do Cisnej i Łopienki, miejsc tak dobrze Wam znanych.
Więcej o Rozsypaniec 2013
Trzcinica - Karpacka Troja 2013-08-14 WPIS ARCHIWALNY
III Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza"
Ponad 300 wojów oraz kilkudziesięciu rzemieślników zaprezentuje turystom odwiedzającym skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła materialne i duchowe aspekty życia ludzi w początkach epoki brązu i wczesnego średniowiecza. W najbliższy weekend w skansenie, który jest oddziałem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, odbędzie się III Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza".
Więcej o III Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza"
Polańczyk - Solińskie Lato 2013 2013-08-08 WPIS ARCHIWALNY
Moc imprez nad Soliną
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku po raz kolejny organizuje cykl imprez pt. "Solińskie Lato". Na wszystkie atrakcje i koncerty wstęp wolny
Więcej o Moc imprez nad Soliną
Ustrzyki Dolne - "Przejdź Razem z Nami" 2013-08-08 WPIS ARCHIWALNY
Rajd Rodzinny
"Przejdź Razem z Nami" to hasło pierwszego organizowanego Rajdu Rodzinnego, który odbędzie się podczas Ustrzyckiego Jarmarku Turystycznego w dniu 15 sierpnia (czwartek) 2013 r. organizowanego przez Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji oraz Stowarzyszenie Stolica Bieszczad w Ustrzykach Dolnych.
Więcej o Rajd Rodzinny
Bieszczady - Lutowiska 2013-08-06 WPIS ARCHIWALNY
Dzień Żubra 2013
Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Żubra w Lutowiskach. W tym roku, oprócz cyklicznych zawodów drwali, organizatorzy zaplanowali m.in. zawody strzeleckie, zawody szachowe, czy też pokazy psów myśliwskich.
Więcej o Dzień Żubra 2013
Bieszczady - Chmiel 2013-08-06 WPIS ARCHIWALNY
III Bieszczadzkie Święto Chmielu
Pokazy warzenia piwa, konkursy i degustacja potraw chmielowych oraz regionalnych potraw i wypieków, kiermasz rzemiosła artystycznego i produktu lokalnego, zabawy dla dzieci, występy zespołów. Tak przedstawia się program III Bieszczadzkiego Święta Chmielu.
Więcej o III Bieszczadzkie Święto Chmielu
Polska - Trenuj w lesie 2013-08-05 WPIS ARCHIWALNY
Sportowcy zapraszają na trening do lasu
„Trenuj w lesie” – tym hasłem Lasy Państwowe we współpracy ze znanymi sportowcami zachęcają do aktywności na terenie polskich lasów. W ramach kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy” akcję „Trenuj w lesie” wspierają Mate